Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E raja, ako me moze neko uputiti, koliko bi me doslo dakle narucivanje tena sa oficijelne stranice nikea? Tene kostaju 150 USD, shipping je free, koliko bi me dosle one dadzbine i sve ostalo, koliko bi na kraju kostale tene? Hvala :smt023
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Plus nekih 35% oko 350-400KM
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Traba neki sitni novac prebaciti osobi. Jeli se može to odraditi preko pay pal-a na karticu druge osobe.

    Ovo što pita kolega aNaToMiC !

    Jeli ima neki limit ako se uzme obuća ili odjeća i tom se slušaju plaćaju dadžbine ili zaračunavaju bez obzora na vrijednost pošiljke.

    Koji je limit vrijednosti pošiljke ako postoji.


    Hvala.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sve iznad 50KM podlijeze carinjenju i pdv-u. Ali stotinu puta sam se uvjerio da je carina lutrija.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro a ovo u vezi mogućnosti prebacivanja novca sa paypal-a na nečiju karticu jeli izvodivo.

    Hvala.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da. Registrujte obojica Paypal account, dodajte Visa kartice, verifikujte ih i pošalji mu pare.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Hm... Ovaj mi moj nema pay pal. Koji je najbolji način da mu prebacim 40 Eura. Western Union uzima za ovu sumu 13 Eura provizije.

    Hvala.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje se primalac nalazi? Vani? Najbolji nacin je Paypal. Sve ostalo je bacanje para.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Da van BiH,Francuska.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imas i inostrana placanja preko banke, trebas IBAN, SWIFT njegove banke i broj racuna. Ne znam kolika je minimalna provizija za takve transakcije, mislim 10-15KM. Nisam siguran.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma mislio sam preko pay pal-a ali evo neće moći. Ništa onda jal preko banke jal možda da se "prebijemo" kako drugačije.

    Hvala.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moze preko skrilla, saljem ja momcima u Srbiju, cini mi se oko 60 centi provizije uzmu.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Preko banke je preskupo za tu sumu. Mislim preskupo je i inace, ali za tu sumu pogotovo. Skrill je isto kao i paypal, svejedno mora onaj drugi registrovati nesto, ne moze na karticu nista direktno koliko ja znam.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam nedavno u kanadu slao 300km i da korisnik moze dignuti ravno 300km ja sam uplatio 318-320km nemogu se sjetiti, preko paypala. Sve mu uredno stiglo, mislim da ova provizija nije bezobrazna.
    Jos sam nastelio da digne onih kanadskih dolara on digne u vrijednosti nasih 300km, ugl zadovoljan sam, ito preko moba sve odradio.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Preko PayPal-a mozes tu sumu poslati da platis $1 ako uzmes "To friends and family" i da ti platis na sebe, tako ja uvijek saljem a i vece sume zamolim klijenta da posalje na taj nacin. Inace je oko 4% ako se dobro sjecam, pa se smanjuje na vece sume.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli imaju ono neke restrikcije kada se šalje preko pay pal-a, da mora poroći oređeno vrijeme kada "legnu" pare na račun itd.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne koliko ja znam dok sam primao pare od bitcoina, jedino ako od tad nisu nesto mijenjali.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad posaljes pare klikni na "confirm reciept" i odmah ce pare biti dostupne na drugoj strani.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Mora ona druga strana approve, inace cekas 30 dana da budu available.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tj. ako on salje za BiH, ali posto salje za Francusku mislim da nece biti restrikcija za primaoca.