BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod nas u Gracanici Moja tv dobija konkurenciju
    telemah polahko preuzima BHB kabel i nudi puno vece brzine i digitalnu tv po konkurentnim cijenama

    eh sada je na potezu BHtelekom,da barem poveca brzine downloada i uploada gdje moze...imam osjecaj da ako ostane na ovome,raja iz grada i mjesta gdje je bio BhB kabel preci na telemah,jer za isto para,dobijaju 5 puta veci download
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Isto je bilo i po drugim gradovima gdje je uletio BHT, i tako zadnjih nekoliko godina, pa se ništa nije promjenilo. Sumnjam da je Gračanica toliko bitna za njih pa da mijenjaju, kad već nisu zbog Sarajeva, Zenica i drugih većih mjesta.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Jest jaro bitna drzava sarajevo gdje ih deru momacki
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma u telekomu sami debili sjede ...to je vec odavno svima jasno
    korisnicima je ovo dobra stvar,imaju vise operatera da biraju i po razlicitim cijenama
    ali evo kako se telekom odnosi prema korisnicima...jos jedan moj primjer
    prije vec sada 11-12 dana primjetim da mi daljinski od albis STBa steka,jedva se krece kroz menije,ne radi par dugmadi i odlucim da ih nazovem i zatrazim novi daljinski
    nazovem,javi se lik,zaprimi kao zalbu i proslijedi ovim mojim u gracanicu...sutradan zovu,kaze nemam0 ovdje taj daljinski,vidjeti cemo ima li u tuzli...reko provjerite pa mi javite,kaze ok :D
    i niko nista ne javlja 10 dana,ja jucer opet nazovem,prijavim,covjek udje i kaze,oni su zatvorili tvoju zalbu,kao da su mi dali daljinski
    eto manijaka...samo me skinuli tamo sa sistema i to je to a od daljinskog ni habera...i ja kazem ovom otvori ponovo i napisi da trazim i novi STB,ako nemaju daljinski...pa sada cekam da me opet ko nazove :D

    e to je odnos telekomvaca prema korisnicima,a korisnik sam predugo njihovih usluga
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta je ovo, resetujem router, pokusam uci u postavke, i nakon 5 sekundi router se sam restartuje i onda ne mogu uci u postavke.

    Nikad mi se ovo nije desavalo. Sta da radim, hitno je
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Iskljuci telefonski kabal. To ti je daljinski od telekoma,
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma nece opet, samo pocrveni svijetlo na routeru, upali se ponovo i onda sam na pocetku

    Da je bar stihoklepac online da mi odradi

    EDIT: napravljeno
     
  8. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    @Stihoklepac
    Ima li tih kakvih novosti vezanih za poboljšanje usluge ADSL-a (povećanje brzina ili sniženje cijena)?
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bit će za koji dan ofišl
     
  10. Elegance

    Elegance Aktivista

    Sta je bilo sa onim MojaTv Multiscreen za PC? Ljudi sve uredno najavili i reklamirali prije 3 mjeseca ali izgleda nista od toga. Dostupno samo za mobitele.
     
  11. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ehh onaj osjecaj kad sam placao 30km i imao 9.91/0.5 cisto a sad placam 45 i imam 12.5/0.7 (upload razumijem, ne podrzava linija vise). ajd valjda ce doci do povecanja, jer to je jedini period u kojem zele da dignu brzinu i uracunaju gubitke :D Doduse u mojoj ulici nije doslo do promjene infrastrukture kako ja znam :( Doduse pise max propusnost 25 ili 27 za DL, al upload je usran do bola
     
  12. chenta

    chenta Aktivista

    Kako placas 45 za te brzine, imam iste brzine i placam 30.. povecane mi kad je bila ona akcija prije par mjeseci.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    ja sam primjetio u gradu centar Zavidovica da su radili na mrezi..upload za ADSL je prije 1 mjesec bio max 1055 Kb danas gledam dignuto je na 1270 Kb sto je dobar znak da se nesto radilo :D
     
  14. Triforce

    Triforce Aktivista

    Nisam potpisao ugovor jbg
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Evo opet ista akcija od 15 februara, uz racune dosao letak. Stvarno su levati.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    stihoklepac je nest odrugo najavio :D predvijdam 100mbitne brzine :mrgreen:
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma samo ti predvidjaj i dalje :D nema ništa od 100MB. Ne vjerujem da ce biti i trecina toga :D :smt003
     
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Predviđam ih i ja, nekad za 2048. godinu. :D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa da... ali ti ovom Mujki ne mozes objasnit' neke stvari haha :) :D covjek je veliki sanjar hehe
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Samo da napišem svoje duboko razočarenje u BH Telecom. Koristim njihov internet od onog paketa koliko potrošiš toliko platiš.. ali zadnje 2 godine su pff.. ja ne znam šta im se počelo dešavati pa je internet počeo padati.. ali eto moglo se trpiti. Od kad je ova 2016 nastupila uništili su mi internet skroz.. zvao sam ih od 5 januara, i niko nije došao 7 radnih dana. Ponovo sam nazvao da bi mi gospođa rekla da je moj slučaj ''ZATVOREN''. Ajd nema veze opet prijavim, da bi momak dosao tamo nekad 20-21 koji pojma nema, pričao neke nebuloze, i otišao. Šatro ekipa došla 10 dana poslije, i ustanovila da je kvar na nekoj kutiji pored kuće, eto vi trebate probiti zid kuće da neki kabal sa vašeg tavana spojimo direkt sa kutijom. Javite kada to odradite. I onda mi kaže momak mi vama izlazimo u susret, kad ga nisam tavom u glavu opalio, kako mi bolan izlaziš u susret, interneta haman nemam mjesec dana, i još trebam pola kuće da probijam zbog nekog tamo kabla. I u svom tom fazonu ja sam od 5 januara imao brzinu 150kb/s u download od 0.00001kb/s, i još poslije pitam jednog dobrom druga da mi to sredi u BH Telecomu, on mi kaže da su mi smanjili paket sa netflet10 na netflet5 bez ikakvog obavještenja. Napao sam ih samo tako, podnio tužbu, neću platiti ni Januar ni Februar, a 15 evo mi dolazi ekipa iz Telemacha da uključe svoje. BH Telecom gori u paklu.