Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Raja, moze li se sta zaraditi? :) :) Meni dobro ide... od 110$ sam stvorio 380$ od 17.11.2013 :smt007 :smt007 NMC je skocio pravo, i trenutno s njim trgujem. LTC se ne mijenja mnogo, i krece se od 8.3$-8.6$ :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma najvise love bih sad imao da sam cuvao sve LTC-ove, pa sve prodao neki dan kad je LTC bio $9.4.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    haha pa i ja isto tako. da je bilo kupiti jedno 100 komada kad su bili 1,8$, i prodati po 9$, to je cistih 700$ zarade :) al' ko je znao da ce LTC otici u nebo, s obzirom da je dugo vremena bio ~2$ i samo je stagnirao.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa to i jest poenta trgovanja sa valutama i na berzi...kupis i cekas,cekas,cekas a onda kada skoci prodas i zaradis :p

    evo danas je cijena bitcoina preko 730 $
    https://ounce.me/

    i meni ovo lici na cenario napuhivanja i onda crash,kako gore neko spomenu

    ako i sada imate viska para,ulozite 100-150 dolara na ova cuda i pratite rast...ja predvidjam da ce do nove godine bitcoin biti preko 1000 dolara
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ludiloooooooooooooooo :) :) :) LTC preko 11.5$, NVC preko 18$ (sinoc isao i do 28.5$), NMC skoro 4$ :) money money money :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sreca pa nisam prodao sve LTC-ove. Ali sad necu ni prodavat, izgleda da vise vrijedi ostaviti ih.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    haha :) ni ja ne prodajem nista sto izrudarim, samo trgujem s ovim sto imam :) trgujem svim i svacim, najcesce sa LTC, NVC i NMC :) nedavno sam prodao 80NMC kupljenih po 0,55$ :D da sam bio pametan da ih ostavim, sad su po 4,5$ :shock: :shock: 320$ zarade dok trepnes... ali ja nemam zivaca cekati, ja stalno kupujem/prodajem i tako u krug haha :) jucer me je NVC pravo iznenadio :) bio je oko 7,5$, i u par minuta skoci do 28$ btw. evo ga i LTC ode na 12$ :)

    EDIT: sto bi na chatu rekli, LTC to the moooooooooon :D :D :D evo ga trenutno 14.2$ :) :shock: :smt007 :smt007
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni ovdje nesto smrdi. Odjednom potraznja i cijena skacu 500%. Ovdje neko grdne pare uzima sada, samo cekam kad ce okinut.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma kao berza, neko ce "ispusit" da izvinete :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u ovome sto kazes, mozda ima i istine. ali nemojmo zaboraviti da je BTC startao sa cijenom od svega par $ (i da se isto ovo pricalo i za BTC sve te 4 godine, i prica jos uvijek), a gledaj mu sada cijene, nakon 4 godine postojanja.... uostalom, mi domaci, koji ovo prodajemo/kupujemo, ako dodje do nekakvog "pushenja", necemo biti posebno pogodjeni, jer u ovo nismo ulozili ogromne pare, nismo od onih koji prave pare prebacuju na BTC-E itd itd itd :) sve sto mozemo ispusiti je nesto para za struju, ali to smo manje vise visestruko vec vratili :) niko od nas, IMHO, nije maksuz hardware kupovao za rudarenje, ili nije ulagao hiljade KM-ova na to :) pored toga, ja svako malo pa povucem neku sumu para na karticu, tj. ne drzim velike pare na BTC-E, u slucaju da isti rokne :) stevie, nemoj se igrati :) cupaj to u novcanik sto imas :D tu su najsigurnije haha :D u slamaricu odmah :p (ja evo imam coina nekih 400$ za prodaju, po cijenama koje sam planirao. cim prodam nesto i dodjem do cifre od 200$, to odmah ide na karticu, a sa preostalih 200$ partikam :mrgreen: )
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Gledaj uvijek da budes u plusu. Tako ja na kladionici kad igram. Igram nesto na sigurno, igram nesto na veliku kvotu. Ako izgubim, uglavnom budem na nuli.

    Ma ne pricam za vas, vi ste sitne ribe :D Ima ljudi koji sjede na desetine hiljada btc.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa upravo tako i igram ovu "igru" :) :) za sad sam samo jednom ispusio 3.5$, jer sam coine prodao jeftinije nego sam ih kupio :D kakve desine hiljada $ ba? gledaj ovog kralja:

    Code:
    810	178.4371927	144534.126087
    
    znaci prodaje 178 BTC po 810, i to kosta skoro 150 milja $ :shock: :shock:

    mi smo zele (haha ne mislim na tebe, nego na ribu zelu :smt003 ) za ovog ba :D
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Vidim ovde se neki dolari vrte, pa mi sad recite sta mi od hardwera treba da i ja sta izrudarim i onako masina kuci ne sluzi nizasta :D Koliko ovih USB "didja" treba da bi se isplatilo to vrtiti, odnosno koliko vremena je potrebno da makar hardware sam sebe isplati? :)
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ne rudari se vise sa grafickim, difficulty je toliki da nema smisla.
    Za btc, sa asic minerom od 30gh, treba ti mjesec dana za jedan btc. Ako ne i vise sada.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a sto se ne rudari s grafickim zela? jedna R9 280X (koja kosta oko 600KM) moze dati bez problema 750kH, a koristeci LTC calculator dobijemo ovu racunicu (cijenu struje sam lupio, ali je to tu negdje):

    [​IMG]

    znaci, uz trenutnu cijenu od ~21$ cista zarada je nevjerovatnih 300$
    kvaka je samo u tome sto covjek nije siguran da li ce ova cijena i ostati (i da ostane, a i da diff jos naraste, opet je isplativo itekako) :) misljenja su da ce ona samo rasti :)

    LTC dosegao nevjerovatnih 27.5$ :shock: :shock: :shock: :smt007 :smt007
    EDIT: Da ispravim svoj navod iznad, sad je 29.5$ :smt007 :smt007 :smt007
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kolinse njubaro očekujem bar za cijelu i deset za onu zvijer od grafe što sam ti prodao i što ti je donijela keš :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    haha nisam ja njubara, nego si ti sto si je prodao, i sto si kupio NV :D :D :D da si saceko koji dan, mogao si uzeti 7950 :) a ti pozurio :p
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jok, pobjegla mi 7970 :|
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kad si baksuz :roll: mogli su sad laganice kapat' $ dok si ti na poslu, ha ya :)
    LTC je dosegao 40$ :)
    Koristeci LTC calculator, s obzirom na trenutnu cijenu i diff, i cijenu struje, zarada sa jednom 7970 bi bila:

    Code:
    Per Month	0.6495 BTC	14.8634 LTC	$578.09	$25.92	$552.17
    Znaci, nevjerovatnih 550$ :) :)
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moja predvidjanja o dostizanju granice od 1000$ za 1 BTC se ostvarise puno brze nego sam ocekivao :D
    ovo sada tacno lici na balon kojice sigurno puci,samo je pitanje kada :D... je trenutno 977 $