Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    sve hd 5970 su iste, samo se u naljepnicci razlikuju.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko vidim, sve referentni modeli, i to ce da se grije ko furuna :) :) :)
     
  3. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Stigli delovi :twisted:

    Sklopio sam sve ,nedostaje graficka koja stize u ponedeljak...

    [​IMG]
     
  4. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Ispalio me ovaj za graficku tako da trazim i dalje... 6870,6950,6970,7950,5970 itd...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Navodno ce biti neki novi CUDA miner sa dobrim performansama, pa bi se i Nvidia-e mogle uposliti u mining.
     
  6. efo

    efo Komšija

    Izgleda da su vec napravili ASIC za Litecoin, jos nisu u prodaju, nego u preorder fazi i preordaju se ko halva. U ponudi je masina koja radi 5 Mh/s za 70W i jaca koja radi 25 MH/s za 300W cini mi se. Za 25 Mh/s treba uposlit oko 33 R9 280x grafa, koje ukupno trose oko 6.5 KW :D Cijene su im takodjer vrlo prihvatljive, ispadaju jeftinije po Mh/s od grafa i to bez da se potrosnja ukljuci u jednacinu... Meni se cini da je ovo pocetak izumiranja grafa kao mining hardvera, isto sto se desilo i sa bitcoin rudarenjem. Jos ce neko vrijeme biti isplativo, al pitanje je koliko dugo.

    https://alpha-t.net/shop/

    Sta vi mislite o ovome? Moguce je da su neki scammeri u pitanju i iskreno nadam se da jesu, jer ako nisu, ode rudarenje u ***** :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pogledaj samo politiku refundiranja, mislim da je fake. Usto, kao da bi AMD dozvolio da mu neko tako jednostavno sroza prodaju kartica, jer mining itekako prodaje kartice...


     
  8. efo

    efo Komšija

    Ma ja, scammeri 90% i za bitcoin ASIC-e su cesti. Nema gdje ih nema
     
  9. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Imam pitanje u vezi temperature graficke kartice. U cgmineru odrzavam na 75 stepeni medjutim kad ukljucim program GPU-Z ocitava tri vrednosti gde je prva ova koju pokazuje cgminer ali druge dve su velike ,idu po 90-100 stepeni.
    Da li je to normalno?
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    To su temperature VRM1 i VRM2 (napojne sekcije za GPU i memoriju grafike), zavisno od kartice tj modela (od hladjenja na VRM chipovima) ali 100C nije previse za VRM mada nize je bolje.
     
  11. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Hvala na odgovoru. Citao sam malo o tome sad i pise da razlika izmedju glavne temp i ove dve ne treba biti veca od 10 stepeni dok je kod mene razlika skoro 30 stepeni. GPU t1 73 ,GPU t2 101 GPU t3 90 stepeni.

    Da li je moguce na njima promeniti termalnu pastu,ocistiti od prasine? Ili je resenje samo da obezbedim dodatno hladjenje?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim ipak da nisu vrmovi to, te serije grafi su imale tri senzora na chipu.
     
  13. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    Nebitno,izbacio sam ga na terasu,sad ne prelazi 60 stepeni :mrgreen:
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :lol: :lol: :smt005 :smt005

    mogo bi neko da se obraduje novim PC-om :D
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah. Ako mu vlaga ne dodje glave prije toga.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vlaga 100% ubija taj racunar.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne moze mu vlaga nista ako radi non stop :) Problem bi bio da se gasi pa pali.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bas. Kondenzacija se nece javiti samo kad racunar nije u pogonu.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kondenzacija se javlja kada hladno stavis u toplo a ne obrnuto. Ali ce sigurno vani navuci neke vlage.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Racunaj samo kolike varijacije temperature budu vani, varijacije vlage u zraku...