Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo da samo javim da je to bilo u pitanju, hvala. Znaci poslije S3 i S4 koji je kupljen nov prije godinu dana ima isti problem. Jos sam bio radio wipe svega, uzeo jos jednu bateriju da probam misleci da je nesto drugo problem, ali tek danas je tipka postala osjetljiva na dodir, tj samo sto prislonis prst iskoci meni za iskljucivanje :D
    Odnio sam ga u servis Iskra, 20 KM popravak, prosli put su odlicno odradili, pa da se ne zezam s tim.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad ste kod Samsunga - jaranu S3 uletio u restart loop. Dođe do onoog Samsung Galaxy s3 loga i onda se ugasi i opet upali i sve tako. Uđem u mod za flashovanje i nakon tri sekunde otprilike se ugasi i opet u ovaj raniji loop. Zna li neko dijagnosticirati problem?
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li se upali sam kad ubaci bateriju? Identican problem je bio na tom S3 s restartovanjem.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja sam se nedavno igrao sa s3, baš me to iritiralo sa baterijom cim je ubacim on se upali. mislim da samo treba pricekati 10ak sekundi i onda vratiti bateriju
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da sam se upali. Koliko košta popravak i može li se to kod kuće lagano odraditi?
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    15 KM sam ja platio u ovom servisu za S3, 20 KM za S4, zalemili su novu tipku, nije to tezak posao ako imas novi mikroprekidac, par minuta sa heat gunom. Malo je tesko s lemilicom, jer su lemovi ispod mikroprekidaca.
    Ono sto mozes probati sam kod kuce je da ga rastavis, sto nije tesko, jer ga drzi svega par sarafa i jedan ili dva flat kabla, cini mi se da jedan ide od displeja. Nakon toga uzmi neke stezaljke, mozda je najbolje koristiti pincetu te vrlo njezno pritisci tipku par puta, moj savjet je da apliciras WD-40 i onda pritisci sa pincetom nekoliko puta. U svakom slucaju bi trebalo ako nista bar da prodje logo i pocne da se boota. Unutar mikroprekidaca ima jedna mala opruga koja se zaglavi i dovoljno da je pomaknuta bar milimetar i tipka ce biti cijelo vrijeme pritisnuta. Negdje sam vidio i taj video rastavljanja tipke, ali to je vec previse skakljiv posao :)

    https://www.youtube.com/watch?v=pqBgbN8NLjI

    Evo i proces zamjene tipke https://www.youtube.com/watch?v=5pFECbex750
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakav je J7 6 osim loseg ekrana?
     
  8. pac

    pac Komšija

    Da li mi može neko reći da li postoji mogućnost da se na google-ovoj tastature ukinu domaći znakovi, ako da kako?

    Slika trenutne tastature:
    https://postimg.org/image/vgdsx5f5z/
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prebacis na englesku :mrgreen:
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Klikni na tu kuglu pored spejsa i primjeni na eng.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Ok prebaciti na eng to znam :wink: , već hoću da zadržim hrv...
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Settings - Language&Input - Google Keyboard - Preferences - Customized input styles - izaberi Croatian (QWERTY) i trebalo bi da imas to sto trazis
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

  14. pac

    pac Komšija

    Našao treba izabrati "Colemak", hvala na pomoći.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma meni je i dalje nesto sumnjivo oko tog notea, mislim vecina zapaljenja koja su se desila, desila su se u americi, bas me interesuje kako se ponasa note sa exynos procesorom, iako eto kazu da nije do procesora vec do baterije. valjda nije bilo prostora da "dise" da se laicki izrazim.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

    I Toyota je imala problema sa papucicom od gasa zbog kalaja bez olova pa opet najprodavanije auto Toyota. Jeep su bili hakovali , preko radija bili u mogucnosti kocnice ugasiti :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dođavola kako u Androidu 6.0 zamijeniti "back" i "recents" tipke na dnu? To sam uradio prvi dan bez ikakve aplikacije i root-a i sada kad sam vratio sve na fabričke postavke više nemam pojma kako sam to napravio. :lol:
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Idi u settings, i gore u desnom gornjem kutu imaš search, i kucaj buttons, ili back, ili recents.
    Mada na mom telefonu je pod buttons, sad na čemu si ti, znam da si bio na onom od 50$ koliko li već, al ti to mjenjaš često tko će te pohvatat :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Još sam na R1 HD od $50 i ne planiram ga mijenjati jer radi k'o SGS6. :D
    Kako rekoh, u avgustu sam sve napravio, sad nemam pojma kako, tražim dva sata.