Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Je li iko koristio ovaj laptop HP ProBook 4540S? Interesuje me kvaliteta izrade, baterije...itd

    Sto se tice samih performansi to me bas i ne zanima jer ce se koristiti iskljucivo za Office i internet, tako da je i3-3110M vise nego dovoljan (plus SSD).

    [​IMG]
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro sam bio kod rodjaka i nabavio takav polovan. Solidne je izrade, tadtatura je odlicna. Baterija kao kod svakog laptopa, vremenom ce da rikne. Morao ga je jedino odnijeti na servis zbog ciscenja ventilatora, pregrijavao se.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam ovogodišnjeg nasljedika tog modela, model 450. Dosta su slični.
    Izrada boli glava, baš djeluje kvalitetno. Tastatura jedna od boljih na kojima sam radio.

    Za bateriju ne znam, jer je uvijek na struji.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Nisam ni znao da ima noviji model, taj 450 mi se vise svidja :D
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi kako da ukinem touchpad na Probook450? Uvijek sam na mišonji pa nekada slucajno dlanom pomjeram kursor.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Trebalo bi da imas switch na tastaturi tipa Fn + F9 i slicno. Pregledaj, treba bit slicica.
     
  7. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Kod većine novijih HP laptopa u gornjem lijevom uglu touchpada-a ima jedna tačka na koju dva puta "klikneš" i ugasi se touchpad. Da bi to radilo moraju se instalirati drajveri za touchpad.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Au bravo, jesam glup jebote, tu tačku sam htio očistiti od kad sam kupio laptop, kad vidi vraga tu se tapne upali se sijalica i ne radi touch. Doslovno je veličine vrha na igli, ja kontao neka prljavština. :smt005
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Može li mi neko reći koji caddy da naručim za SSD, za Probook450, 12.7 ili 9.5mm?
     
  10. Hellscream

    Hellscream Novi član

    Pozdrav, zamoljen sam od trece strane da pomognem pri kupovini laptopa, medjutim, obzirom da ne pratim trziste vec duze vrijeme, rekoh da priupitam ovdje:

    Koleginica bi htjela uzeti nov lapaš, 15.6" veličina (znaci, nece 17", preveliko joj je to da nosi na faks), do 1400KM, lokacija Sarajevo - radnje (nece da uzima na PIKu). Studentica je elektrotehnike, pa bi se racunar koristio za intenzivan rad sa Matlabom, VisualStudiom i ostalim programima vezanim za struku. Šta bi se moglo danas uzeti za te pare :D

    Sve preporuke su dobrodošle, i hvala unaprijed :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Raja zamoljen sam da pomognem u kupovini laptopa, dakle ne radi se o meni. Treba mi nesto do 600$ (sa Amazona, eBaya ili ako imate neki pouzdan web) preciznije 1000KM ali 600$ i 23% VAT ispadne oko 1050 tako da se moze uklopiti. Od laptopa se ocekuje da sluzi narednih par godina, za standardne aktivnosti, plus ponekad za pokoju igru (ali nista specijalno). Ja onako okvirno mislim da se u tu cijenu vani moze uklopiti neki 15.6, sa i5 procom, 4-6GB DDR3 i nekom ok grafom. Nasao sam par slicnih laptopa, samo sto na navedenim stranicama ne nadjoh nijedan sa slicnim komponentama i zasebnom grafom. Sve su s integrusama (intel hd4000), a to mi i nije opcija. Tako da ako neko ima neku gotovu kombinaciju iz rukava, nek me slobodno prosvijetli. :smt003
    Unaprijed hvala.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Malo sam procesljao best buy, nema ispod nekih 750$ nista sa dedicated grafickom karticom. Zato sam nasao par ponuda na Fry's.
    Ja sam uzeo preko Fry's ovaj K55N s A8 procesorom i integrisanom HD7640G, solidan izvodjac, ako igranje nije prioritet. Pa dosta se i igara moze poigrati cak i s Intelovom HD3000, tako da bas ne vidim potrebu za prosjecnog korisnika da uzima neki pretjerano jak hardver.

