BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Ova "pogodnost" jeli uslovljena da budeš naredne 2 godine vezan ugovorom ?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam dobro upratio, je li treba podnijet zahtjev na salteru ili se moze na telekomom webu odabrat veci paket?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam sa web portala promijenio.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako da budem siguran da mi nece poceti naplacivati netflat 15? :D Sad imam netflat 10 i ocito po ovoj akciji trebam dobit netflat 15 po cijeni netflat 10. Plus sto imam popust za invalide pa netflat 10 dosad placam 22KM.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta znam, ni ja nisam siguran dok ne vidim racun.
     
  6. fipi

    fipi Aktivista

    Moze se preko web portala, i ja sam tako. Poslje nekoliko dana zovnula me gospođa iz telecoma da li zelim ovaj novi popust, potvrdio da zelim i da sam radi toga i promjenio paket. I to je to, ne treba nista vise
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    mene niko nije zvao, al valjda cim si promijenio u tom vremenskom intervalu podlijezes tome.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zbog ovoga je pametno na salteru potpisati zahtjev. Preko weba je naravno lakse, ali kad imas napismeno je druga stvar.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]

    Kod mene nista od 15ke,slaba mi linija,al bar su mi namjestili da bude kako treba ovo sto imam,naravno nista bez insidera.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam kliknuo pa cemo vidjet.
     
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Stvarno su bezobrazni i nesposobni. 18. 8. sam podnio zahtjev na salteru za promjenu paketa gdje sam rekao da mi to sad samo formalno treba, jer vec sutradan sam preselio se na drugu lokaciju, tako da bih trebao odmah zatrazit i promjenu lokacije. Stihoklepac je istu noc provjerio tehnicke mogucnosti, pustena brzina na parici (provjerio sam na ruteru, ali je ogranicenje ostalo na 5mb) i tu je stalo. Jos nalog nije finaliziran, kome god da se obratim samo me vrte u krug, sa saltera na 1444, ovi prebacuju na "operativce", i tu staje sva prica. Dzaba govorim da mi samo treba da se finalizira i da necu tu koristit ADSL, ne pije vode nikako. Cak mi teta jucer ljutito odbrusi da ne zna nista kad ce operativci rijesit. Tako eto da mi valja platit pola mjeseca po svemu sudeci racun koji nije koristen, a jos i par mjeseci cekat da izvrse prebacivanje.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Samo zalbu napisi, nek ti odbija sa racuna sve sto nisi koristio.
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Predao sam prijavu za mojatv full fast+ sa 1 dodatnim stb, intersuje me samo kako se povezuje (koji kabal)
    tv i stb (coax, hdmi)

    i stb i modem, predostavljam eth

    prijatelj mi reče da oni ništa ne kabliraju po kući pa da vidim šta mi treba da budem spreman.

    btw koju opremu sad tuše, jel mogu ja tu šta tražiti ili birati između ponuđene?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @Almir s obzirom na paket dobit ćeš 99% VDSL2 operemu, to možeš dobiti ili Innbox V50U vdsl modem ili MP252 Gateway ovisno o raspoloživosti.
    Od STB-ova imaš ZTE, i Albis mini ovisno isto od raspoloživosti.
    Sva se oprema predkonfiguriše s tim na innbox možeš sam podešavati sa user/user pristupom ( naziv mreže, šifra mreže i sl).
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene nema jos promjene paketa, na portalu odabrao netflat 15.

    Sad imam netflat10, bas gledam na speedtest.net zapravo imam 8.5Mbps.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas li uopste tehnicke mogucnosti? Jesi li gledao u postavke modema koliki ti je maks "Attainable Rate" (Up/Down).Kod mene je na limitu(964/16256 kbps) i necu moci dobiti 15mb jer ako je parica pod punim opterecenjem onda bi dolazilo do pucanja veze i zestoke nestabilnosti.Zato su mi namjestili da mi je NetFlat 10 kako treba.


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam sad tacno, ali mislim da je pisalo oko 18Mbit max.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    trebalo bi moci bar 13,5Mb
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    @Stihoklepac hvala

    da se uključim na temu vidim vi plačete za tom brzionm šta onda ja da očekujem sa 25mb :)
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @Steve haj na pm da provjerimo

    @Almir ne sekiraj se na vdsl2 ako si u dometu može 4x veća brzina