Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za 400 se neces naigrati osim na nekim niskim postavkama.
     
  2. VR6

    VR6 Komšija

  3. najamnik

    najamnik Novi član

    Nasao je recimo gore za 370 eura Dell Vostro 3560 a to je 15.6 inca i procedor i7 3632QM sa 6 giga ddr rama i 1 terom hdd i grafickom intel hd 4000 kao i radeon hd7670 . Je li ovaj dovoljno jak da pokrece igre. znam da mu je procesor dobar ali ne znam za graficku?
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  5. najamnik

    najamnik Novi član

    Hvala na info. Koju graficku da minimalno ganjam pa da znam ako je sta i skuplje kojih 100 eura da nezalim?
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nesto sa tog linka iz "Leistungsklasse 2", po mogucnosti sa GDDR5 memorijom.
    Recimo GT 640/645/650M, Radeon 7750/7770.
     
  7. najamnik

    najamnik Novi član

    Hvala na brzom odgovoru pa odoh traziti :)
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li ko kakvu preporuku za laptop,notebook ili ultrabook?
    Ne treba mi gaming nikako znaci klasicno za rad (office,net,filmovi,muzika)
    Gledam Alu kucište i da je barem 15.6 i po mogucnosti lagan i tanak :D

    Patim se vec 2 sedmice oko odabira, mada dosta je i ograniceno sa kupovinom nema dobre ponude a do nekih 1500km bi išao.

    Pa bujrum svaki prijedlog je dobrodošao
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Evo i od mene par slikica uz ozbiljnu preporuku!! Asus VivoBook 14" (CPU i5-3317u/RAM 4GB/SSD 24GB + HDD 500GB)
    Drzac je Cooler Master Clutch.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ima i oglas ako je neko zainteresovan :D
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Drugari ima li gdje u Sarajevu novih gumiranih ProBook-ova, od 13 i 15", čini mi se da se zovu 430 i 450.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam barem 10-tak radnji upitao o ponudama "ultrabook" ali veoma teško je doci do modela iz generacije ultrabooka.

    Na piku ima doduše neki likova koji nude ultrabook modele, ali ne uzima mi se tako ultrabook tj preko fizickog lica.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Evo ti ja nudim svoj :D Jest da nije 15" i alu, ali eto, proguglaj ako ti valja.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko drži baterija, i jel full aluminijum?

    iskreno gledao sam oglas tvoj, zanimljiv je ultrabook ali jedino sto je velik minus je garancija :D
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Ne znam nisam ga koristio, na papiru je 4-5h. Ako hoces pogledaj, isprobaj sta te zanima. Meni samo stoji u ladici.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo gledam na netu malo testove o Asus Vivobook-u pa da se orijentišem iako mi nije on bio u planu.
    Mogao bi nekako sa 14 progurati se ali rezolucija 1366x768 šteta sto nije barem 1600*900 :/

    Ultrabook je nema govora ekstra ali 1250km tražiš cijena je OK to mi je i neki limit ali radije bi uzeo nov u nekoj radnji barem da imam neku sigurnost :)
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Ma naravno, ganjaj ti sta ti odgovara. :D Takav je kakav je, meni bi odgovarao da ga mogu koristiti i pravo je lijep i lagan, ali zbog posla moram koristiti ProBook, kuci desktop i tablet, na drugom poslu G750, tako da jednostavno nema mjesta za njeg u mom zivotu :mrgreen:
     
  17. stripiii

    stripiii Aktivista

    TOSHIBA SATELLITE L505-138, cijena je oko 500km, garancija 2-3 mjeseca...

    isplatili se?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije los deal ako je baterija dobra, ako je ocuvan i ako jos mognes spustit 50KM :D
     
  19. stripiii

    stripiii Aktivista

    uzeto danas, baterija drzi jedno sat i po, ko nov je, licenciran win 7 home premium a cijena je ostala ista...sve u svemu osoba kome je namjenjen je prezadovoljna :wink:
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da cujem mišljenja za ove "marke" laptopa iz licnog iskustva, pošto i ovi testovi na netu su više marketing nego realnost uređaja.


    Asus
    Acer
    HP
    Samsung
    Lenovo
    Toshiba

    jel neko skoro kupovao nov laptop/ultrabook da iznese svoje utiske :D