Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Ribice

    Ribice Novi član

    Jel te mogu zamoliti da uzmes screenshot kad ti se preklope "kartice" i postavis ovdje?

    Problem sto smo ograniceni, pa imamo samo dva mobitela i tablet da testiramo aplikacije.
     
  2. rijads

    rijads Aktivista

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja neki dan instalirao oficijelni 4.3 na S3 kad danas dolazi mail dobili ste 48 GB na 2 godine :D
    Godinu dana ni spomena o bonusu i onda samo odjednom opali.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi li cekao OTA update ili si ga nabacio sa Odin-om?
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    ODIN-om njemacki open firmware.
    Progledao telefon iako je zauzece RAM-a veliko zbog glupog bloatware-a od Samsunga a i Gugl je naredao brdo aplikacija koje mi ne trebaju.

    Mrsko mi se zajebavati sa custom pa vracati counter na nulu ako zatreba garancija, a mogao bi biti jos i brzi, ali i ovako je dosta bolji od 4.1.2.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Kod mene na Xperiji CM11 radi neuporedivo brze nego stock ICS :D
    (Neki mozda i ne znaju kolika je to prednost na 512 MB RAM)
    Plus, rijesio sam se google bloata, nemam vise gapps.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ima li kakvih fazona na šta treba obratiti pažnju kod androida 4.2 ili 4.3 verzije?
    prvenstveno mislim na fazon kao kod apple-a find my phone, jer odoh pogledat HTC One i S4 polovne modele pa da ne bih napravio neku grešku :D
     
  8. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Koje razocarenje je ovaj 4.3 za SGS3, jedva docekao da dobijem official update. Puno tecnije radi nego 4.1.2, ali potrosnja baterije mi se za duplo povecala, ako ne i vise. Nije da imam problem da mi preko noci svuce bateriju, mislim da preko noci ni 1% ne opadne, ali zato samo sto sam upalio wi-fi samo gledam kako baterija opada, za pola sata oko 10%, katastrofa.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Iskljuci google location services
     
  10. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Iskljucio sam odmah, iskljucio i s voice, ali svejedno da li je ukljuceno ili ne nema promjene u potrosnji, jel ima jos nesto sto bi moglo da utice na potrosnju?
     
  11. extibo

    extibo Komšija

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nakon par dana koristenja Motorole Moto G, mogu slobodno zakljuciti da u svakodnevnim poslovima i umjerenom multitaskingu radi bolje od Nexusa 4, a mnogo bolje od SGS3 (oba sa 4.3 Android-om).

    GPU nisam intenzivno testirao (niti imam zelju), ali tu bi N4 trebao imati prednost. 1GB radne memorije za sada nije hendikep. Sve dok baterija ne dodje "na crveno", kernel dozvoljava koristenje USB uredjaja sa OTG kablom.

    Ukratko, za 160€ koliko sam ga platio, sumnjam da se moze kupiti bolji telefon koji uz to treba za 15-tak dana dobiti 4.4 Kitkat. Kvaliteta izrade je jako dobra, a nema one iritantne in-cell matrice koja se gotovo uvijek vidi na N4 ekranu.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako mozes i iskustvo s baterijom spomenuti za koji dan kakvo je na moto g.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zasad odlicno, mislim da je ekran radio oko 5h ukupno dok se fon nije ugasio. Wifi konstantno ukljucen, a osvjetljenje otprilike na pola.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tonje odlicno zantelefon, kod mene na Nexus7 toliko traje.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cestitke! :D
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cestitam
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  20. pac

    pac Komšija


    Odradi format cache-a.