Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    I koliki je sad konkretno difficulity?U ovom kalkulatoru je upisano 3814.Po ovome se meni nikako ne isplati jer sa 7850 ne mogu izrudarit ni 60KM mjesečno.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sve su prilike da cu i ja uskoro prestati kopati sa svojom 7950-kom... Ne isplati se silovati hardware konstantno sa ovolikim diff-om... Ovo sve vise postaje isplativo iskljucivo sa multi-GPU sistemima...

    EDIT :
    7950 daje ovaj rezultat ali sa jakim clockom i sa izrazito visokim temperaturama... Bez odlicnog kucista i hladnjaka na samoj kartici nemoj ovo ni pokusavati jer ces ubrzo ostati bez grafe... Cak ni onda ti ne preporucujem da to radis sem ako je grafa jos dugo pod garancijom ... :)
     
  3. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Koji pool koristite i zasto?
    Ja nikako ne mogu da povezem WeMineLTC sa Reaper v13.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zasto koristis Reaper? Koristi GUI Miner ... vrlo lagan za postavljanje i radi dobro. Mozes i CGMiner jer on ima dosta vise opcija ali GUI ti je sasvim dovoljan...
     
  5. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Tako sam procitao na onom sajtu gde porede graficke za LTC ,za moju treba Reaper v13.
    Ali ne mogu nikako bedu da povezem. Probao sam i sa P2P ,opet ista greska.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koja je grafa u pitanju?
     
  7. DarGar

    DarGar Aktivista

    jutros od bitstampa stigao mail da je prodaja odradjena...

    javim kada legnu pare, da vidimo koliko dana proslo

    bitstamp je uzeo proviziju 15dolara, to je minimalna provizija

    inace je 1% vrijednosti

    edit

    i banka moja bi trebala da uzem oko 12dolara provizije...

    to je extra, na 1000 dolara ispadne provizija 3%
     
  8. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    @Sena

    Ati HD5650 1gb
    To je samo za probu da vidim kako sve ovo funkcionise.
    Ne razumem samo po tabeli zasto moja graficka ima 550kH/s ??

    [​IMG]
     
  9. goldi

    goldi Aktivista

    Koja banka je u pitanju, javi koliko su uzeli na kraju ukupno ;)
     
  10. efo

    efo Komšija

    vjerovatnije da je 55, stamparska greska. svakako nam javi ako fakat bude 550 :D :D
     
  11. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Podesio sam.
    Sad radi kad sam pokrenuo cgminer 3.7.2 verziju i kad sam promenio pool. Presao sam na coinotron.com

    Mlatim 70kH/s na 75 stepeni 8)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Samo mi navedi jedan normalan razlog zasto si presao na coinotron.com? Koliko ja znam, prema broju korisnika, wemineltc ima mnogo vise korisnika nego coinotron, a provizija je na bazi donacija, dok je kod coinotrona provizija 2% fixna.
     
  13. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Nisam jos izabrao stalni pool ,testiram sve ,da vidim kakve opcije imaju.
    Coinotron ima prednost zbog razlicitih valuta, u podesavanja za workera se samo promeni zeljena valuta.Vrlo jednostavno.

    Sto se tice WeMineLTC glupo je da se stavi fee 0.0% ,moze ali nije ok.

    Uostalom bezveze kopam sa 70kh/s , malo da steknem iskustvo dok ne sastavim drugu masinu.Mnogi kazu i da ne pocinjem zbog velikog diffa,ne isplati se.Moja masina ce biti u startu do 500khs ,ako dobro ide posao napravicu preko extendera pci x1 to x16 na 1000khs maksimalno. Za trecu graficku opet cu morati napajanje da menjam,700w je malo. Nisam ni siguran da ce H61 maticna podrzati to sve.
     
  14. Neraa

    Neraa Aktivista

    da li je moguće prebaciti pare ili coin-se na BTC-e sa nekih od ovih marketa: Bter,Vircurex,Cryptsy,Coins-e??
     
  15. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Mozes,ides na Finances,izaberes valutu,kliknes Withdraw ,upises na dnu stranice adresu i kolicinu.
     
  16. DarGar

    DarGar Aktivista

    U petak predan zahtjev za isplatu 500dolara na bitstanpu. Danas legao novac. Provizija bitstanoa 15dolara, raiffaizen banke 7dolara. Ukupna provizija 22dolara. Extra
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    znaci poceo si da zaradjujes :)
     
  18. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Treba mi informacija da li je VTX marka dobra za mining? Konkretno imam ponudu za VTX 5970.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    druze, ne mozes brend graficke kartice vezati za posao koji ce raditi. to je isto da si pitao, da li golf 5 moze voziti po brdu :D naravno da moze, kao i svaki drugi golf, samo je upitno koliko brzo, i koliko dugo biti ispravan, koliko ce goriva trositi... da ne nabrajam valjda si shvatio poentu. pronadji par recenzija tog modela graficke na netu, i tu ce ti sve biti jasno.
     
  20. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Pronasao sam na internetu da se preporucuju Asus,Saphire,MSI ,Gigabyte a izbegavati HIS,PowerColor. Medjutim VTX niko ne spominje osim da je po ceni niza od konkurencije.
    Svakako cu da je zaobidjem, ne zelim da eksperimentisem,nije mala suma novca u pitanju.