Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Igra li iko od vas Project reality, DayZ, BF2 ili BF3.?
    Sve te igre imaju aktivne servere i svaka je zabavna na svoj nacin
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam play4free igrao sa HD4550 i nisam imao problema. Sto se tice pusaka, svaki dan nesto dobiejs free sa onim kartama pa mozes ako ti se posreci nesto skompletirati. Ja sam dobio aek971. Al iostatak za nju, nula bodova.

    Kada sam zadnji put igrao nekada prosle godine, dijelovi nekih pusaka su bili samo za novac, ako sam dobro vidio.

    Za ghost recon cu probati kupiti neku ok pusku, samo da skontam koju i lagano s njom. Sto se tice generalno free2play, bolje tetris ganjati nego se time baviti. Cast zaista izuzetcima. JEdan od vecih problema u moru mikro transakcija jeste sto se biznis modeli s vremena na vrijeme mijenjaju. Gledam ACR, u jednom momentu bila 99,9% free igra, sada se sve placa. Par kršina od auta free. Sreca pa sma prije pokupovao da mogu nekada odvoziti inace ti treba kredit.

    Turih warthunder na download. Nemam vise strpljenja, sada ce i tenkovi pa se nadma da cu se tu ugnjezditi neko vrijeme.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li imate laga ?

    Jucer nesto igrao i nerjetko dva koraka naprijed, jedan nazad. Ping je bio ok, oko 40. A performanse kao nesto bolje. Jos sam digao grafička podešvanja.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator



    Malo sam se vratio. Poželi covjek. Fino se ispucam.

    Samo onaj AC130..

    Sto je najveca tuga nisma znao da je on i na firestormu. Pa nikako da provalim odakle me heli dere..

    [​IMG]

    Treba staviti da se ne koristi. Cim neko napravi kill s njim, da njega automatski killa. Nije zabavno. Pogotovo na caspianu koja je mapa kao iz trojke bez posebnih mana.

    ..see u on the battlefield
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    "Patton2410"
    Druze problem BF-a su ograničeni igrači sa konzola od 2 igre prave jednu koja na kraju ne valja ni na PC ni na konzoli.[/quote]
    Po tvojoj logici onda ni BC2, i BF3, nebi trebalo da valjaju, jer su isto bili izbaceni i za konzole. BC1 je bio samo za konzole, odlicna igra, i doslovno nikakvih problema nije bilo.

    I daleko vise BF igraca ima na konzolama nego na PC-u, tako da ste vi PC igraci manjina.[/quote]
    "Patton2410"
    za bc2 neznam nisam je igrao ali za bf3 znam da je isto imao brdo problema koje su vremenom rijesavali, a eto i sam kazes da je bc1 valjao a bio je samo za jednu platformu isto tako FPS-ovi koji su se radili samo za PC rijetko su imali tehnicki problema.

    I daleko vise BF igraca ima na konzolama nego na PC-u, tako da ste vi PC igraci manjina.- Po tvojoj logici onda vi na konzolama niste nikad ni trebali postojati u FPS zanru.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo za BC2 se ne slazem. Fali opcija koje su normalne za PC kao sto je poseban slajder za miš za vozila i vojnika. Nemoguce je igrati ak onemas mis sa promjenjivim DPI ili ne koristis onaj BC2 settings koji opet zna da remeti rezoluciju i slicno. FOV, isto fali.

    Igra ukupno jeste odlicna ali se primjeti konzolizam. Najvise kod negativne akceleracije misa. Aim je katastrofalan u odnosu na sve FPS igre koje sam ikada probao. Prva stvar koja mi je pravila problem.

    BF3 je dobio dobar PC port al ice se sve igre portati naknadno za PC jer konzole sa ogranicenim hardverom moraju biti u prvom planu. Neizbjezno.
     
  7. veki81

    veki81 Aktivista

    Trebalo je to bratski podjeliti FPS prvenstveno za PC pa onda konzole a one ostale obrnuto :smt003
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nas PC igraca ima sitno. Konzole su glavni kolac. S druge strane, moras optimizirati da igra ide na konzoli jer prosjek računara je jaci od konzola i ako su bolje iskoristene. Onda se ne isplati dva puta raditi istu igru te tako dobijes port.

    De ne bude sve off..

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. RaP

    RaP Komšija

  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Zanima me, da li jos netko ima ovakav problem kad ukljuci mantle u BF4:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ovo je sa DX11:

    [​IMG]

    [​IMG]

    znaci, slika na Mantle-u je nekako mutna, vise siva i smedja, dok su na DX11 boje sasvim normalne. Razlike u performansama skoro da i ne vidim na 2x7950...
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Naježih se..

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. RaP

    RaP Komšija

    Odlicno nema sta sada, izgleda da je BF4 postao dobar samo za snimanje ovakvih serijala i slicnih, ali sada ce neki jadnik da se zaleti da uzme BF4 + premium i mozda koji unlcok shortuct, kad a kada krene igrat, bice kakav je ovo cluster fuck :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Ma igrica je dobra, to sto ima poneki bug ja mislim da nije toliko strasno, mozda se neki od vas previse uziveli u igru pa im i najmanje sitnice smetaju, ipak je ovo sve 4fun :)

    Jedino mi malo bez veze kod servera sto se slabo igraju sve mape, nego uglavnom po dlc pa onda moras menjati non stop servere jer te jedan smori kad sam par mapa non stop umesto da daju vote sa svim mapama pa iz svakog dlc-a po neka da se igra, zabavnije bi bilo.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug, nikom ne smetaju bug-ovi po mapi, glitchevi, koliko smeta retardirano uradjen netcode... to ti ne dozvoljava da igras normalno i uzivas u igri. kad covjek igra, bilo koju igru, zna ko mu je protivnik i igras da pobjedis. ovdje imas 2 protivnika... jedan su igraci s druge strane, a drugi je netcode, koji ti u vecini slucajeva odmogne i neda ti da u igri budes ravnopravan s drugim igracima, prvenstveno protivnicima. vidio si da je lik pobjego iza zida, znas tacno gdje je, dolazis da ga roknes, i on rokne tebe... ne zato sto je on tebe cekao ili vidio da ga pratis, nego zato sto mu je igra dala prednost. e to je ono sto ubija....
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Hehe kako moze biti dobra igra kada ima bugova glitcheva vise nego sito rupa, mrsko mi vise nabrajati sve glitcheve , HWB server vrti sve mape sem dawnbraker i flood a ima vote map, vote kick itd.
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Reklamiranje servera BAN!!!
    :mrgreen:
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kako su izbacili bolje servere za PS4, u 30-ak partija koje sam odigrao u ovih 2-3 dana, ni u jednoj partiji nisam osjetio lag. Dok, do prije izlaska novih servera, lag je bio standard u 90% partija. I to me onda toliko raspizdi da bi im ebo i od tave drzak. PA sve im skripim po spisku sto odmah nisu dali te bolje servere, nego 6 mjeseci nas zavlacili sa raznoraznim 'fixovima'.

    Stoka pa haj.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa normalno da nisi osjetio lag kad je igra originalno napravljena za konzole. Tu je ocito manje problema, nego u portu za PC....
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa ako nemas FPS boost-a sa HD7950 CrossFire u Mantle onda koristi DX11.

    BTW koliko izbace te karte u BF4 na Ultra i FullHD?
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Blago receno port.