Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Ako te zanima mogu napravit kratak klip. Kad ukucas 192.168.0.1 je li prvo izbaci JavaScript pa te onda preusmjeri?
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Mislis na injection preko browsera? Ma znam to odraditi, ali mi ne mijenja situaciju.
    Fora je u tome sto Telemach ima jedan range IP adresa koje nisu ispravno routane, pa kad se pristupa pojedinim hostovima znaju praviti probleme. Ova IP adresa mi je odavno tu, ali do sada nisam imao problema do prije par dana. Nema veze, rjesiti cu na drugi nacin dok lease ne istekne.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Posalji mi mac modema na pp pa da ga pobrisem sa cmts-a
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li neko problema iz ZE ?

    [​IMG]

    Trebalo bi biti 40Mbita. Zvao sam support ali kazu da izgleda sve ok.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    ma dzaba ti support kad oni nemaju pojma...zvali su i mene kad sam imao problema sa resiverom,prvo sto su mi rekli jest da ga ugasim i upalim,isto u onom showu IT crowd :D.

    [​IMG]

    I kod mene bi trebalo bit 40.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Refrešuju postavke.. ili sta vec rade pa zato traze gašenje na 5min ali da, nije pomoglo. Ti si iz Zenice ili ?
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad je tebe pocelo zezati ? Ja sam primjetio tek danas dok sam skidao nesto sa origina. Jucer je bilo sve ok.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    isto i meni,od ~podne.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    kad ce module pocet djeliti....
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Dodje sebi..

    [​IMG]
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Konekcija me handri u zadnjje vrijeme dobro.Šta god da igram,svake 2-3 minute konekcija mi zaštopa,ping skoči drastično i sve mi zaledi na sekund.Isto tako ostanem skroz bez neta na jedno 5 minuta skoro svako veče nekad iza 12.Ima li još neko ovih problem i znate li do čega bi moglo biti?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako hoces posalji MAC modema na PP pa pogledam.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene i dalje zeza gore spomenuti problem. Negdje u večernjim satima konekcija prema nekim sajtovima jedva radi. Recimo torenti, steam, uplay rade full speed. Origin, speedtest i neke stranice.. jedva. Tamo oko 12h pročepi. Testirano na PC-u, laptopu i na dva telefona.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da nije dns, probaj staviti google dns na laptopu pa testiraj
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    izgleda da opet telemach kaki,ne mogu strim gledat ni na high kvaliteti...moram spusti na medium ko da imam 0.5 mbit download,a ne 40....
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno. Cekam da zaglavi pa da probam.. nisam danas koristio net u tom vremenu kada uspori a evo vec sada ide full speed. Mada onda, koje bi bilo rjesenje za telefone.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ni google DNS ne pomaze..

    [​IMG]
     
  20. black

    black Komšija

    Ne pomaze dns za propustnost.