Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod telefona je stvar koliko mogu drzati performanse dok se ne pregriju, bencmark nije nikakvo mjerilo mada nema sumnje da je ovaj samsung cip smeće.
    Čim su naveli da baterija traje isto kao pixel 7 sve je jasno.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma kakav google i chipovi...to ne ide nikako u istu recenicu.
    A mene licno ovi pixel telefoni ni po cemu ne impresioniraju,posebno ja ne volim stock android...jedino sto je dobro na pixel telefonima su kamere ali po ovim sada cijenama,ima i boljih modela za te pare.
     
    kvaju likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samsung pravi chip.
    Nema bolje, ima, apple, samsung i goole.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas je tako a sto je najgore kako se smanjuje broj dobrih proizvodjaca na vrhu tako cijene idu gore a pomaci u napredku sve manji i manji. Razlike izmedju proslogodisnjih i ovogodisnjih modela jedva primjetne,osim u cijeni naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma iskreno danas su telefoni toliko jaki, da ne znam koliki mora biti napredak da se nesto primjeti... Evo ja sad koristim A52s... hajmo reci 70% vremena ne primjetim da je sporiji od S22 Ultra... najveca razlika je u kamerama, i ako bas pokrenem vise alikacija, npr excell dokument ili slicno..

    A ovo surfanje, poruke, youtube i to... majke mi isti djavo. Al eto covjek opet proklet, ja cekam S24 da izadje, ako nista zbog tih kamera.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sa androidom se desio pomak sa snapdragon 8 gen 2 chipom visegeneracojski. Prvi put da android ima chip po efikasnosti i bolji od appela.

    A što se tiče brzine proizvođači prave brže jer moraju prikazati napredak svake godine što u stvarnom svijetu na telefonu ne treba nikom. Ja ovaj koristim na ovom light profilu valjda obori klokove procesoru i ne mogu skontati razliku a dobijem osjetno bolju bateriju.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    U potpunosti se slažem, ako baterija traje kao kod Pixel 7, onda je to katastrofa....
     
    kvaju likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja rokam a52s već duže vremena i nekoliko puta mi je došlo da promijenim telefon i onda skontam da bih izgubio 500-1000 KM a ništa značajno ne bih dobio, ništa mi u životu ne bi promjenilo i onda odustanem. Žena mi nosa iphone 12 i onako na telefonu kad porediš slike me vidi se neka razlika. Što se tiče brzine za svakodnevno korištenje i dan danas sve top, updatei redovno dolaze. Vjerovatno ću čekati EOL da ga mijenjam. Jedino mi smeta fingerprint senzor koji je toliko loš da ga vise ne koristim nego što ga koristim.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    ma mozes ti to jos dvije godine gulit bez ikakvog mjenjanja
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gurao sam sedmicu do cini mi se 74%, nije to to, na 80-ak je pravo vrijeme za zamjenu.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma meni niti jedan nikad nije throtlao.. ne znam kako dovedes do toga? Jel igras igrice?
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne igram, jednostavno ispod 80 to vise nije fluidni ajfon, poslije podne krene sjeckanje i u obicnom skrolanju browsera.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je 11-ka na 85% ali opet mi nekako kratko traje kad je aktivno koristim.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada mu je baterija 3100mah degradacija se puno više osjeti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    Gdje je najbolje uzeti 15 pro max, u bhtelecomu nije dostupno, i upitno je kada će doći i ako dođe opet mi valja veze ganjati, a mislim da je i skuplje tako...nisam za uzimanje na crno i sl,
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto ne bi uzeo ako svakako imaš Apple garanciju godinu dana gdje god uzeo?
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozes ti uzeti svugdje i gdje je produzena garancija od 2 godine ali ces tu godinu garancije platiti 600-700 KM vise .
    Imas i na ekupi i svugdje ali poznato pravilo sa iphoneima je da se uzima nov,neaktiviran i tamo gdje je jeftiniji,jer internacionalna garqncija od godinu je svugdje ista.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    a de mi reci evo na ekupi ova 15 pro max 256gb je 3239, jel misliš da mogu naći za 6-7 stoja jeftinije na olxu i sl?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa prati malo oglase ali mozes naci...kupi neko u telekomu i preprodaje odmah ili neko donio izvana itd.
    Prati oglase 7 dana i moze se svasta naci
     
    Last edited: Oct 15, 2023