Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa i meni cudno sto to pita, znam da je supruga tako instalirala. Ako se ne varam nije ni ona viber backup mogla restore. Doduse mozda je @m1r htio da prebaci sve slike na uredjaj, mada ne znam ni koliko ima smisla? Mozda jedino ako nece vise da koristi google photos, hoce da na icloud sve prebaci?
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjeeovatno hoce da predje na ucloud jer na IOS ne radi background upload na google photos nego moras drzat otvorenu aplikaciju i ukljucen ekran lmao
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vjerovatno, onda jedino slike ručno na uređaj.
    A vibrr je smeće koje treba kolektivno prestati koristiti. Kod nas ljudi još koriste većinom viber pa si osuđen na njega. Pored bugova ubi sa reklamama i firmama kojima je podijelio broj da ti svako malo šalju gluposti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa barem mozes blokirati te business profile.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Whatsapp je daleko bolja aplikacija u svakom pogledu, viber je totalni promašaj.
     
    Qler likes this.
  6. m1r

    m1r Novi član

    Hvala na odgovorima. Google photos app kaže da nije dostupna za naš region??? o_O ... Je li to rješiv problem? Vidim pišete da je koristite regularno.

    Viber sam uspio backupovati polovično, aplikacija "Backuptrans Android Viber to iPhone transfer" je odradila posao na strani Androida, dobio sam lokalnu bazu poruka na PC, ažurirala je čak i lokalni iTunes backup iPhone-a, ali restore na iPhone nije vratio poruke. Ali to sad i nije toliko strašno jer imam ovu bazu na računaru, pa mogu ispratiti nedovršene stvari. Aktivacijom Vibera na iPhone, automatski je blokiran na Androidu, a imam tu stvari koje mi trebaju, nekih dogovora i slično,.... Nije da se ne bi moglo tražiti od ljudi da šalju ponovo, ali eto, ovako je jednostavnije. A slažem se da je WhatsApp za klasu bolji, restore backupa s Androida na iPhone je napravio regularno, sve je tu. Ali što ste već napomenuli gore, Viber je iz nekog razloga puno rašireniji u raji.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Cudno da ne može photos, ja je imam na ipad i dosta raje na telefonu uredno. Evo baš googlam i ima ljudi iz Srbije sa istim problemom apple kaže da se obrate googlu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. m1r

    m1r Novi član

    ovako kaže :rolleyes:

    [​IMG]

    edit, meni ne prikazuje uploadovanu sliku, ne znam vide li je ostali, piše "This app is currently not available in your country or region."
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Google Photos nije dostupna za Bosnu i Hercegovinu na iOS. Prebaci se na drugu regiju.
     
  10. m1r

    m1r Novi član

    Kako tačno da to napravim? I hoću li pokvariti nešto drugo, e-banke mi prve padaju na pamet?
    Je li promijenim regiju da instaliram app pa poslije vratim ili treba trajno,...?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš staviti Hrvatsku ili USA. Neće ti ništa pokvariti, makar ne bi trebalo. Supruga je na unicredit radi joj normalno.
     
    m1r likes this.
  12. m1r

    m1r Novi član

    Hm, i dalje isto,… i za Hr i za USA. Mozda u Google profilu treba promijeniti.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nece nista pokvariti osim sto ces imati vise dostupnih aplikacija i placaces u USD.
     
    m1r likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa, posto sam sa ovim apple proizvodima na Vi a zelim supruzi da kupim ovaj iphone 15 obicni 128gb e sad, na web sajtu pise pored oznake JP recimo Apple Iphone 15 128gb JP.
    Sta to predstavlja?Pretpostavljam regiju da nije Japan?Jer sam vidio i da ima EU oznaka.Ako jeste koja je razlika u tome?Ima li nekih mana ili sta ti znam?
    Hvala

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja samo mogu reci da 128GB nije dovoljno, a i 256 se vrlo brzo napunilo.
     
    Ajdin87 likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A gdje si to gledao i gdje imaju te oznake?
    Koja radnja je u pitanju,da li fizicka ili online?
    Daj nam link da vidimo.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nismo svi isti, meni je 64GB sasvim dovoljno, trenutno imam 52/128GB zauzeto ali ima tu dosta nepotrebnih stvari.
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    ma sa boljom kamerom i svime sto ide 64gb je patnja, ja sam morao offload aplikacija koje rijetko koristim i patnja je ziva kad zatrebaju offload nesto drugo pa onda instalacija aplikacije koja treba, objektivno danas bih kupio iphone sa najmanje 256gb interne, ja mobitel mijenjam skoro svake druge prijestupne godine tako da nema smisla patit se godinama
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Apple iPhone 15 128GB (1 680 KM)
    https://olx.ba/artikal/55481466

    Jesi imao i ove u vidu? Koliko znam apple možeš kupiti bilo gdje i imaš apple garanciju..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk