BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam potpisao novi ugovor na 12 mjeseci skoro,tako da sam negdje do maja 2015. u akciji

    btw.ovo sto su sada izbacili kao nove pakete i pogodnosti i ne kontam a i ne vidim nikakvo poboljsanje...osim onih 200 minuta za 2 KM za 24 sata
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bilo je ranije na temi pronađi uputstvo za Tp link TD8901G imaš i na bhtelecom portalu kako se podešava za ADSL http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... router.pdf

    Ako ti je mojatv, prijavi smetnju na 1444 da ti monter dođe i podesi jer je za podesit nocna mora
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mislim da je HBO unificiran za jugoistočnu evropu i da je kod svih operatera manje više ista cifra.

    Po meni realno je očekivati, pošto brzina neće ići gore da će ponuda kanala biti bolja i kvalitativno.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala carko .
    Samo je ADSL u pitanju pa sam ubo iz par pokusaja .
    Mozda jest komplikovan al fercera ko lud :lol: I ovo sam nesto isprobovao :D
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jesu odradili momacki najavu za 1.8 :D

    Kako su krenuli uskoro ce ukinuti ultra :D
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi je li razlika izmedju MojaTV Full i MojaTV Full+, samo u tome sto ovaj obicni Full ima dodatno 1 naj broj za mobile i ukljucenih 10KM prema mobile mrezi? Glupa anotacija ovih paketa ali eto. Razlika 14KM samo zbog ovog?
    Full:
    http://www.mojatv.ba/full.html
    Full+:
    http://www.mojatv.ba/5577.html

    Trenutno imam Full, ali sad gledao ovu vijest http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5e703a72e04.html pa primjeti da je razlika velika a sto se tice ponude prakticno isto, samo sto u slucaju kad manje potrosis vise ces im platit.

    EDIT:
    Evo konacno lijepa vijest za avgust:
    https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5376e8f2c99.html
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovaj paket je pljacka samo takva. pa de gledaj obracunske jedinice za poziv: 60+1, sto znaci ako pricas 2, 10, 59 sec, naplatit ce ti ko da pricas minut, a ako pricas 62, 95, 110 sec, naplatit' ce ti kao da pricas 2 min..... bar sam ja tako skontao damu iz supporta, kad je ovaj paket izasao.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ta zadnja vijest beton hahaha
     
  9. black

    black Komšija

    Red bi bio gdje postoji tehnicka mogucnost da omoguce vece brzine u neku simbolicnu doplatu npr. 5KM 10 Mbit.
    HS i Telemach su se izjednacile sto se cijena tice.Bilo bi dobro i za korisnile drugih operatera da spuste cijene jer je trenutno sve stalo.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da oni meni puste brzinu koju placam, ja ne bih vise nista trazio.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ja jos na 1mbps download i cesto zna da ne radi,tako da,budite zadovoljni sa tim :mrgreen:
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Full+ ima naplatu uspostave poziva i 1500 minuta priče. Full ima džabanu telefoniranja bez fair use-a.

    Samo VDSL2 i Gpon mogu dobiti nf25 i nf50 brzine.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    kod mene postoji tehnicka mogucnost za 10mbita + moja tv ne znam dal postoji ta opcija ? :D
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Možeš uzet nf10 sa npr mojatv phone
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Mene neki dan rodjak koji radi u BHT uhvati muntati da predjem na Moja TV, ali ne mogu primirisati LOL xDSL ponudi. Za MojaTV Full Speed+ morao bih mjesecno kesirati 91,26 KM gdje pri tome imam od 155 kanala preko 30% kantonalnih TV stanica i imam konkciju 40/1 (nevidjeni nesrazmjer izmedju DL i UL btw.).

    Kod LOL-a imam za 76 KM brzinu od 40/4 (VDSL), preko 170 kanala bez ikakvih kantonalnih i sa solidnim brojem HD kanala + svi sportski kanali, kao i fiksni tel sa 15 KM saobracaja koje nikad i ne potrosim. Support dobar. Kad sve ovo presisaju bar po brzinama interneta moglo bi se razmisliti o prelasku i samo tad mogu tvrditi "Idemo prvi, dajemo vise".
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Najjaca na svijetu je izjava na njiovoj stranici, da kada u okviru "No limit" paketa potrosite raspolozivi mobilni internet saobracaj, isti mozete dokupiti po xx cijeni. Pa koji idiot ga nazva "No limit".
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dokup se odnosi na veću (3g) brzinu konekcije.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Takav alvatel je samo kod tebe kolinsb ... :(

    Kod nas su losi ... ili dio grada ima, drugi nema itd...
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa kad god sam spomenuo Alvatel, spominjao sam ga u svoje ime :) mada, ima jos par ljudi, za koje ja znam da im je net sasvim OK. Btw, tako ti je za svakog providera. Za nekog je perfektan, a za nekog je shit.
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Siguran?

    U Specifičnim uslovima za NoLimit tarifne modele stoji da je Internet saobraćaj u potpunosti onemogućen nakon potrošenih uključenih MB, odnosno GB. Dakle u svakom slučaju moraš platit, tj. dokupit narednih GB.