    Evo sta sam iskopao, imam slican Dell s i3 i GT525, ali 17.3"

    http://www.frys.com/product/6952207?sit ... IN_RSLT_PG

    Probaj naci jos sta, evo ima i ovaj npr ali izlazi iz okvira budzeta http://www.frys.com/product/7344394?sit ... IN_RSLT_PG

    Dakle, poslije bi trebalo da moze da se posalje na USPS Shipping adresu i oni posalju za BiH.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovaj drugi mi izgleda odlican za one pare, samo je currently unavailable.. Oni znaci ne rade shipping van US, pa bi to ja trebao organizovati? Trebam ga nekako dobaciti do Irske a ne BiH.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Ovi iz bestbuya su takodjer preprodavci, zato dosta stvari je i skuplje kod njih. Ovaj moj sam nasao na bestbuy koji nemaju na stanju odmah jer treba da dodje iz Fry's
    Rodbina je to tamo rijesila za mene, a bio je jedan jedini + bio je neki praznik pa sam ga dobio jedno 100 $ jeftinije, imao sam srece :D
    Tako da posalji upit, mozda bude neki na stanju a nisu azurirali na stranici.

    Sto se slanja tice imas tamo forwarding usluge, moras zakupiti shipping adresu i onda usps preuzme tvoj paket i posalje ga gdje god zelis. To i jest cilj forwardinga. Koliko ce troskovi izaci, nisam racunao, ali ako ne bude prihvatljivo, pokusaj naci jeftiniji laptop da pokrijes postarinu. Evo stranice.
    http://www.shipito.com/
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi trebao bih preporuku za laptop prijateljici, budžet do 700km. Bas sam ispo iz fazona pa ne znam sta da gledam. Sarajevo samo... Hvala unaprijed...
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Toshiba c50 je oko 680 kod slave
     
  18. NerAs

    NerAs Novi član

    Pozdrav

    Želim da kupim laptop u rasponu do 1300 Km da bih povremeno igrao igrica na njemu dok sam na poslovnom putu.

    Istraživao sam tržište i odabrao sam 3 sljedeća laptopa.
    laptop 1: TOSHIBA Satellite C55-A-1NU Procesor: i5-4200m Grafička: GT 710m
    laptop 2: Acer Aspire E1-570G-33214G1TMnii Procesor: i3-Core i3 3217U Grafička: GT 740m
    laptop 3: Sony VAIO SVF1521G6EW Procesor: i3-3217U Grafička: GT 740m

    Interesuje me koji bi laptop bio idealan za mene pošto Laptop 2 i 3 imaju bolje grafičke (gt 740m) ali lošiji procesor (i3-3217U). Dok Laptop 1 ima bolji procesor (i5-4200m) ali značajno goru grafičku (gt 710m).

    Hvala na odgovoru
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Od ta tri nijedan, razloge si sam naveo :D
     
  20. pac

    pac Komšija

    Poz sta bi ste savjetovali što se tice konfiguracije laptopa. Uglavnom mislim laptop koristiti skoro za sve osim "aktivnog" igranja, glavna namjena laptopa bi bila photoshop i ostali adobe alati, autocad, corel, video obrada, 3D itd. uglavnom poslovno.
    Što se tice konfe laptopa razmisljao sam o slijedecem: 17", i7, min 8gb rama, SSD ili HDD ?, neke fancy opcije mi nisu bitne, Full HD rez.

    Glavni problem mi je kao i vecini lova, prvenstveno sam imao u planu oko 1500KM +/-100-200KM, medjutim vidio sam da je slaba ponuda za ovaj budzet. Tako da sam poceo gledati do 2000KM laptope tj. za ove pare bi se moglo nesto "kako treba" uzeti.

    Što bi mene interesovali koji nikad nije imao intel procesora da li zaista vrijedi uzeti laptop sa i7 ili bi bio dovoljan i5 procesor (ustede radi)?

    Isto tako šta mislite o laptopima sa dva HDD-a moze li to valjati (SSD i HDD kombinacija)?

    Uglavnom laptop sam mislio uzeti na kredit, a trenutna konfa mi je FX6300, M5A97, 8gb DDR3, GTX 460 768MB. Ne bih sad volio da dobijem losije performance za stvari koje mi zaista trebaju naspram trenutne konfe, ali eto kontam koliko se hvale intel procesori skoro pa se i ne moze pogrijesiti....