Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. osko

    osko Novi član

    Vozdra raja, trebam pomoć.

    Prijatelj mi uzima novi TV tako da je izbor sveo ona ova dva modela:

    1. sony 48w705 model iz 2014, cijena 1299 KM
    2. philips 48PFT5500 android, model 2015, cijena 1249 KM

    Momak nije neki baš zahtjevan korisnik. Tv bi se uglavnom koristio za MOJA TV i filmovi sa USB-a, nekad mozda u budućnosti neka igraća konzola.

    Svaki vaš savjet ili sugestija će mi dobro doći. Hvala.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Istu ocjenu ti je dobio, i sony 55e605c, prema tome ta ti teorija pada u vodu. :smt003
    Jos ako te zapadne neki koji svijetli ko las vegas ima da se upucas, hahaha
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Klinac ti vidis razliku izmedju full hd, i 4k sa 3m na 55", pusti suplje price, za 3m. trebao bi ti 75" 4k da bi vidio razliku u detaljima, i sl.
    I ja bih uvijek prije kupio oled fhd, nego bilo koji led 4k, dok format zativi raspast ce se tv od starosti.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jebiga prodaću i njega i uzeti Panasonic OLED kad stigne na tržište. Ne vezujem se za jedan brend da opravdam investiju. A što se tiče vida prošle godine sam uradio lasik operaciju, tako da sada imam bolji vid od referentnog 20:20. Btw, cijenio bih kad me ubuduće ne bi indirektno nazivao lažovom.

    A za kolegu iznad, Samsung 48H6400 je isto 1300KM, a sa njim u 99% slučajeva dobivaš Samsung VA panel.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nisam tebe nazvao lazovom, ali se nevidi razlika na 3m izmedju FullHD, i 4k, radi samog fizickog ogranicenja ljudskog vida, ali ti radi sta hoces samo mi nemoj trpati rijeci koje nisam reka u usta.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa ako ja kažem da vidim, a ti kažeš "vidiš klinac" onda to nije ok.
    Ta ograničenja vida o kojima pričaš se nikako ne mogu primjeniti na sve ljude. Imam masu poznanika koji ne vide razliku između 480p i 1080p na 50".
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam sarsen vid na dalje, znaci samo problem sa citanjem, ali ti tvrdim da na 3m nema sanse da se vidi razlika izmedju fhd, i 4k, nema teorije,
    danas gledam kod stanica oled 55" fullHD vrti se fast 7 bas ono vrhunska kopija, blu ray, ili neki demo jos napucaniji, slika ja nisam nesto bolje u zivotu vidio, nebi mi pored onoga nikad 4k pao na pamet, pogotovo sto ce da zazivi sa svim mogucnostima tek za 4,5 ili vise godina (blu ray je sa nama 10g.) ovaj oled fullhd bi mi do groba bio dovoljan.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Google je tvoj prijatelj, potraži šta je 30/20 i 20/10 vid. Buraz ako si ti zadovoljan sa tim što imaš to je najvažnije, ali nije ok nametati svoje standarde i vrijednosti drugima a to radiš baš nametljivo.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    To sto je tebe zapao los primjerak, nije razlog da upravo obrnuto radis,
    Za vid necu da polemisem jer nema koristi.
    ja jesam zadovoljan, isto kao, i na svim recenzija sirom svijeta sto su zadovoljni, svuda dobijaju odlicne ocjene pa sto ga ne preporuciti.
    Ti si bio zadovoljan sa samsungom 6400, dok moj komsija proklinje dan kad aga je kupio, svijetli na sve strane, a ekran katastrofa koliko ima dse efekta, i nemoze reklamirati jer u ovoj kiti od drzave niko te nejebe sekunde.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako sam promjenio 5 (popularnih) televizora u zadnje dvije godine valjda ne pričam napamet niti slušam šta komšija kaže, već preporučujem ljudima uređaj iz prve ruke. Ne uzimam u obzir tu lutriju sa panelima već sveukupan dojam. Jasno je da nam se standardi i pragovi tolerancije na određene aspekte slike razlikuju i to je ok.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Neslusam ja komsiju nego sam gledao samsung 6400 kod njega, ja licno bih ono smece bacio kroz prozor, ili otisao u prodavnicu, i nekoga povalio ko bekana, a sto se televizora tice, i ja sam ih provrtio kamaru, jako sam muhanat, i sigurno da nevalja da bih intervenisao, tebe zapao los, mene dobar to je tako kod led tv-a, cista lutrija.
    Ali covjek otisao u domod, trehnuo 1500 i kusur km. dobio tv.da se ranis, na sve strane svijetli, i to jos u osvjetljenoj sobi, ja ima trenutno 3 led tv-a u stanu, i sva tri zajedno nemaju trecinu cloudinga kao ono smece kod njega.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Teska je lutrija kupiti tv. Brat i ja imamo po 48h6400 i bratov bolji za klasu. I moj je ok dok su boje na ekranu al cim je sve crno,kraj filma il potpuni mrak fino se vidi probijanje osvjetljenja po krajevima a posebno donja zona. Tacno bi sretniji bio kupiti polovan provjeren tv nego se kockat s novim.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Upravo o tome govorim, sve je postalo lutrija, prosli philips 5507 mi je imao na 3-4 mjesta probijanje pozadinskog svijetla koje sam malo kompezirao lokalnim zatamnjenjem, ali mi je isao na jetru, ovaj soni ima samo jeda mali oblacak desno dole, i vidi se samo u apsolutno mrklom mraku, a i tada nesto nije puno, i to bez ikakvog dimminga, i sl.
    Sve je lutrija, a sto je najgore niko to neprizna u garanciju, mozes se slikati.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dok recimo kad čitaš avsforum ima ljudi koji su po 5-6 puta vraćali tv u radnju dok nisu dobili zadovoljavajući, naravno niko im ne smije ništa reći na to. Naši ljudi taj sistem bezobrazno iskorištavaju u USA/CAD - kupe npr. klima uređaj, hlade se čitavo ljeto i onda na jesen vrate. I sljedeće godine opet tako i imaju novu stvar bez potrebe za servisiranjem i održavanjem. :)

    Nego da se vratim na JS8500, u radnji sam pred kraj radnog vremena zamolio djevojku da ugasi većinu svjetala i izgleda bruka dobro. Evo odličan pregled kako se nosi sa 3x skupljim Sony i Panasonic FALD modelima (Sony je najgori po pitanju uniformnosti, halo efekata i kontrasta):
    https://www.youtube.com/watch?v=I--WBdJAX3A
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čitajući vaše postove došao sam do zaključka da trebaš prvo doktorirati televizore pa tek onda kupovati a i tad opet kupuješ mačka u vreći :D I to ne pričate o modelima od 800 KM nego duplo pa i četveroduplo skupljim :)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Slicno je i kod mene na tom televizoru, vidi se probijanje, ali mi to ne smeta ni 1% jer primjetim kako ti kazes samo kad se film zavrsi ili mijenjam source na televizoru :D Samo mi fali jos da se oko tog sikiram i trazim scene kad se to vidi, a inace je u svemu drugom TV top, tako da nek probija gdje hoce :D Neki traze dlake u jajetu, bukvalno traze mahane, mozda je to neka vrsta OCD-a :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stig'o jutros:

    [​IMG]
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Čestitam :) bolji promijenio :)
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Model? Cijena? Radnja? Daj nam vise info neo