All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    ja bih to tokaru da napravi, sto ces ispravnu glavcinu mijenjati zbog navoja, nek nareze i vozi, pa kad ode(ako ikad ode) zamijeni glavcinu
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mozda pase sa GLK ili E klase ili sl., veca sansa za naci na otpadu.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo sto nivla rece je najpametnije ako ne nadje na otpadu. Eh sad jedino koliko ce tokar uzeti novca jer i oni danas zavale cijene.

    Kako se zavrsilo kod tih strucnjaka sto su s*ebali navoj? Jel bilo "eto izvini, halali, nije namjerno" :)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma bio sam se naoštrio da se posvađam, al fakat pokazale mi da je prije neko sjebao, jer i zahršalo gdje je šaraf pukao, i vidi se da nije nov problem... Tako da jebi ga...

    A tokar meni se čini oko 50KM, na otpadu dio 300, a nov oko 750...
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cjenkaj se na otpadu :D Puno hoce.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tesko da ce puno oboriti cijenu, racunaj i porez na ime Mercedes :D 250 i kupuj ako je dobar dio.
    Racunaj i ruke majstoru barem 100KM, ako i on ne s*ebe sta u procesu :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom veselica :)

    Al je dobar za voziti u PM
     
  8. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Ne znam odakle si,ali u Puračiću kod Lukavac, na magistrali, imaš autootpad koji radi samo sa mercedes dijelovima.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma tokar...

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno paše sa w211 i w212. Jer je isti ležaj točka. A w211 sigirno ima dosta na otpadima. Posebno kod Samira u Puračiću.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nešto ću skontati. Za sad najvjerovatnije tokar, dok ne skontam kako dalje.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni se cini da tebe hoce ti neki problemi :)
     
    Qler likes this.
  13. nivla

    nivla Komšija

    ma moze to i sa 4 sarafa radit, ali eto covjek se osjeca ljepse kad su sve rupe zacepljene,nema razloga da tokar to ne uradi kako treba i ja ne bih dok se ne jave ozbiljniji problemi nista drugo radio, vjerovatno ces i prodati auto a nece biti potrebe da se to zamijeni, bacanje para
    jaran danas govori da mu vulkanizer nije vratio nazad lopov saraf tj da mu fali lopov saraf, ja ga pitam pa jesu li ti trazili onaj adapter i kaze da nisu, vjerovatno razvalili pa kontaju da nece skontati
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam što idete tim mesarima ako imate dva seta felgi. Sve što treba je dizalica ključ i idealno moment ključ.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
    [​IMG]
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Idem da mi montira gume, kupio 4 nove zimske :) nemam ja alata da i gume montiram :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li smisla podvozje natracati sa ovim voskom. Sad će početi soliti ceste, ja ga redovno zimi perem, kontam možda ovo staviti pa valjda ne moraš onda redovno prati..[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam kako je u drugim gradovima, ali se kod nas u zadnjih nekoliko godina rijetko i posipa solju. Bude snijega neke dvije sedmice i tad i posipaju, ostatak ništa tako da se ja o tome ne brinem uopšte.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prošla zima kao i da nije bila a kako je krenulo, izgleda da će nas i ova zaobići.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja evo stavio zimske gume, sve kontam nema potrebe i ispadne mi danidem na put preko planine pa stavljaj nabrzaka. Gledam gume 2019 izgledaju kao nove, jos se vide one linije ofarbane.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    kod mene su gume 36 sedmica 2018 tj napunile 5 godina starosti
    iako su vozene samo zimi 4 pune sezona a ovo je sad 5ta (skladistene sve po psu)
    vec su dosta otvrdnule ali mislim da mogu i ovu sezonu iako bi bilo bolje da sam ih promjenio (dunlop winter response 2)
    nisam prešao mozda maksimalno 15 000, šare ima preko 6mm
    tako da nema veze što su ko nove to mozes vozit jos 1-2 sezone max
    npr kolega ima savu s3 koja je stara samo 1 punu sezonu velika je razlika u tvrdoci (mehkoci) gume naspram mojih

    nebi bilo loše i ovi naši majstori da nam daju koju pametnu na ovu temu xD