Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Ma sluzi mi kao monitor za racunar tako da mi bas i nije toliko bitan kvalitet.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naručen TCL 65C935

    Sutra stize pa javim utiske.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Picoooka likes this.
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Gdje? Kolko love?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    OLX,neka PC radnja ga imala na oglasu al dobavljac je cini mi se Comtrade. Garancija 2+3god uz registraciju.
    Cijena je takva da je jeftiniji od novog iphonea. :)

    3000 sa dostavom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Eldorado likes this.
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zar nije mogao LG OLED C2 za te pare ?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Čovjek je bar 7 puta do sad napisao da oled neće nikad u njegovu kuću, zbog burn in, a isto tako sumnjam da je mogao u te pare takav tv od LG.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam upratio :D

    Vidim da je 1500-1600 eura u evropi a inace tv-i nisu u Bosni nista skuplji.

    Zar nemaju sad svi "screensavere" i anti-burnin mjere ?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da zivim sam u kuci kupio bih OLED al ostavit ga ženi i djeci na "čuvanje" nema šanse.

    Otac je imao LG OLED i na kraju smo ga bacili u smece.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hajde javi utiske. Nakon mjesec korištenja svog ja vala nisam zadovoljan. VRR je neupotrevljiv moram ga off da bi mogao igrati.

    Samsung jednostavno bolju sliku ima, posebno na yt I filmovima. Na ovom tcl kada stavim na yt 4k rezoluciju slika bude odvratna, boje prijake ljudi narandzasti stavim 1440p sve ok, skroz cudno. Možda im televitori imaju dobre specifikacije ali software ne prati to.
    Nije sad da je katastrofa samo kažem da je Samsung vidno bolji.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma standard za kineze. Kao Xiaomi telefoni. Na papiru gori a u ruci ni nalik na papir.

    Ovaj 935 je ipak top of the line pa ocekujem ipak bolje iskustvo. Mini Led rasvjeta i 1080 Local dimming zona.

    Nacitao sam se dosta prije kupovine. Ima forum gdje se samo o tom modelu prica,70 i nesto stranica sa iskustvima svih korisnika. Problema naravno ima. Svako malo izadje i novi firmware pa jedno popravi drugo pokvari bas ko xiaomi. Pa sad kako ko sta koristi nadjes si firmware koji ti pase :)

    Ja ne igram,ponekad cu mozda malo ukljuciti xbox i to je to.

    Citao sam i da VRR bolje radi uz PC nego uz PS5 ili Xbox sX.


    Na kojem si ti firmwareu? Uvijek imas bar jos 3 poslije zadnjeg koji tv nadje sam. Ima grupa na telegramu koja se bavi time pa si nadji to i skidaj firmware rucno i ubaci preko usb sticka


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogledati ću, do sada je imao jedan update ja nisam ništa primijetio.

    Da sam prije kupovine malo pogledao bolje, ja vidio par recenzija na yt koje ne treba uopste gledati jer tamo niko neće spomenuti bilo kakav bug.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stigao TV,ne mogu dat pravu ocjenu poslije 15 minuta druzenja ali prvi dojam je wooow. 10/10

    Slika bolja nego na ćaćinom oledu dok je bio ispravan. Zvuk fantastican. Nije bas kao pravi subwoofer i sateliti ali zaista dobro zvuci. Zvuk je ONKYO 2.1.2,elem mali sub i cetiri zvucnika na 4 ćoska.

    Za sad sam probao YT i netflix. Perverzija.

    Sigurno ce se naci i po koji bug al za sad dominira euforija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    forzamilan, Vedo, EL NINO CFC and 4 others like this.
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    UPDATE

    Evo poslije nesto vise od 24h druzenja opet mogu reci wooow.
    Zakacio sam malo Xbox One X i odigrao par igara koje sam igrao ranije i dozivljaj je vrhunski sad nemam xbox seriesX pa da probam te neke 120fps naslove i VRR ali ovo sto sam probao je izvanredno. Odgledao sam i djelove nekih svojih omiljenih filmova koje sam gledao po vise puta i ovo je sad potpuno novi dozivljaj. Kao kad sam prvi put u zivotu poslije more divxa pogledao FullHD bluray. Slika je cak mozda malo i predobra i ovaj brzi display koji prikazuje sve malo predobro pa se malo gubi onaj filmski prikaz pa više vuče na reality footage,sreca pa u opcijama ima da se "Motion" malo ublazi ili skroz ugasi. Bar za filmove,za sport je odlicno.

    Na Netflixu se Dolby Vision i Atmos aktiviraju automatski cim je sadrzaj sniman u toj tehnici. Slika i ton u toj situaciji su teski za objasniti. Next level

    Cak je i integrisani media player odlican a opet ako nekom ne odgovara moze se instalirati VLC koji guta sve zivo.

    Za sad top a vidjecemo poslije mjesec dva hoce li me neki dio razocarati.

    Edit
    Jos da napomenem,platih ga 3k medjutim evo juce se na ekupi pojavi na akciji za broj slabiji model,65c835
    Vrlo mala razlika,drug mi ga ima,top tv kao i ovaj. Sad je oko 2200km na toj akciji a moze jos 5% dole uz vracanje nekoh starog TVa. Nema sanse da je ovaj moj bolji toliko da opravdava razliku od 800+ KM. Znaci ako je neko u potrazi za novom igrackom. Eto prilike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Oct 7, 2023
    Eldorado and Ekstrauterina like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šteta što sam morao kupiti odmah tv znao sam da je bolje sacekati oktobar/decembar, ali šta ćeš.

    Nego stavi sliku na "movie" stvar je preferenci ali to je slika koja je najrealnija i sva ta sranja su off u startu. Ako ništa za filmove je definitivno najbji izbor.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta kupiti za max 900 eur, 50 do 55 incha, vecinom za PS5, Netflix i Youtube?
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Eldorado and KingT like this.
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Philips 55OLED707
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nemoj Philipsa zivota ti
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve osim Philips-a. Bježi od toga.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista