Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    De mi link odakle si kupio.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

  3. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Trgujem preko Amazona vec godinama, kao sto neko rece oni licno ne, ali ostali trgovci koji se oglasavaju, mogu slati za BiH ako zele. Treba se malo samo zaroviti ko zeli slati zeljeni artikal.
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Neki od prodavaca salju sa royal mail koji ima tracking, i kod mene vecina paketa nema ali naso sam 1 eto :D

    Vidi na ovim ostalim .uk ili .es ili .it, mozes koristit isti account za sve i mozda neko od njih salje. Primjetio sam da je na .uk definitivno najjeftini shipping.
    Ja najvise tehnicke stvari narucujem i sve sto sam trazio su slali kod nas (third party selleri).
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Malo je bilo bilo "eskaliralo" Alibegović mi šuhvu sveza i ušuti se. :) Kontam neće ljudi ništa više da komentarišu ko biva evo ga uvalio se,ne prisjedaj mu na muku. :)

    Jasno mi je oko narudžbi itd, ali niko nikako da da odgovor na pitanje što sam prvo postavio a to je ...

    Ima još 5 dana fore do zadnjeg datuma, ali šta nakon toga u slučaju da ne dođe.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Royal mail intl, iz Engleske do nas je cca 7-10 dana.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala,vidimo hoće li doći do datuma koji su naveli.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Pošiljka mi je stigla danas. Poštar donio na vrata i troškova je bilo 3,5 KM


    [​IMG]

    Što se tiče obuće koja je stigla...ono što me je jedino malo iznenadilo jeste da boja odudara od one na fotografiji. Vjerovatno zbog ambijenta o kojem su ih fotografisali. Znači nisu onako tamne, već više idu na tamno smeđu nego na crnu. Doduše nisam ni htio uzimati crno ali eto malo odudarju od očekivane boje kao ove u linku.

    http://www.amazon.co.uk/Size-Hi-tec-Men ... tec+sierra

    Broj sam potrefio to je glavno. Vrlo su udobne i lahke na nogama,gotovo se i ne osjete. Nisam ih još probao van kuće ali onako sam probavao debljinu đona jeli se osjeti na tabanu kada se stane na kamen ili na neki oštri predmet. Uglavnom ne probija kroz đon da možeš prepoznati na šta si stao. Čak sam onako položio šarafa reko probao po hoću li ih osjetit, i ništa.

    Znači vrlo udobne,nisu upadne i evo sad na prvi pogled vrlo zadovoljan obzirom da sam ih haman "na ćoravo" uzeo.

    Prošle godine kupio kod nas ST tene koje sam u Sport Life-u platio 135KM Nakon mjesec dana onde gdje se previjaju kod zgloba palca se odlijepilie,đon im je bio užasno tanak. Hem što osjetiš grašku kad na nju staneš a kamo li nešto tvrđe ili oštrije,hem što su totalno neudobne za duže hodanje.

    Eto to je to,još jednom hvala svima koji su se javili na moj post i odgovrili na moja pitanja.

    Lijep pozdrav.
     
  9. techton

    techton Aktivista

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas jutros vidim tu vijest, ko je sta narucio preko konga neka odmah trazi refund.
     
  11. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kako mi fale još nedošle sluške............
    :(
     
  12. kugla

    kugla Aktivista

    Ma kradu ovi nasi iz poste i sa carine 100%. Treba to sve ispitati, i ove sto kradu otpustit debile. Imaju gospodski posao, a malo im izgleda. 99% postanskih i carinskih sluzbenika na radno mjesto je dosao preko veze i placanjem za radno mjesto. I onda misle da im niko nista ne moze, njihovo radno mjesto je kao njihovo vlasnistvo koje niko ne smije da dira.
    Zbog lopova i jeste ovakvo stanje u BiH. Krade se na sve strane, od politicara do obicnih sluzbenika. Nije ni cudo sto je BiH na losem glasu. Ovakvi ljudi i krvare ugled drzavi, al ko da to njih briga, bitan je njihov vlastiti interes, jer ko je bolji i pametniji od njih...
    Knjigu bi mogao napisati o bezbrazluku u ovoj drzavi. Lopovi se cijene i smatraju se pametnim, a posteni su jadnici i glupani to je filozofija u ovoj drzavi...

    Gotovo nista proteklih par mjeseci sto sam narucio nije doslo. Sve moram na dispute preko paypal.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidi liste, sve drzave u ratu, odkud mi ovjde :lol:
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nije do rata .
    Majmuni kradu . Otvore skoro svaki paket a inace bi morali onako koji random otvorit . Licno sam cuo majmune kako se hvale da prisvoje sta im se svidja . Zadnjih godinu dana dolazilo mi je 60-70 % paketa dok je prije bilo do 90 % . A moze biti da im je krivo i radi free shipinga :D
    Narucio neke Mario figurice malom od sestre ( voli Maria ) nisu bile ni 4 dollara . Fin setic , free shiping . Doce papiric da odem pokupit oce 15 km haha :D Idioti . Sestri narucio za curicu one Lalaloopys lutkice al na njenu Hol adresu doslo za 7 dana bez ikakve naplate . Moroni . Kod nas sve na vrat na nos .
    Jos citam oce da zabrane UBer haha :D LOL
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel ti nagadjas ili znas nesto, jer ima poprilicno losijih drzava koje nisu na spisku.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa likovi se u drustvu kad su malo cugnuli poceli hvalit sta sve pokupe . Da ne pricam da mi skoro svaki paket doce otvoren ( osim ako nije koverta ) plus u zadnjih 6 mjeseci znali su mi ljudi slati neke stvari po 3-4 puta . Trosak je i to i njima ima tu nesto . Bagra smo mi bosanci :D
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala bogu neka su tako i treba kad smo bagra. Dabogda ovim što kradu u državnim firmama za lijekova trebalo, amin.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naručio sam neke stvari 6. aprila iz Hong Konga i evo danas mi stigle, tako da ima nade za one koji su naručili ;) doduše još dosta robe čekam pa ćemo vidjeti da li će doći.
     
  20. black

    black Komšija

    I ja sam primjetio da u zadnje vrijeme skoro pola stvari ne dodje.Prije mi je skoro sve dolazilo.