BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Stihoklepac ako imas kakvih info za telefone odnosno snizenje cijena javi na pm, kupujem sad pa ne bi da preduhitrim :D
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja se ovome nadam...nema smisla vise ovo 5 Mbps...ima 3 godine kako je ovo aktuelno
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito vas upload potreban za tv zeza.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Mislis download? Jer ja imam 2 STB-a, pitanje je koliko ima jos prostora za povecanje brzine interneta. Ali trebalo bi da za upload mogu podici.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Što se tiče infrastrukture zdici je u pravu, masovno se upgrade-a infrastruktura što optikom, što vdsl-om.

    Za kupovinu telefona sačekaj još koji dan, bit će neke promotivne akcije.

    Što se tiče brzina, za koji dan će biti ofišl :wink:
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Limit mi je 15mbit (10mbit paket) na parici u zgradi a nisam ni 400 metara od telekom centrale u Batvi, znaci da su posrane instalacije u zgradi, stara 30-tak godina. Jebiga bitno je 30kmica ubrat svaki mjesec a ne održavat. Aj valjda dodje VDSL2 skoro, dopizdilo mi skidati 20 giga 2dana :lol:
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa misliš da ce bit bolje sa vdsl? I vdsl zahtjeva extra liniju
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Hoce li nam i to naplatiti?
     
  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Za instalacije unutar zgrade je, čini mi se, nadležan upravitelj. No na stranu upravitelj, u dogovoru s ostalim stanarima možeš sâm sebi dovest novu paricu. :smt003
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    op op, bh telecom malo namudo svoju pocetnu stranicu
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Baci u pp, šta će to biti ofišli.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Imam sljedecu situaciju. Imam MojaTV full paket, brzina 5mbps/512kbps. Medjutim sestri treba veci upload, radi nekog online posla za e-learning (streaming videa). Vidio sam da ima Full Fast +, koji je skuplji 10ak KM, s tim da nemas 10KM ukljucenog prometa prema mobile mrezi, ali dobijas 25/1 internet. Koja je procedura da se predje na ovaj paket? Tj. prvo da se provjeri je li ja uopste mogu preci na taj paket zbog brzine, mozda parica ne podrzava jer imam 2 STB-a.

    EDIT: I ima li kakvih dojava hoce li se na MojaTV povecavati brzina od 01.03., barem upload, jer mi download i ne treba veci.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znamo svi da je nekad 1.3 donosio velike primjene a cini mi se da je ovo vec 3x godina zaredom od kada se nista nije promjenilo ja moja tv paketima.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    pogledaj na modemu koliko moze upload sad bi trebao imat makar 600 a nemre vise od 1000 :D
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    ja sam primjetio da mi obori dowlod skroz bukvalno na granici da otvori stranicu dok radi upload. znaci radi sinc sa dropboxom i ovamo zatvori dowload
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    digne ti ping to se zove Bufferbloat saljes previse jednostavno ogranici upload na 70% onog sto imas i to je to mozes provjerit i u cmd ping 8.8.8.8 -t dok uploadas pa ces vidit kako skace do 1000 ping
    ako imas neki dobar ruter mozes qos na ruteru nastimat i stavit limit na upload
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Cega 600, kad mi je max po paketu 512kbps, ako mislis na brzinu? :D Prolazi ono do Sarajeva po speed testu oko 500, ali ovamo gdje meni treba max 350 i tesko da se moze streamat tako. Bitnije mi je provjerit moze li mi ovaj paket 25/1 uopste, da ne budem imao 7/0.6 kad ga uzmem, ako mi i dozvole da ga uzmem.
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    25/1 ide samo preko vdsl2 ili preko optike, ako si blizu centra u dometu si
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: BIHnet IPTV - Moja TV -

    Ja imam oko 768 na modemu dozvoljeno men se čini a realnost je 0.5-0.6 ne 0.3. Mozda ti stihoklepac moze pojacat na modemi tako da mozes ostvarot ovih 512 meni je upload stabilan na 60-70Kb's
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Znaci slaba nafaka :D