Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    To sa kilometrima je najlakse dokazati ako je auto iz Njemacke uvezeno. Trazi se Scheckheft i tu se vidi kad je sta radjeno i pii kojoj kilometrazi. Bez toga ja ne bih nikad uzeo auto. Ako gazda kaze nema toga onda znate i sami o cemu je rijec.

    Isto tako treba gledati jel auto islo na duze ili krace puteve... ja bih prije uzeo auto sa 250 000 koje je po autoputu islo nego 100 000 po gradu. I to ce potvrditi svaki auto-mehanicar.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    drug kupio polo, benzinca, na satu nekih 140000, kad sjednes u auto to djeluje kao prava kilometraza, stvarno sve tip top, a onda ga spojili na vcds da vidimo koliko je km presao, ne moze jer je neko cackao po ECU i nije dobro vratio, auto kupljeno u bih, odrzavano samo u ovlastenom, tako da se tu ne moze vjerovati
    da ne govorim da imas bruku pojedinaca koje nije briga za garanciju i od prvog servisa ga odrzavaju mimo istog, samo sto umjesto na 25000 -30000 mijenjaju ulje i sve filtere na 10000
    sto se tice uvezenih ima i tu sa pravim kilometrima ali cijena je bar 30-40% visa
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Tako nekako dođe :)

    Sent from my Huawei P30
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova provjera kilometraže, da li može na svakom brendu?
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    pa vec imas filter ne radi vcds, nije servisirao nece ti dati fake servisnu itd...provjerljivo...meni odgovara zato sto kupjem takva vozila 2 do 3g stara ispod 50 000km predjenih u garanciji budu, vecinon imaju kasko istoriju, cijena padne lijepo a nije auto ubijeno...
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker



    Ne znam da li ste ovo gledali. Dokaz da auto kad se dobro odrzava moze preci milion.
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    sa originalnom fabrickom dijagnostikom moze se uci u zavisnosti od auta u razne podmenije i vidjeti ima li tamo da se desila neka greska na odredjenoj kilometrazi
    na vw audi skoda seat kilometraza u ecu moze odstupati do 5% od one na instrument tabli, ako je sa dsg mjenjacem odredjene stvari mogu se naci i u podmeniju koji pripada dsg mjenjacu

    kad se dobro vrati a to znaci vise posla i to svako ne radi za 20km onda nema sanse da skontas
    ljudi i vani iz raznih razloga vracaju kilometrazu npr zbog kilometara na leasingu, garancije itd, tako da je i evidencija u ovlastenom upitna ako je neko izmedju servisa vratio 20-30 hiljada(ne znaci da nije odrzavao negdje u sam svoj majstor varijanti)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moj je bio na 115.000 sa nepune 4 godine.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  10. Mujka

    Mujka Komšija

    još je auto bio čipovan sa 90ks na 115+ xD i neki mod je urađen na pumpi da smanji potrošnju

    a uvijek ima finih auta na piku al je problem što se teško razdvojit od para ( a lahko podcjenit tuđe)
    tipa što bi uzeo selvinov auto koji je 100% regularan
    kad mogu uzet uvoz kao vozeno po autoputu to je bolje.... i još jeftinije
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je ovaj kanal preinteresantan, stvarno lik voli što radi.

    Ma kupovina polovnog starijeg auta je macak u vreci, lutrija, bacanje kocke.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Dat cu ti po cijeni uvoza, ako ima sa ovom kilometrazom :D
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moš dati kad si vratio sat.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja vidio na satu 180k, sad lafo prodaje 85k.
    Bošnjina posla.
     
    donjapa likes this.
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sta mislite o ovome: Audi A3 2013, 1.4 TFSI ?

    Cijena je 20000, ali za ozbiljne musterija ima prostora :D 122ks, 88000 na satu, nije iz uvoza i cini se ocuvan, troja vrata (ovo je minus ali ne toliki jer se mahom vozim sam ili sa jos jednom osobm, a barem 2 godine nece biti djece :D)

    Slucajno sam naletio na ovo i bas kad sam trazio forum za ovaj motor vidim da sam davno postavio pitanje za stariji model.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za tu lovu možeš kupiti za klasu veći auto, bolji u svakom pogledu, još troja vrsta, to je suludo, nema veze što se sam većinom voziš. A ako zatreba veći auto za dvoje godine, prodavati taj pa kupovati veći je opet loša odluka jer dvije godine prolete.
     
    Mujka likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    jebi ga, ako mu ne treba, sto ne bi kupio sad mlado auto sa malo km.. nego A4 starijeg par godina sa bogapitajkoliko kilometara... ne znam... narodu niko nije ugodio :)
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno, u tom slučaju A3, ali generalno sam mislio na Audija kao brend. Pa Mondeo i ovaj pežo brišu pod sa tim.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    koliko vidim 2 vlasnik vec, vi bi bili 3, treba provjeriti radi cega...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mogu oni prismrit A3 realno.
     
    donjapa likes this.