Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Power saving je na optimal. Tako je po defaultu. Probacu ovu aplikaciju a ako ni to ne pomogne instaliracu rucno najnoviji firmware. Sad je emui 3.1 i android 5.1 a moze se naci emui 4.0 sa 6.0.1

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    pricao danas sa jaranom koji je neki bitan faktor u BHTu. kaze nudio je tu opciju u 3 osiguravajuce kuce da BHT uvede slican sistem, al nit jedna nije pristala,kazu ne isplati se - prevelik rizik.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakve crne osiguravajuće kuće, pa troškove tog tipa treba operater da snosi. Telekom će uraditi sve da ne potroše koji fening na svoje klijente.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Možda je to više stvar broja korisnika i pravnog uređanja...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je ko imao problem kakav sa S4 i9505?
    Naime, telefonu se desi da pocne da se restartuje bez ikakvog razloga, nakon toga radi opet normalno otprilike citav dan i onda se opet desi.
    Juce sam uspio "uhvatiti" problem. Kad se to desilo restartovao se i dosao do Samsung logo i ugasi se. Izvadim bateriju i ubacim i upali se sam i uradi opet isto. Nakon par pokusaja konacno proradi kao da nista nije bilo. Ubacim opet bateriju ne pali se vise sam. Danas se opet restartovao, ali ovaj put nije upao u bootloop.
    Telefon je kupljen prije godinu dana nov i od tada sam ga nadogradio preko KIES-a na 5.0.1 i to je to, cak ni root nisam radio, dakle, sve je radilo ok.
    Baterija mi djeluje ok, nije napuhana, jedna aplikacija kaze za health da je good, oko 3700mV.
    Sta mislite da bi moglo biti? Telefon je od sestre ne da mi da uradim factory reset, kao ima nekih vaznih stvari, a ima jos oko 500 MB slobodne interne memorije.
    CPU temperatura u idle je oko 35C
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma klasika za fabricke rom-ove, neka sacuva podatke i onda ti odradi full reset uz brisanje svega moguceg sto je u recovery-u ponudjeno :D
    Ja imam S4 i9506 i ne pada mi napamet koristiti stock ROM, fin custom ROM je fluidniji visestruko.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo natjerao sam ga na 70C i nije se restartovao, dakle, bice da je neki problem softverske prirode :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mora značit da ga temp zaebaje, možda je jednostavno ploča krepaje. U svakom slučaju factory prvo odradi.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam gledao na internetu da samsung telefoni znaju nakon godinu dana postati neposlusni, cak i hard reset nekad ne pomogne, to sam naletio na note 4 i sgs6 edge plus

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  11. _amar

    _amar Aktivista

    Probaj ocistit tipku od zakljucavanja, meni je nedavno slicno se desilo. Uzmem telefon, on se restartuje, pa nece da upali, izvadim bateriju bude kratko sve kako treba, pa opet sve ispocetka. Rastavim ga, ocistim tipku, i eo do sada ni jednog problema!
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Izgleda da ce biti to u pitanju, hvala na savjetu.
    Prije ovog je imala S3 pa je isto tako pocela power tipka zezati, ali je vec bio dosta koristen, samo je to kod tog telefona bio ekstreman slucaj tj nije mogao maknuti iz bootloopa, pa sam odnio u jedan servis te su nesto lemili taj prekidac uglavnom poslije toga je radio. Izgleda da je taj problem ostao i na S4. Zato sam isprva mislio da je mozda neki softverski problem.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. ming

    ming Veteran foruma

    I onda kažu Apple patentirao zaobljene uglove.

    Sve ok, ali su sa cijenom pretjerali, nema šanse da bude neki bum na tržištu, mada Googleu nije ni cilj da neke pare uzima na pixelu, vjerovatno samo demostracija mogućnosti njihovih servisa.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Čak kopiraju Apple po cijenama uređaja :)

    OP3 Tapatalked
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    "Sve dok je ovaca, nece falit vune"

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, samo što sumljam da će im se ovaj Pixel prodavati, bar ne po ovim cijenama, al opet što kažeš..

    OP3 Tapatalked
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam kontao da će opet biti jedan jeftiniji jedan skuplji, ali valjda se prošli nije prodavao, raja kupovala samo 6p Kad skontaš da je Nexus 5 bio 300 dolara, a tablet 200 - 250
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ne treba zanemarit broj ljudi kojima je Android primarna platforma te koji uvijek traže novi high-end telefone sa "pure Google" iskustvom, tako da ne vjerujem da će cijena biti presudni faktor po pitanju uspjeha ovih telefona.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator