Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    to ne znam, dok sam koristio android mislim da avast nije ni postojao u mobilnoj verziji :wink:
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da li npr se podizanjem sistema androida moze izbjeci avast anti-theft ??

    Ili je na principu find my phone sa iOS-a? Gdje i podizanjem sistema uzaludno.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ima opcije da se čak i flashanjem novog ROMa ne može ukinuti anti-theft ali telefon mora biti rootan...
     
  4. rijads

    rijads Aktivista

    Aplikacije:
    Cerberus - Antitheft (najbolji antitheft od svih koji sam probao [po meni]).
    Side Panel - Za pokretanje mini "on top" aplikacija preko glavnih (npr koristenje kalkulatora preko browsera)
    Poweramp - ♪
    Totalcmd - filemanager (zipovanje, unzipovanje i unraranje fajlova, + plugins za Gdrive i FTP)
    Google Now - za remindere, todo, postavljanje alarma i dr. gluposti
    WhatsApp - socializing n stuff
    Swiftkey - tastaturu za nas, njemacki i engleski
    Facebook, twitter, newsstand - novosti
    Tubemate + mp3 video converter - za direktno konvertovanje youtube-a u mp3 (a ne samo renamanje mp4->mp3)
    Adblock - Za podrsku developera free aplikacija i web stranica
    Teamviewer + WOL- za startanje pca preko neta ili lana + upravljanje
    Kingsoftoffice + Gdrive - Za upravljanje, pregledavanje, i djeljenje dokumenata (excel, word)
    Mobi calc - cuz science
    DriveDroid - Za isntaliranje linuxa i windowsa na pc-ove //ne svaki dan, ali je odlicna aplikacija
    Seriesguide + broadcasthenet plugin (za skidanje zadnjih serija koje pratim na pc).
    Gmail i Youtube - ...
    Igre:
    My Boy (GBA Emulator)
    Dots, Tetris - puzzle games

    Site-ovi:
    http://www.xda-developers.com/
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=611546
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imate temu za aplikacija, a ove aplikacije sto svak ima na uredjaju nema smisla ni stavljat po forumu.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo je must have aplikacija :D

    inace ne povezujem mob kablom vec dvije godine,od kako imam wifi kuci :D a ova aplikacija je do sada ubjedljivo najbolja
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Evo prva prava akcija za antivirus... Na zeninom IDOLu detektovan malware i zaraženo je 6 procesa od kojih je jedan sistemski te se app ne može očistiti bez root-a...
    Kako je ona to fasovala samo dragi Bog zna...
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fabricki reset ne pomaže?
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nisam probao još... Moraću i to kad budem imao vremena da joj sve vratim kako je i bilo...
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovako.. mozda nije bas za ove teme ali hajde moze i ovdje.. Kupio sam prije 3 mjeseca Galaxy S4 I9505. Imao sam velika ocekivanja, a na kraju nisam ostao tako ocaran. Prvenstveno, sto je mobitel realno hardverski stroj ali android cini svoje. Dugo godina sam bio na iOSu i rad trenutnog telefona mi i nije bas smooth, ponekad se osjete mali lagovi, a naleti i app crash s vremena na vrijeme. Generalno, najvise sto me nervira je baterija. Zivim dinamican zivot, i svaki dan sam od jutra do navece skoro negdje u pokretu a baterija me ubija. Vec popodne je na 50%. 3g mi je preko potreban a i GPS s obzirom da ne zivim u svom gradu. I kamera nije neka zvjerka, pogotovo navece... Generalno, da ne blatim telefon dalje, razmisljam o tome da ga promjenim. Ima li ista trenutno na trzistu da je hardverski u rangu ovog telefona a da nema iznad navedene mane? Ima li neko iskustva sa Note III (ponajvise zbog baterije)? Ili da ganjam nesto drugo?
    Nesto imam ocekivanja i od iPhonea 6, jer su izmuzli sa posljednjim generacijama para sto se moglo pa ocekujem da ce sestica opet biti neki boom koji ce postaviti standarde (kao sto je bio lupam iPhone 3 ili 4 svojevremeno).. Apple se mora vratiti u igru nekako..
    Sta je vasa preporuka?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako želiš Android iskustvo bez laga i bugova uzmeš Nexus uređaj jer alternative jednostavno nema. Baterija je u svakog telefona tu negdje, a to ti je otprilike kao u tog sad što imaš.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To sto ti smeta kod S4 neces imati nista bolje kod ostalih.
    Nexus 5 je fluidniji ali baterija je slabija, kamera isto.
    Note 3 (i dodatna baterija da mozes zamijeniti u pola dana, ili neki od prenosnih punjaca da mozes dopuniti bez uticnice) bi bilo nesto najblize onome sto ti treba.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za pocetak bi mogao pokusati sa clean Androidom za S4, barem da rijesis te lagove.

