Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. gilla

    gilla Aktivista

    Kakvi su philips modeli ili eventualno ove toshibe?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    slab je Philips u tom low-end segmentu. za Toshibu ne znam.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    -SONY, TOSHIBA, LG I PANASONIC od 2014-te uglavnom koriste IPS matrice - manji kontrast u odnosu na PVA matrice ali veći vidljivi uglovi

    -SAMSUNG, SHARP i PHILIPS(high end modeli 8 i 9 serija) koriste VA porodicu matrica (PVA i UV2) - veci kontrast u odnosu na IPS matrice ali manji vidljivi uglovi

    -SVI MODELI U ENTRY LEVEL SEGMENTU NE KORISTE NITI IPS NITI PVA MATRICE, RADI SE O AUO TIPU MATRICA KOJE IMAJU NAJLOSIJE KARAKTERISTIKE PRIKAZA SLIKE!

    -Samsung ima najveci kontrast od televizora u srednjem i visokom segmentu kao i najbolji kvalitet pokretne rezolucije, Android se takodjer najbolje izvodi na Samsung modelima, problem je sto ne radi kalibracija pozadinskog osvjetljenja u Movie modu

    -Sony ima najbolje out of the box boje kako primarne tako i sekundarne

    -Philips dolazi s Ambilightom koji je zaista odlican ali menu osim Android modela je jako spor

    -LG osim dizajna ne parira kvalitetom slike s pomenuta prva 3 branda ALI posjeduje jedini OLED tehnologiju koja na OLED modelima daje beskonacan kontrast koji je cak i veci no na i jednoj plasmi ukljucujuci i Samsung, Panasonic i Pioneer plasme koje se vise ne proizvode. Problem je nevjerovatna tromost OLED panela koji daju 300 linija pokretne rezolucije.

    -Toshiba ima sjajano procesiranje s Regza procesorom i sjajan 4K panel ali samo u L9 seriji

    -Sharp sa YRGB tehnologijom i UV2 matricom ima sjajne televizore ciji manageri uopste nisu uradili dobar posao kada je marketing ovih modela u pitanju na Ex-Yu prostorima

    -Panasonic povlacenjem s trziste Plasma modela je postao prosjecan brand kada je kvaliteta LCD slike u pitanju IPS panel sa prosjecnom Smart platformom i MCFI algoritmima koji su losiji od Samsungovih

    BestBuy TV srednje klase je Samsung H6400 serija
    Najbolji TV je Samsung 55HU8500 - Curved model
    TV s najvecim kontrastom je LG 55 OLED model serije 9
    Najbolji 4K televizor je Panasonic AX900

    Model koji nema egzotiku u vidu curved panela, 4K rezolucije su Samsung H8000 kao i H7500 modeli ali su najbolji televizori overall za 2014-tu godinu.
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kupio sam dva ova SHARP LC-42LD265E, 42"-107cm, Full HD , mislim da jeftinije a veće nema! http://www.ekupi.ba/SHARP-LC-42LD265E-4 ... 39447.aspx
    I to 2 TVa , odličan za filmove preko HDMI ili usb (sve čita dts,aplle filmove,.....) spojen optikom na zvučnike i tu je odličan.
    Na oba tvea kada su OFF kada se približim čuje se (tiho ali čuje) zujanje , kada su ON (sa mute) ništa sve ok , tu su mahane ali ipak je jeftinjak 107cm: zadovoljan. 700KM
     
  5. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    E ovako, trebao bih pomoć oko kupovine tv-a. Starom polako umire stari CRT i sada bi trebalo mjenjati.Iskreno nismo pri parama pa bi nešto jeftinije da uzmemo. Gledam na ovomekupi pa me zanima kakvi su? Nađoh jedan (http://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-TV-32H5 ... 48985.aspx) pa me zanima da li valja i ima li sve potrebne priključke koje treba imati kad dođe digitalna i ostali qrci palci?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Raja, imam problem sa usb portom na tv-u, prvi put kad ubacim usb nece da ga prepozna, moram izvaditi usb pa opet ubaciti, sta mislite u cemu je kvaka?

    Drugi usb port prepozna iz prve.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Je li ista stvar sa različitim stickovima?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam, probam veceras, pa javim.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Isto, imas jos sugestija.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li tv neki factory reset? Ako ima,navali...
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fixano je, tj nije bas fixano nego sam saznao sta je problem, naletih na hdtvtest.uk, test ovoga televizora, prvih 30 sekundi kad ga upalis tv nece reagovati ni na bilo kakav input, nesto cachira.

    Tako da mi je sad dusa na mjestu. :D
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

  13. Esh

    Esh HWB

    Sony je bio najozbiljniji na CES-u, izbacili su i najviše novih televizora. Interesantno je i da sada svako od vodećih proizvođača je uzeo neki "smart OS" koji namjerava gurati, tipa Sony (Android), Samsung (Tizen), Panasonic (Firefox), LG (webOS od ranije)..
     
  14. mrChe

    mrChe Novi član

    Moze li neko preporucit cime da brisem ekran ovih novijih televizora, tacnije je u mene Philipsov TV onaj tanki, imam klasicnu tekucinu DATA SCREEN cleaner, sto inace koristim za monitor, al za TV nisam siguran, kontam izgrebat cu nesto, posto ima mrlja,ne sta da koristim a da ne zeznem
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    obicnom vodom, pokvasis krpu i lagano dok ga ne dovedes u fabricko stanje, ne trebaju ti nikakve tekucine samo voda i malo strpljenja jer moras vise puta preci po ekranu da fino ocistis :wink:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Ajax" za staklo i "magična" krpa.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Staklo na plazmi se fino uglanjca sa bilo kakvim sredstvom za čišćenje stakla, nisam siguran kakva je situacija na LCDovima.
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    Vrijeme mi je mijenjati "guzonju".
    Nakon par dana traženja i upoređivanja, izbor je spao na (zbog različitih okolnosti, treba mi dijagonala od 32"):

    LG 32LB5800
    LG 32LB650V
    Samsung UE32H5500

    TV bi bio korišten za sve osim za gaming, so there is that.

    Navijam za samsung, ali gledam neki review i ugao gledanja nije baš najbolji (boje brzo izblijede).

    Uglavnom, koja bi vaša preporuka bila?
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ovaj drugi LG zbog webOS-a, dosta je prakticniji i ljepsi u odnosu na obicni smart tv.
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Išao juče i danas u Comtrade i Technoshop...i kao što to obično bude, ili im je nestalo, ili ne znaju da li imaju, ili je do dobavljača, ili..... :roll: ....
    Helem, prodaju se samo modeli od 39"+, pa vidjeću, možda uzmem.
    Inače najviše bi mi odgovaralo da nađem model s istim specifikacijama samo bez 3D-a.