Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Glavno pitanje je na koji način podići sve te novce? U zadnje vrijeme prave probleme sa povlačenjem novca koji je zarađen prodajom coina
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  3. Da li mi moze neko reci koliko bi se moglo izrudariti na Hd 5850 za mjesec dana okvirno? :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa moze se zaraditi :) ako cijena ostane kakva jeste, i ako diff ostane, a to nece ostati sigurno :) ici ce gore itekako :)

    evo ti ovdje neka racunica (uzeo sam da tvoja grafa trosi 250W, da je cijena 1kWh=0.12$):

    https://www.litecoinpool.org/calc?hashr ... rrency=USD
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    BTC za par dana sa 1200+ na 530, smijesno.
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    sad bi trebalo biti pravo vrijeme za kupiti ga, ali kako znati dokle ce padati
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kina je oborila btc jer ga zapravo banovala kao valutu i sredstvo plaćanja. Razlog je vjerovatno komunizam i težnja za kontrolisanjem, a kao što znamo virtuelne valute su decentralizovane i nije ih moguće kontrolisati. Ltc moze ici gore, a moze i dole. Igraj na sreću :grin::grin: kao ja haha
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    ko je masovno kupio popusio je zestoko :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jest' vala bas, ali tamo negdje.... znalo se da ce do ovog doci... BTC je zaista naglo skocio, i ista takva situacija se ocekivala i s padom. Ja sam trgovao sa BTC-om, ali sa dosta manjim "kolicinama", lupam kupim 0,1 ili 0,2BTC-a, i prodam za skuplje i to je to. Mene je sad podobro zezno NVC i NMC :(
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    To se trebalo prodat bar cca 10 dana od dizanja cijena a ne cekat milionski rast cijena :)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    najlakse je sjediti sa strane i pametovati... eto ti si znao prije 10 dana kakav ce biti razvoj cijena... zovu te vidovita dzemila :p nisam te prepoznao :)
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne zovu mene vodivita dzemila.nego ne budi proklet pravilo:)
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zasto ne napravis sistem sa partnerom...tesko mozes sam, ali dva covjeka mogu vise.

    Iznajmis nekom "posudbu" LTC, BTC i sl. samo radi trgovine (broker :D), 10-20% je plata sto zaradi...

    Napravis investicione fondove ; 10-20-50-100 KM sa garancijom povrata novca / vremenski period.
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel neko izgubio pare u crashu?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa dobro, nije bas da sam izgubio pare, ali sam odredjenu kolicinu NMC i PPC-a kupio po vecim cijenama nego sto su sada, i nadam se, da ce cijene ici gore. To su sve pare koje sam zaradio trgujuci coin-ima, tako da ne mogu reci da sam izgubio neku lovu (ono sto sam izrudario svojim hardverom sam prodao po jako dobrim cijenama i te pare upravo ovih dana pristizu na karticu :smt007 ). Imam ulozenih 470$ u coine, i sad kad bih to prodao po ovim cijenama, od tih 470$ izgubio bih 260$ najveci zajeb sam napravio jer sam trgovao NMC-ovima dok su bili iznad 8$. Jednom su krenuli rasti strahovito pa sam manju kolicinu kupio po 13$ (5kom ja mislim). Samo tu gubim preko 110$. Ali sta je, tu je :) nadat' se da ce cijene ici gore. BTC-ovima ne trgujem skoro nikako, jer se tu cijene strahovito mijenjaju i moze se dosta vise para ispusit (ali isto tako i zaraditi, ali ja nemam muda za to :lol: )
     
  17. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Rudari još neko? Ja sam počeo za novu, tj 1.1. i trenutno imam oko 18$ (0.59nešto LTC)
    Cijena je skočila na oko 30$.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Rudarimo Kolins i ja, barem za nas dvoicu znam sigurno... Ja sa svojom grafom lagano pletem tj. nikada ne prelazim intensity 13 i ne klokam grafu :) Opet stignem zaraditi stotinjak dolara mjesecno i vise ;)
     
  19. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Kod mene na 18 kad sam na poslu ili u gradu, 14 kad sam kod kuće :mrgreen:
    Postavio sam fan na custom, temperature ne idu preko 72, valjda grafa zaradi neku jaču prije nego počne pravit probleme :smt003

    Inače zadovoljan sam, razmišljam kako da se prebacim na integrisanu da mogu gledati serije dok diskretna rudari.
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ova 7950 koju imam je sebe otplatila vec. S tim da stvarno ne volim silovati komponente i da ne dozvoljavam da mi se temp. GPU-a popne vise od 65 stepeni, a temp. VRMa vise od 75.