All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma to do 10cm se i ne računa nešto, na to može da utiče oblik branika. Lijep je superb i meni...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Passat je tek od zadnje generacije brat od Superba. Inace Superb je od prve generacije brat Golfa odnosno brat Octavije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Prvi superb je pasat 5+,drugi passat 6 odnosno 7(nakon FL), a treći passat 8... Octavia je uvijek golf... Trust me...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Lamagician and Stevie_Ray like this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest, a ovo sto je treci Passat 8, to je tek MQB, dakle Golf platforma.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ostavia - Jetta

    Superb - Passat

    i to je to. To su podvozja koja su ista.

    I papa se voza u Focusu :D nece u Škodi...
     
    Lamagician likes this.
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa u focusu da kaze vidi me u krsu jesam skroman :D
     
    Aldiin likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma škoda je loša, tačno se vidi da mora biti jeftinija od vw. Superb mk2, 2009 godina, volan kao u fabiji, ona jeftina spužva. I sve joj je tako. Osjeti se ušteda na svakom materijalu. Jaran je imao i kleo se u nju kako je najbolje auto... Sad ima e klasu 2013 godina, i uvidja svoje greške :) a bukvalno je tvrdio da je superb sa e klasom bare bare

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Toliko je losa da je po prodaji u svojoj klasi jedino Golf ispred nje, mislim na Octaviu. E klasa se ne moze porediti sa Superbom, prije sa A6.
     
    Last edited: May 6, 2020
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Last edited: May 6, 2020
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Citroen C4 (10.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/37818589/114743

    Jel vama ovaj sumnjivo jeftin? Obično su oko 12 milja, a ovaj dobro izgleda, još kaže jedan vlasnik. Gledam ova kuća ovlašteni za Ford

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ima kvakicu pored "Udaren", mozda je slucajno, a mozda i ne.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    1. prodaja nije mjerilo kvalitete
    2. E klasa i Audi A6 su ista klasa.. E klasa, A6, BMW 5, Volvo S90 to je jedna klasa, Octavia moze sa Focus Sedan, Renault Fluence, Jetta i ta klasa...
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Octavia je dobro odmjeren auto i zato je dobra prodaja.Ima velicinu sto mnogi traze,ima dijelove i motore kao vw a zbog malo slabijeg kvaliteta materijala iznutra,ima povoljniju cijenu i dobro prolazi na trzistu.
    A kakva mi ovdje auta inace vozamo,octqvia nam dodje ko bently ,zato se mnogi kunu u nju a i u passata recimo,ovi malo dubljeg dzepa

    I meni se svidja octavia ali je realnost da udobnost nije nista posebno...vozim se cesto u ovoj predzadnjoj generaciji
    Mada bi za moje potrebe bila i vise nego dovoljna
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni ja najgore kad mi počne pričati da je Octavia bolja od Mondea... Hajde sa suoerbom se može takmičiti ali brate Octavia klasa niza u svemu. Ali brale TDI, vauve grupacija a jeftinije od golfa, gdje ćeš ljepše.

    Sent from my Huawei P30
     
    dams82 likes this.
  16. Mujka

    Mujka Komšija

  17. xman

    xman Komšija

    Ja licno znam samo jednog vlasnika Oktavije da se zali(tj ne zali se,krije kvarove a jako cesto je kod mog majstora). 1.9 2009 god. Platio je oko 14k.
    Vozio sam to auto i po meni je to odlicno auto i rado bi ga uzeo ali ne po cijeni Mondea,Insignije ili 508-ice koju sam takodje provozao prije par dana i razlika je velika.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to i ja kazem, Superb se ne moze porediti sa E klasom, jaran koji ti je presao sa Superba na E klasu naravno da je zadovljan jer je presao na klasu vise. Superb je klasa Pasata, Audia A4 i svaki od ta tri su razliciti u kvaliteti i cijeni.
    A novi Superb je ekstra auto, unutra i svana.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Polovna E klasa stara 3 godine košta kao nova Superb. Bilo bi nelogicno da je E klasa na istom nivou.
    Škoda nije Rumun ali ce uvjek biti auto za sitnu raju. Ne treba je porediti sad sa S klasom. EDIT: Sad tek vidim da nema ni jedan nov Mercedes u prodaji. Jesmo tanko tržište.
     
    Last edited: May 6, 2020
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znam da je bila prica da ce Skodu zbog dosta dobre prodaje degradirati, postala konkurencija VW-u. Ne znam razvoj situacije, po ovome sada nista se nije promijenilo. Cak je i Seat dostigao prodaju Audija.