Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima li servis u sarajevu za mobitele, konkretno HTC, da trenutno radi?
     
  2. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Narucio sam OnePlus 8pro. Na prvi pogled, mnostvo dobrih i jeftinih telefona je na trzistu, pogotovo jer zaobilazim sminku poput IP68 i bezicno punjenje, nije mi to obavezno. Dosta mi je zajebancije, nikada vise me kupujem telefone s zakljucanim bootloader. Opet kazem, puno telefona na trzistu koji djeluju fantasticno na prvi pogled ali se izbor uzasno smanji ako ti treba root, prihvatljiv Android skin i ucestalost update. Volio bih da Sam nasao jeftiniji telefon slicnih specifikacija bez sminke ali root je obavezan.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod xiaomija mozes otkljucati bootloader...posaljes zahtjev i dobijes potvrdu kroz par dana
    taj telefon sto si uzeo je "top topova" ali je i cijena "top topova" jbga

    meni su flahshipovi obicno bacanje para,jer ne koristim nista sto bi mi opravdalo cijenu...kamera mi manje vise nebitna,brzina je sada tu i kod midrange telefona,display je isto OK iako je LCD...sve otvara normalno i onaj djelic sekunde mi ne opravdava cijenu od milju KM vise na midrange

    ali razumijem da svako ima svoje

    ja prvenstveno necu da mi telefon bude teret u smislu sta ako ga razbijem,izgubim,pokvarim...
    ovako platim 300-400 KM ,sto opet nije malo ako uzmemo kakve su nam plate ali opet i da mi se pokvari,mogu uzet istog cjenovnog ranga bez puno problema
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    4 dana niko nije odgovorio vjerovatno jer niko vise na forumu nema HTC telefon, a dugo nisam vidio HTC uopste. Je li pitas za neki noviji model ili stari?
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Htc 10. Najvise bih volio da ima kakav oficijelni servis, ali svejedno.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Agram je oficijelni za htc cini mi se. Ne znam ima li sta u Sarajevu, vjerovatno ne?
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa pretpostavljam da nema, ali zato se i raspitujem da vidim.
    Ma vjerovatno cu odnijeti u neku piljaru, svakako mi se ne daje previse para za ovaj telefon.
    Izgleda da univerzalno servis radi, ali ih bas i ne volim i radije bih negdje drugo odnio, ali ako je jedina opcija sta cu.
     
  8. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ovo je najskuplji telefon koji sam ikad kupio. Imao sam 370 dolara u bodovima na kreditnoj kartici koji bi istekli u maju (planirao godisnji prije korone) i tako sam sebi opravdao kupovinu.

    Dugo sam gledao xiaomi I pogotovo redmi telefone, redmi nudi skoro iste specifikacije a puno jeftiniji telefon. Imao sam mi mix prije, bas su me nanervirale njihove obavezne registracije. Imam Amazfit bip sat, super zadovoljan sa satom, baterija traje preko mjesec ali svaki put kad uzmem novi telefon, za punu funkcionalnost, moram instalirati mi fit aplikaciju i svaki put ne ide glatko.

    Ne mogu da izbjegnem utisak da ne bih ni kupio novi telefon da nije ove epidemije. Ovdje su druzenja i rekreacija skoro pod totalnom zabranom, ne znam sta da radim od sebe. Fakat kupio telefon da sam sebi skrenem paznju, da ne pocnem heklat goblene.
     
    Esprit and zippoo like this.
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko u sistemu Pi network?

    Rudarenje mobitelom :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Koliko se moze izrudariti hah

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad se malo igrao sa S20+, fakat drasticna razlika sa 120 Hz ekranom.

    Sta mislite o A51, namjena je pozivi, mailovi i Youtube, nista igrice i sl. Jer vidim da mu je najveca mana chipset, al kontam za ove basic radnje bi trebao biti dovoljan.
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kod nas 650 KM :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da će moći to bez problema.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Znam da ce moci, ali da li je za ta zahtijeve fluidno "iskustvo"? :) jer na testovima mu popljuvase chipset, kontam mozda se to odnosi na 3D igre, heavy aplikacije i sl, nisam siguran hoce li sve biti fluidno sa "standardnim" appovima.
     
  16. dino31

    dino31 Aktivista

    Ja u zivotu nisam nosio gori telefon od A51. Cak je i J7 bio ugodniji za koristenje od njega. Bio kod mene doslovno 2 dana i treci dan ga prodam.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Haha sto bolan...po recenzijama nije los u tom segmentu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zanimljivo kako u recenzijama vise i ne zamjeraju prevelike dimenzije, naravno to je zato sto:
    1. standardi su se promijenili
    2. veliki uredjaj znaci i veliki ekran te u pravilu i vecu bateriju, dakle bolju autonomiju

    Medjutim, sjetimo se kako je nedostatak promjenjive baterije bio minus. Dok su to samo iPhone-i imali. Kad su poceli svi to furat, odnosno kad je to postao trend, prestalo je biti minus. :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako telefon ima tendenciju da zakuca i da je to jedini nacin, onda jeste minus. Ali se ne sjecam kada je nekome zakucao telefon da reset tipke nisu pomagale. Takodjer, bio je minus jer su baterije bile lose pa se telefon osvježi sa novom. Ali su sada baterije mnogo bolje da se prije telefon promjeni nego sto baterija drasticno oslabi (osim ajfona).

    Takodjer, ne možeš navoditi kao minus jer nema modela kao referenca kojem se baterija vadi. To je zbog procesa proizvodnje pojednostavljeno. Dosta telefona sada ima i 2 baterije.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam kako ljudi shebu bateriju ali meni nikada na telefonu nije oslabila vise od 20% u roku od 2 godine koristenja
    To mo je neki prosjek...tacnije og 1,5-2 godine po modelu

    Moguce da taj trend koji je krenuovod iphonea ima veze sa tim sto su telefoni sada spijunski uredjaji a znamo ako nema struje nema ni spijuniranja

    A nekako smo svi ovo prihvatili,mislim svi u svijetu i niko se vise ne buni sto nas prate svaki korak,tako da je i prica o izmjenjivim baterijama isto pala u vodu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk