BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Nego na stranu ovo sto ja lupetam , ima li kakvo povecanje brzine samo za net?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Ne kontam samo što ne uvedu da na mojoj TV ko može da ima opciju da doplati 10mbitnu brzinu
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    hoce li biti kakvog povecanja brzina u 2016 godini pocetkom ?? :D :roll: i da li ce zavladati konacno VDSL umjesto ADSL :) vrijeme bi bilo da imamo vece brzine 20 - 30 - 40 - 50 Mbps download preko VDSL
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hoce u telemacha :D
    U telecomu jos uvijek aktuelan 5Mbps
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja neki dan dobio nalog da u firmi promijenim brzine interneta (da uzmem brzi net) i sad posto smo kod Logosofta, posaljem njima upit, posaljem TMach-u i BHTelecomu..... ova prva dva odgovorili u roku odmah, sa lolom dogovorio za istu cijenu koju sada plaćamo 4 puta brzi net, zavrsio sve... danas mi dolazi mail od telecoma, bukvalno pise molimo nazovite me i ime i prezime lika i broj telefona... nehljebovici...
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    U posljednje vrijeme tj od prije par mjeseci primjetio da mi je internet "utanjio" kontam nešto prolazno. Dade mi se pogledati na speed testu prije par dana, kad mi "redukciju" uevli na ovih 5Mbps Šta su mogli uraditi da mi je samo znati.


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    sve miki maus "firme"
    ja poslao mail txtv kablovskoj u tz
    znaci evo sedmica nema odgovora ;)
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    ima li ko kakve informacije o ADSL povecanju brzina ? tehnicar mi jedan kaze danas mozda nesto bude 1 marta ali nije sigurno jos..zna li ko vise ?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene je vec maximum linije, ne znam kako ce brze, jedino preko 2 linije.
     
  10. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista


    ista stvar i kod mene. bukvalno smanjili za pola. inace mi je speedtest javljao 4,5-4,7Mbps na netflat 5.
    prijavim se na netflat 10 i brzina 4,6Mbps.
    zvao tehnicku podrsku,kazu provjerice. vidjecemo.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Znam ja al ne smijem reć :mrgreen:
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Sta znaš idu 100mbitne brzine
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    De reci,de reci :D
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Hoce li se sta mijenjat na MojaTV? Barem sa 5 na 10mbps da povecaju i upload na 1mbps :D
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iskreno ja mislim da nemaju kud dalje sa ovom infrastrukturom. Ja sam vec sa 15mb paketom premasio mogucnosti linije. Imam izmedju 11.5 i 12.5mb kako kad i sad da povecaju na 40 dzaba mi.
    Po gradu se opasno kopa i znam da ljudi rade kao sezonci na provlacenju optickih kablova,to kad proradi onda se mozemo nadati necemu.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    Umene linija može 20mbita tj 3-5 na 1 moja TV uredjaj znaci ima fore 15mbita da puste al toliko je teško sjest j razmisliti glavom da se uvede opcija 10mbita gdje može.. :D
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    A zasto bi ?
    Dokle god imaju tolike korisnike kojima ne treba, ta manjina koja zudi za vecim brzinama im je ne bitna :)
    dok je ovaca bit ce i vune.

    Kad ode 10000 korisnika na drugog providera, onda mozda neko i mucne glavom, do tad......
    drzavna firma, drzavne jasle.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Svaki put kada citam ovu temu osjecam kao da su devedesete.

    Inace ne mozes druze reci "dok je ovaca, bit će i vune" jer su u 90% slucajeva ljudi na telekomu jer nemaju alternative. Ja sam koristio telekom u jednoj firmi u dva razlicita grada skoro godinu dana i doslovno je radio kao žmigavac na obe lokacije. Bilo je najmanje 15 prekida u toku dana. A na jednoj od lokacija smo bili primorani na telekom jer je jedina alternativa bila neka kablovska kompanija totalno neozbiljna koja nije imala ni fiksni telefon.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto se tice stabilnosti telecoma tu se ne moze davati primjedba, mozda bude jednom ili dva puta godisnje neki problem u trajanju od sat-dva, jedino brzine spram konkurencije nula.
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    optika se radi u skoro svakom gradu gdje posluje BH Telecom jer valja nas uskoro prebacivati na VDSL :) necemo mi citav zivot na ADSL biti :D
    Stihoklepac druze znam da sve znas :D ako se sta smije reci onda drugu mozes i na PM ;) u svakom slucaju Hvala na svemu do sada ;)