Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Odlično, meni je jedino žao što nisam počeo ranije.
    Poigrat ću se danas i ja još malo sa temperaturama.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sa ili bez struje :)
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je vjerovatno bez struje. Ja uspijem izgurati na nekin 230-240$ sa otplacenom strujom, s tim da bar jos pola od toga zaradim trgujuci raznim coinima (najcesce NMC, PPC i ponekad NVC) :)
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Struje platim možda 10ak eura više nego inače
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    Kako dizete lovu preko koje banke?
    Kolika je provizija moze i na pm.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nema potrebe da bilo sta krijemo, cilj je pomoci svima. ja i AdoSa rudarimo skupa, tj. on meni salje svoje LTC-ove, koje ja prodam kad on to zeli, odnosno kad njemu cijena odgovara, onda pare povlacimo na sljedeci nacin:
    Code:
    BTC-E--(ceka se obicno dan)-->PAYEER--(ceka se obicno par sati)-->PAYPAL--(ceka se 30 dana, tj. pare imaju status Pending Balance, jer je to politika PayPal-a prema BiH)-->MojaKartica
    Provizija ukupno dodje oko 7,85% od povucenog iznosa sa BTC-E + 5$ za manual withdraw sa PayPal-a.
     
  7. goldi

    goldi Aktivista


    Ok hvala na odgovoru ;)
     
  8. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Planiram da uzmem neku grafičku da probam kopati LTC.
    U planu je R9 280X pa bih zamolio za malu pomoć... Treba mi preporuka od kojeg proizvođača da uzmem grafičku i da li možda ima neki bolji izbor od R9 280X za slične pare?
     
  9. DarGar

    DarGar Aktivista

    danas sam dobio info da je najbrzi nacin dizanja love preko bitstampa...

    znaci procedura je sledeca, otvoriti kod nas u nekoj banci devizni racun, i direktno sa bitstampa prebaciti lovu

    provizija je ukupno oko 30dolara sto berze, sto banke, ceka se 3-4dana na lovu.

    ako je info tacna, onda je ovo extra
     
  10. DarGar

    DarGar Aktivista

    sapphire su se pokazale kao najbolji kopaci... asus takodje...

    za gigabyte kako ubodes, zavisno od serije...

    XFX lijenstine teske, kopaju kao da su iz Bosne, hehe, znaci traljavo :D

    ako mozes naci, a ne mozes, idealno bi bilo MSI LIGHTING 7970, extra kopaju vec na fabrickim postavkama, da nista ne diras... ako i nadjes kod nas, pohlepnici cu nabili cijene da se ne isplati uzmati...

    ono sto bi ti ja predlozio je r9-270x, extra kopaju a nisu puno para, najbolji omjer ulozeno dobijeno
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na svoju nesrecu, ja sam se prije mjesec dana zajebo, tako sto sam, koristeci payeer, prebacio lovu na bankovni racun, koristeci wire transfer, odnosno IBAN code (inace uvijek koristim prebacivanje na paypal pa cekam mjesec dana da dignem lovu). Detalje transakcije mozete vidjeti na screenshoot-u, a od tih 195.44$, ja sam na racun dobio tacno 241.8KM od pocetnih 237.72$~341.2KM. Znaci jebene provizije su me kostale nevjerovatnih 100KM, sto provizija payeer-a, sto gateway fee, sto provizije korespodentnih banaka (to payeer nije naveo, nego je naveo samo svoju proviziju i gate fee, dok me provizija korespodentnih banaka kostala dodatnih 17$). Lovu jesam dobio za 6 dana na racunu. Bojim se da bi i na bitinstant moglo isto tako biti, tj. dosta vise od tih 30$ koliko tu pise.

    https://www.dropbox.com/s/6by9r608qg79m ... akcija.jpg
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gule vas max...tako kad racunate koliko zaradite para mjesecno uracunajte i transfer love....
     
  13. DarGar

    DarGar Aktivista


    ja sam dobio info od covjeka koji na taj nacin je vec dizao lovu, kao sto rekoh, nisam licno probao, cim isprobam, bit ce potvrdjeno ovo sto sam naveo...
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nadam se da ces ti biti u pravu, a ja u krivu kad je bitstamp u pitanju :) isto tako se nadam, da prebacivanje love na traje po mjesec i vise, kao sto je to slucaj sa mtgox-om ccccc
     
  15. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Vrsio sam poredjenje grafickih kartica i ta R9 270x se i nije bas nesto sjajno pokazala,daje u proseku 430kH/s a ne moze se kupiti ispod 200e.
    ATI 7950 daje oko 650kH/s , 7970 oko 100kH/s vise od nje ali je i dosta skuplja.
    R9 280x ima prosek oko 730kH/s.

    Tabela:

    r270x - 430kH/s -200e
    ATI 7950 - 650kH/s -280e
    r280x - 730kH/s -350e
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    da li se isplati razlika izmedju asus DC2 TOP R9 270x i MSI TF r9 270x razlika je nekih 30-tak KM

    druga stvar, koliko vremena je potrebno da se uspostavi rudarenje i šta sve je potrebno, da li je potrebna stabilna internet konekcija i slično?
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    TO za razliku ce ti bolje odgovoriti ovi na drugom dijelu foruma, pa bolje da si pitanje postavio tamo. da si procitao moje UPUTSTVO, drugo pitanje ne bi ni postavio :) :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. DarGar

    DarGar Aktivista

    treba znati citati sa razumjevanjem, fino sam napisao da su r9-270x najbolji omjer ulozeno dobijeno.

    7950, 7970 je gotovo nemoguce nabaviti, i ako nadjes 7970 cijena je prejaka

    a r9-280x su lutrija, moze da bude 650kH/s a moze da bude 750kH/s, nema pravila
     
  20. efo

    efo Komšija

    Nisi odgovorio ovo za stabilnost konekcije, to i mene zanima. Nasao sam negdje da ne vuce puno bandwidtha uopste, mada je taj podatak iz perioda kad je diff. bio daleko manji. Pitam jer je meni konekcija kod kuce malo nestabilna, nerijetko nestane na par minuta do pola sata, pa se opet vrati. Sta bi se desilo sa rudarenjem u tim periodima, da li bi bilo prekinuto ili bi se bufferovalo negdje lokalno pa se naknadno slalo kad se konekcija vrati?