BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci do mene, thx! Ima li neko iz Tz da ima problema?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Imam ja. Moram 3G na telefonu koristit.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Meni je sinoć ovakav problem bio (Goražde).
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je sinoc pocelo, prekidi mozda svakih 20 min. Jutros puni gore, svakih 5.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li ko zvao podrsku, sta kazu?

    EDIT: Evo ja zvao samo me zapisali da proslijede dalje, kao nemaju pojma da se to desava i niko nije zvao da prijavi slican problem :)
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ocito je nesto do telekoma samo ne pogadja sve korisnike
    ljudi odustali vise od zvanja 1444,toliko te saltaju kada nazoves,da je bolja opcija "suti i trpi" :D

    ja da kucnem u drvo,evo skoro godina da nemam niti jednog problema,net ne puca a slika na moja tv ne ledi
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo nesto, ovi sto imaju probleme da li imaju aktiviran ACL u postavkama, ono sto nam je stihoklepac nekada davno napisao kako da podesimo da se ne mijenja dns?
     
  8. ready

    ready Novi član

    Kod mene je aktiviran ACL, a problemi su poceli od juce.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mislim da je problem sa starijom serijom modema ali već je eskalirano inženjeriji.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nista, mislio sam da je do ACL-a pa sam iskljucio i jedno vrijeme je radilo ok ali evo opet se restarta. Nego daj prijavite i vi da vide da je problem sa vise korisnika, ovako niko nista nece ni poduzimati :) Nego stihoklepac meni neki dan zamijenili modem sa ovim tp link TD-W8901G, je li i to stariji?
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hvala im ako je tako :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. xman

    xman Komšija

    Deceniju vec imam probleme,nakon bezbroj prijava kvara i natezanja sa genijalcima kada dodju da poprave(preko godinu dana sam cekao da se pojave, dok je 4 mjeseca najbrze sto su se odazvali) ,zadnjih 3-4 godine sam u "suti i trpi" modu,medjutim ne mogu vise,u narednih mjesec dana cu intezivno da zovem telemah,txtv itd da vidim kada ce biti dostupni kod mene(Dobrnja). Ukoliko nista od toga ne bude ukinuti cu i ovo govno i biti bez neta. Placao 10 Mb brzinu imao jedva 5,nerijetko 3. Sada 21KM placam 5 a imam 1,5. A na ove prekide sam se navikao vec.
    Zadnji puta kada su dolazili veli mi lik "eto imas 3 Mb brzinu,zasto zoves,mi smo duzni 50-60% ugovorom potpisane brzine da ti dostavimo" :lol: Samo sam ga zamolio da izadje iz kuce dok nije dobio kvalitetne batine.
     
  14. ready

    ready Novi član

    evo radi modem 02h:25m bez prekida, izgleda da su prestali sa napadima :D
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    the night is dark and full of terrors :smt005

    xman javi mi se na pm da ti probam šta riješiti
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni je najjaca ova izjava citiram: "Obzirom da napadi imaju za cilj prisilno konektovanje na pojedinačne modeme korisnika a što je onemogućeno sigurnosnim postavkama u mreži BH Telecoma".Pa ja ne mogu da vjerujem da su ljudi tako samouvjereni.Nedavno (prije par mjeseci) smo testirali ovu tvrdnju koja apsolutno nije tacna.Neki modemi su otvoreni potpuno i suplji ko svicarski sir.Svi znamo kakvi kvazi strucnjaci rade na odrzavanju "sigurnosti" mreze.Ja sam imao nedavno sjeckanje na mojoj tv i nisam mogao normalno da gledam tv.Da bi kasnije pricom sa podrskom cak dobio potvrdu o ovim napadima.Ali napadi nisu usmjereni samo na bht modeme korisnika nego i na njihove dns-ove, za sto sam vec davno dobio potvrdu od jednog u vrhu ove firme.Konkurencija navodno.A najgore od svega je sto ovo priznaju i to je njima normalno.Mislim kako je normalno da ti odbranis korisnika resetovajuci mu modem i da mora svako malo da gubi internet!!??Pa da imate zastitu ne bi ni dolazilo do napada nego bi se napadaci odmah u startu odbijali bez remecenja konekcije korisnika.Tacno su jadno smijesni.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguce spojiti više od dva resivera na mojaTV?

    Modem ima 4x izlaza al cini mi se da su 2x predviđena za racunar/laptop a 2x za TV ili griješim i mogu spajati kako mi je potrebno.

    Npr 3x TV a 1x izlaz za racunar :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Jest moguće samo treba u modemu podesiti

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja je najjeftinija opcija na ultri za internet?

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znaci mogu i 4x TV-a :D

    To je dobro :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk