Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Al ga je gazio, skoro 190000km za 4 godine, ako je i to stvarna kilometraza...
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa barem znaš da je stvarna, a neka razlika između 150 i 190 i nije.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ma kako stvarna. Ista ova auto kuca objavljuje i bmw x5 iz 2005 godine sa 200k na satu, pazi da nije baba vozila? Sva im vozila imaju istu kilometrazu. A i Tale nasao jedan jedini Mondeo sa tom cijenom. Svi ostali su 24+ ako gledas ovaj zadnji model.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nema šanse znati da li je kilometraža namještena osim ako je auto domaće i održavano u ovlaštenom servisu, a takvih je ispod 3%. Kako god ja bi najmanje gledao na kilometražu, svaki jači motor prevali 1.000.000 bez problema ako se odrzava.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da mi je vidjeti Ford-a sto dozivi milion :D
    7-8 komada proslo kroz ruke bliskih poznanika i svaki je mlad otisao u bescjenje sa kvarovima cije su popravke bile u hiljadama ili ih ni ovlasteni nije mogao zakrpiti.
    A iz druge-trece ruke jos brdo takvih prica.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj punac ima mondea 2001 godina, znači sigurno je 100k vraćen, jer je 2008 kupljen sa na satu 100k, eno sad još 500k na satu. Dva puta zamajac mjenjam, lanac i motor nikad dirani.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne kažu djaba cigani dobar je Mercedes samo da mu je fordov Motor :)
     
    Qler likes this.
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Takav BMW je garant ovdje utopljen u zamjeni nekoj. Znam da i Kramar i ostali imaju tu i tamo takvih. Svi vec imaju BiH tablice.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Sto u zamjeni? Ova auto kuca radi uvoz kako vidim. Klasicni sverceri sa vracanjem kilometraze po 300k i vise.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dodjes sa starim autom, ostavis ga i das kakve pare, odes s novi(ji)m.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ma kontam to, nego kazem da ovaj numerouno nije nikakva ovlastena auto kuca, vec sverceri klasicni :)
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    U vezi ovih polovnih auta i kvaliteta ovog ili onog brenda, ja sam ubjedjen da je tu barem 80% do toga kako se odrzava, na stranu licne preference oko izgleda. Dosta kolega i prijatelja je kupilo polovan Megane 3, kao moj samo dizel, svi noviji, svi manje presli (ako je vjerovati satu, a nije nemoguce), moj je 2010g presao 170.000km i primjetno je u boljem stanju od svih tih. Jedino sto je kod mene isto ili gore je izlizanost nekih dijelova sto se direktno doticu (volan, komande za radio i sl.), ostalo je sve dosta bolje, a mehanicki se ne mogu ni porediti, ja nemam nikakvih kvarova, a oni od prvog dana razne probleme imaju. Sto je crnjak, ja da svoj prodajem dobio bih manje para nego za takav.
     
    donjapa likes this.
  14. Almir

    Almir Komšija

    kilometraži vjerujem samo vozilima kupljenim i održavanim u bih, ovo ostalo je 50/50
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma stanje svakog auta zavisi od odrzavnaja.. to je to, nema tu rasprave. Mozes ti imati auto sa 500k ako si ga odrzavao redovno, slusat ce (naravno mijenjao uredno portosne dijelove i odrzavao auto) a ako si njega gulio i nisi nista pazio na 100k mozes ga do otpada dovesti...
     
    edgsi and donjapa like this.
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije 50/50 nego 95/5 u korist onih gdje je vracano :D
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovisi i kakav je ko baksuz, moze biti i pouzdan brend/model i odrzavan ali zabaguje :D
    @Qler Koliko ima racuna drugi put mjenjati zamajac, generalno govoreci o svim autima, kontam da je kod druge zamjene ista vrijednost zamajca i auta :D
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Presmijesno je kako su sva auta oko 200k, a stari po 10+ godina
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Kad vec pricate o kilometrazi... Postoji sansa da cu prodavati auto, pa ako neko bude zainteresovan nek se javi. Peugeot 301, 2014, allure oprema, 1.6 hdi, 85 hiljada presao. Kupljen i odrzavan u ovlastenom. Samo redovni servisi i diskovi i disk plocice mijenjani. Registrovan neki dan, a uskoro cu radit mali servis, mislim za 2000km da pokazuje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk