Call of Duty: Black Ops 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Apr 2, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Novi nastavak CoD BO igre. Planiran za 06. novembar 2012. Treyarch planira najskuplju reklamu kampanju do sad :D ne vjerujem da ce biti ista posebno u odnosu na BO1. Imat' ce mape slicnih velicina kao i u svom prethodniku, i naravno Elite. Vise informacija OVDJE
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Al iih stancaju, pa to je necuveno.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa isto kao i EA kad je u pitanju FIFA i slicne igre :) nista novo u industriji igara....
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cod bo mi je bas dobar bio, no mozda se ovo i bude dalo igrati ako dice ne popravi bf

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    DICE popravi sta ? Osim suppressed efekta i raketa koje ne pogadjaju avion, ne vidim fatalni problem. Zeznuli nam tenkove i sta da se radi ali ..igrivo je.

    Ovo su jos glasine, da ne bude kao za XBOX.. pisalo se nadugo i nasiroko a oni ga nemaju ni u skorijem planu.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad pogledaš historiju firme i registrovane domene, to ti je gotovo potvrđena stvar. Usporedba s XBOXm nije na mjestu, kao što nije ni ova sa FIFA igrama i ostalim, jer su to sportske igre, a ovo nije sportska igra ;)

    Još veći marketing? Baš me interesuje hoće li opet prestići sami sebe po zaradi :D
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Pa polako se pretvaraju u svojevrsnu "sportsku" igru - svake godine imaš novu i malo izmjenjenu verziju, skoro kao update novih igrača u sportskim igrama uz par drugih noviteta. Fanovi će primjetiti novitete, a neko sa strane će reći "isto s*anje, drugo pakovanje". I isto kao što imaš ljude koji svake godine kupe Madden ili FIFU (i samo to, bez da uopšte prate prate druge igre), tako imaš i raju koja od novembra do novembra kupuje samo CoD :D

    Bleh, razdužih i govorim očigledno - ono što hoću reći je da ja CoD već smatram "sportskom" igrom sa godišnjim iteracijama.

    Edit: što za mene i nije problem - nemam ništa protiv toga da Activision izdaje CoD ko FIFU svake godine. Naprotiv - rado ću dati šansu novim CoD-ovima. Problem je kada svi drugi hoće da se furaju na njih, pa niko ne inovira i ne pokušava napraviti nešto koliko-toliko drugačije, već svi pokušavaju napraviti svoj CoD.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Te sportske igre bi trebalo da izlaze svake druge godine uz godisnji update transfera . al dok je nas ovaca bice i vune
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    EA je zanimljivo krenuo tim stopama (barem donekle i u odnosu na prošle godine), sa najavom da će UEFA 2012 biti ekspanzija/DLC za FIFU 12, vidjećemo gdje će završiti :D

    A CoD svakako rade dva tima na dvogodišnjoj bazi, što mi donosi nadu da bi BO2 mogao biti bolji od MW3, koji mi i nije baš sjeo, pogotovo nakon odličnog prvog Black Opsa :)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nek mi prvo poprave hitbox, od prvog battlefielda pa do ovog sad nikad nisu bili u stanju to napraviti, neka nerfaju malo supressor, to je sto mi najvise smeta


    dobit ces nove mape, puske, neke djidje midje.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa i FIFA street izgleda samo kao mod za FIFU 12, pa se prodaje kao druga igra. Isto vazi za ova izdanja za svjetska prvenstva, tesko mi povjerovati da to neko kupuje.

    Ako se ljudima svidja nova igra sa samo tih par promjena godisnje, sto ih ne bi muzli?
     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    I, nadam se, sistem levelovanja i kupovine nove opreme kao u Black Opsu, a ne u Modern Warfareu 3. I za mape sa nadam da će biti jednostavnije od MW3 labirinata :)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u principu, oni tu mogu izmisljati toplu vodu. od 2003. godine do danas sve je receno, i tesko da se ista novo reci moze. COD2 u odnosu na COD1 nije bio nish drugo, nego samo nove mape, i to ne sve :D par novih oruzja i to je to. COD4 je bio zaista novitet, koji su mnogi prihvatili i koji se i dan danas igra. COD WaW sam isto dugo igrao, mnogi su ga mrzili, ali ja ne znam zasto. Meni nije bio los nastavak, cisto jer se opet desilo malo promjene nakom COD MW, tj. vracanje u WWII sa malo boljom grafikom. COD MW1 je bio cisti odron, bas iz razloga sto je ubacen taj IWnet, izbaceni dedicated serveri i kao slag na tortu dodan konzolitis uz debilno naplacivanje map packova sto je opet bilo nesto novo sto je razocaralo igrace, ali se to i ocekivalo. MW2 je meni ubjedljivo najgorio nastavak. COD BO sam dosta dugo igrao, i eto njega sam mogao igrati cisto onako da se covjek opust. igra je bila stabilna, i po meni nekakav nastavak COD MW1. MW3 necu posebno ni komentarisati, jer sam ga probao, i po meni je to cijenom zabiberen map pack za MW2 sa "vracenim" dedicated serverima i dodatim onim Elite-om ili kako se vec zove. Ne ocekujem da ce BO 2 biti odron, ali ne znam sta jos mogu dodati, a da se cod igracima moze svidjeti. jedino da neke mape iz cod1 i cod2 prerade u DX11, tj. da naprave nekakav remake COD1+COD2 sa novim tehnologijama. To bi mozda moglo privuci one stare cod igrace, koji su pobjeli od ovog modernog ratovanja, od igara za koje izlazi po ko zna koliko patcheva i koje ni nakon toga, ne samo sto nisu dobre, nego nisu stabilne i imaju more bugova. Zaista se ne moze ocjeniti ko pravi bolje (ili gore) nastavke, ili Treyarch ili Infinity Ward :D
     
  14. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    MW1 mi je i dan danas jako draga pucačina, pa bih zbog toga rekao Infinity Ward... ali ni Black Ops nije daleko :) A nakon što se originalni Infinity Ward skoro-pa-raspao, a Treyarch se prilično pokazao Black Opsom, imam još jedan razlog da polažem više nade u BO2 nego što sam polagao u MW3 :D
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prebaciti stari COD 1 i COD 2 u novi engine.
    Nista drugo.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Upravo, ima nas i previse sto smo dusu ostavili na CoD2 serverima. :smt003
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mislim da bi to bilo epic. Mada uz ovo priželjkujem i BF WW2 u frostbite enginu sa originalnim tenkovima i avijacijom to bi bilo :smt007 :smt007
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    O ovome sam vec 100 puta govorio i prizeljkivao.A da li ce se desiti......
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma da hoce EA da izbaci Battlefield 1943 za PC, pa makar port s consoleshita, ili da mi da BF 1942 u forstbite 2 enegineu, bez levelovanja, dodataka za pusku i sl, odma na pocetku sve puske imas na raspolaganju, kao sto sam i prije rekao, za takvu igricu mi nebi bilo zao dati 60 dolara
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se tice sirovine, imate RO2 ..a ako mislite vozila i masivnost, pa to nema ni jedan FPS naslov osim BF-a. Kako se BF bavi modernim ratovanjem, tesko da izbace WW2 tematiku kao za prvi plan. Mozda nesto ocekivati da izadje kao DLC ali ni to u skorije vrijeme.