    A sto se baterije tice, mozda bi mogao iskoristiti one mobilne punjace-baterije, pa u toku dana po potrebi dopunis bateriju preko usb-a. Ili da ides na varijantu jace zamjenske baterije, to ne bi trebao biti problem nac jer se poklopac lako skida. Note 3 ima jacu bateriju, ali i ekran jos vise trosi, tako da ti u konacnici to opet ispadne maksimalno 1 dan.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sto se tice Androida i stock ROMova od proizvodjaca... Iako su posljednih godina se dosta popravili stock ROMovi su generalno smece... Uzimajuci u obzir Samsung-ov TouchWiz i porednjene sa ROMom koji sada korisitim (SlimKat) razlika je nebo i zemlja... Od samog izgleda, fluidnosti i baterije TouchWiz mu nije ravan ni po cemu. Jedino sto se izdvaja je bolja stock kamera ali i taj se problem rijesi aplikacijama koje su odlicne, kao npr. ABC ili CameraZoom FX (koju ja trenutno korisitim, a kupljena za 1$). Prednost Androida nad iOS-om je upravo u kustomizaciji i iOS ne moze parirati Androidu u tom polju. Da ne pretvorim ovu temu u Apple - Droid War reci cu jos samo da postoje i dodatni battery packovi za Samsung SGS4 koji produzuju koristenje telefona...

    BTW. Provjeri koja ti je serija baterija jer je poznato da SGS4 ima problem sa prvom serijom baterija i da svaki ovlasteni servis nudi besplatnu zamjenu za noviju seriju. Moj telefon izdrzi dan sa 20% - 40% baterije, wifi on, GPRS on, BT on, gledanje serija, slusanje muzike, surfanje, igranje ...

    Ako baš insistiraš da promijeniš phon onda moj glas ide ili za Note 3 ili, možda, LG G2. Note 3 pored monstruozne baterije izgleda prelijepo i ima Top HW... LG G2 isto tako ima dobar HW a i baterija mu je odlična. Ja sam mislio dati svoj SGS 4 i doplatiti za Note 3 ali svi traže previše novca (niko ne da ispod 300KM)
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    HTC One (Google edition eventualno) je trenutni vrh. Sve ostalo su igracke.
     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Pretvori taj I9505 u cistu GE verziju i pokusaj kako te onda slusa.
    mene 4.3 od samsunga super slusa

    kod mene trenutno baterija drzi oko 2 dana - 1-2 sata ekran, oko 30-60 minuta razgovora, wifi uvijek ukljucen, mobilni internet uvijek ukljucen. 3g mreza (gdje ima), gprs isto uvijek ukljucen

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]



    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    mali pikovi prema gore nisu punjenja, nego je valjda do baterija i ocitanja stanja
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja furam S4 vec 10 tak dana bez problema baterija gura 2 dana..
    Stavi auto opciju na zaslon, najveci potrosac je ekran..

    Sistem je i kod mene 4.3 obicna verzija i prezadovoljan sam ide glatko sve..

    Definitivno se nemam namjeru vratiti na onaj sareni iOS 7 :)
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala svima na konstruktivnim odgovorima.. Ova iznad preporucena GE verzija je pretpostavljam neki custom ROM. Da budem iskren, nisam uopste u tom fazonu, jer kao sto sam rekao bio sam dugo na iOSu i ono naucile su se jailbreak finte (doduse od iOS4 pa nadalje je postalo one-click), no mislim d nije nista sto se ne bi moglo provaliti u satak vremena.. nego pitanje je iduce. Ako krenem da ubacim custom ROM, da li cu "popusiti" ovo otkljucavanje telefona. Kad sam u septembru uzimao telefon kleli su mi se da je fabricki otkljucan i dodjem ovdje u Irsku kad paf telefon zakljucan na BH mobile, ne bi bosnjo bio bosnjo kad ne bi nesto zajebo.. i naravno ispljuni 25 eura za otkljucavanje. Kinez mi je u servisu instalirao neki superSU programcic, pa interesuje da li mogu nekako to sacuvati pri stavljanju custom ROMa jer mi se ne daju pare opet. Ili jel moguce da se ovo otkljuca nekako drugacije, jer me ovaj superSU svakako nervira, malo malo mi izbacuje neke prevention errore, a i zbog njeg ne mogu da updateujem mob ma 4.3. Ako se kosi sa pravilima foruma, moze mi neko sibnuti i PM ako je voljan pomoci, ako ne, onda pisite ovdje :mrgreen:
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    SuperSU je "super user" aplikacija vezana za root telefona, preko nje dajes admin permisije aplikacijama, odnosno imas administrativne ovlasti. Ocigledno mu je trebao root da bi ti otkljucao telefon. Kad stavis bilo koji custom rom doci ce ti prerooted odnosno sa Superuser ili SuperSU aplikacijom. Mislim da sam ROM nema nikakve veze sa SIM lock/unlock, mislim da je za to zaduzen neki drugi dio softwera. Ja imam HTC One iz telecoma, pretvorio sam ga u Google Edition, stavio zadnji firmware, mjenjao radio rom, bootloader, sve sto se moze promjeniti i to nije nista uticalo na sim karticu. koristim svakako bh telecom broj, nisam ni probao drugu karticu mozda sam i ga i odradio da bude sim free a to i ne znam :D