Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze kakva stoja gore dolje, šta misliš o Sony vaio? Ovi bijeli mi se sviđaju. A dođe i Win8 na njima.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto nije los ni ovaj jedan Sony Vaio sto ulazi u budzet, on dodje oko 1080, malo slabiji CPU, ali dobijes original Win8 64 i mislim da ima bolji kvalitet kuciste od Toshibe. Ali evo sad gledam, na njih nemas 10% popusta iz nekog razloga, tamo u onom katalogu pdf-u za njih nema cijene sa popustom, tako da je on 1200KM ipak.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znas li jel PDV uracunat u ove cijene?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    U Zenici vidim ima plakata na radnji sa 20% popusta na laptope i LCD.

    Eto ako je neko u planu kupiti nesto.

    Nisam pitao koji modeli i sta, skuzio sam iz auta :wink:
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  8. selvin

    selvin Moderator

    Ova zadnja dva Toshibina je samo razlika u boji cini mi se. Ja bih isao na jedan od njih. S tim da ti rece da ti se ovaj Sony vise svidja i da ima win8?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, zvekno bi i tih 200 radi dizajna i windowsa, reko ima li ko kakvih iskustava sa Vaio laptopima, jel stvarno to kvalitet ili samo šminka?
     
  10. techton

    techton Aktivista

    Ja sam koristio neka dva novija modela i prilicno jeftinu plastiku su upotrijebili za njihovu izradu + nezaobilazni sony bloatware na njemu... Nista posebno po mom misljenju.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    http://www.asbis.ba/akcije-dell.html
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo mene opet, vrtim se u krug. Drustvo kaze da za 1200KM zveknem ovo

    HP ProBook 4740s H5K44EA siva 17.3" Core i5-3230M 2.6G 4GB/500GB HD7650M/1GB WN BT WC CR HDMI + Torba.

    Ipak je jaci od onog Sonija i šminke njegove, jest da nema Win-a, ali šta bi. Nisam nikad imao 17" laptop, jel to veliko? Kolika je razlika u odnosu na 15"? :)
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Osjetit ces razliku vjeruj mi :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mora se ići u korak s vremenom, kad sam svojevremeno prešao sa 15" crt-a na 22" lcd, kad mi oči nisu ispale haha. Valjda nije previše veliko i teško.

    Btw kad nam stizu ovi novi HP probook-ovi?

    http://youtu.be/A5DD5DhsCVs
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nisam pratio zahtjeve od početka, ali sa 17" ekranom baš ubijaš portabilnost. Imaš slične specifikacije HP ProBooka i sa 15,4", a inače se slažem, za tu cijenu od 1100-1200 KM sa PDV-om i garancijom kod nas, vjerovatno je best buy. S druge strane, novi Haswell non-ULP modeli će na tržište tek nekad sredinom septembra pa vidi da li ti se isplati čekati do tad..
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Izuzetna je ova redizajnirana HP Probook linija za 2013, da znam da ce se pojavit u julu ili avgustu kod nas pricekao bih. U HR stizu u julu.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Pa onda će i kod nas tokom jula, samo pretpostavljam da će im i cijena biti nešto viša.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Prijatelju treba nesto lijepo dizajna, tanje, a da je unutra kvalitet.. 1500-2000KM bez Wina.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    To bi bio neki model tipa UX31A: http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6834230671. Eh, sad, koliko bi to kod nas koštalo je druga priča, ali vjerujem da bi se u nekoj i5 konfiguraciji mogao dobiti u tom budžetu. Raspitaj se kod nas koliko bi bio po narudžbi.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzeo sam sebi laptop, tako da sad sestra ceka svoj red.
    Otprilike znate za sta bi ona mogla korisitit laptop.
    Sto se tice povremenog gaming ponekad igra American McGee's Alice pa me interesuje moze li slijedeca konfiguracija podrzati takvo nesto i na slabijim detaljima:
    Intel 1000M (1.8 GHz)
    Intel HD3000 int.
    4GB RAM
    500 GB HDD
    15.6"
    To bi trebao biti neki Asus X55.
    Sta me brine je da li ovaj Celeron moze zakazati pri zahtjevnijim operacijama npr. encoding prilikom gledanja Youtube videa.
    OS bi trebao biti Windows 7 ili 8.