Call of Duty: Black Ops 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Apr 2, 2012.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa čemu da ulažu dodatni napor i trud kad će i ovako prepakovanu staru igru sa starim enginom prodati u milionima samo radi ovog naslova COD?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta ucinise od ovog enginea? Uvije je CoD isao smooth na 60 fpsa, sada konstantno fps skace izmedju zakucanih 60 i zakucanih 30. U nekim scenama padne cak i na 20ak (konfa iz siga). Wtf?
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je 60 zakucano, los ti pirat :mrgreen:
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Samo da bude optimizovano za slabije konfiguracije, da ga je moguće igrati uz smanjene detalje...
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma kao i ostale CoD igre, ide na gotovo svemu.
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kuala Lumpur calling :D Igro 10 minuta reda radi, da vidim šta je to, kakva je to igra haha. Perfomanse su stvarno čudne, vizuelno i nije nešto a FPS gore-dole-gore-dole. Spuštanjem sjena na Medium popravi se situacija, ne znam do čeg je. Imam dojam da je MW3 puno bolje izgled'o, ne znam, vidjećemo...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Treba ugasiti "Sync every frame" a onda mozete upaliti "lock fps to 60", popravi se fps dosta. al opet cesto pada ispod 60.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koji ROFL od igre, sta uradise od serijala.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    A koji je problem sa igrom ? Meni po gameplay klipovima izgelda da je u fazonu kao i prosli COD naslovi. Iz nekog razloga mi se svidj grafika.. ne mogu pokazati prsto sta tacno ali mi je nesto gotivna.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    E ovo je meni problem.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma zanemari. Sigurno preko 90% igraca kupuje igru samo radi MP. Vjerujem da ce narednih godina SP biti ugasen za BF, COD i MOH naslove.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da mi je naci gdje za male pare, nego jel Nuketown mapu moram uzeti neku deluxe verziju CoD BO2? ili dodje normala uz igru
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene ne spada sa 60 fpsa sa svime ukljucenim i sync every frame, a cpu 30% opterecena a gpu 50% :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze bit da je onda to nesto do nVidia drivera

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma


    Na koju cifru ciljaš?
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Da si uradio preorder ili da kupis deluxe(mada uz deluxe dodje i nuketown zombies mapa) ili mozes uzeti obicnu verziju pa na steamu kupiti deluxe upgrade
    Ruske/PL verzije su zakljucane, mora se igrati sa ruskim IP ili vazda steam ih izbacuje sa normalnom IP , barem koliko sam citao po netu vecina se zali, rijetko kome radi par sati bez da pravi problem. Ruska se bez problema prebaci na ENG, ima i neki fix da se igra bez da izbacuje ali ne radi svakome(doda se MP u non steam listu i pokreces iz library) Cijena ruske deluxe 45KM , Regularna/EU - 80KM
    Regularne verzije su samo imale problema prvi dan - kicked out iz lobija(problem do treyarcha)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam bio ukljucio shadows :D a cim sam ukljucio na high spao je fps na 30. Pa se sjetih dx overridera i ukljucio triple buffering i opet nazad na 60 fps-a, pa probaj.
     
  18. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Nek neko javi ako ga nađe za 60ak KM :D (ja ga do sad na svojim uobičajenim stranicama nisam vidio ispod 85-90)
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    To mozda za Bozic/Novu godinu da bude kakav popust mada sumnjam. Nacekati ces se makar do marta/aprila da EU/ENG verzija spadne na 60KM. A do tada igra je polumrtva sto se tice MP, sada jedva ima 70K igraca na Steamu sta ce tek biti za pola godine :smt003
    Ovi iz Treyarcha sve sto je lose pokupili od IW u ovom izdanju COD-a - nema console, nema config, samo 6v6 ranked,ping u scoreboard u crticama, MM....
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator