All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je neko pravilo, sedam godina.
    Skladištenje igra veliku ulogu. Ja svoje operem fino, onda ih naprskam onim sredstvom što održava gumu i spakujem u vreće za smeće.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na Mondeu sam imao Hankook zimske, kupljene ovako sami kraj 2019, mozda pocetak 2020, i vec prosle godine sam osjetio bio da su ofalile, da nije to to, i sad prije nego sam ga prodao vec ih bio montirao, tacno se osjeti da ne drze kao sto su drzale... a presle su nekih cca 25-30k..
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je to, tri sezone kapak za performanse, cetvrta i peta opreznije sa njima, racunajuci da po sezoni prelazis 8-10k

    I moje su ofalile jos prosle zime ali ove nemam u planu preci vise od 2000km tako da sam ih jos jednom montirao.

    @Haker je vanserijski slucaj, ta linija inace nestane nakon 1000-2000km :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je sad briga ljetne, jer na autu su dosle, doduse nove, ali Trackmax... zali boze... pa moram gledati ako ne ovo ljeto, onda najkasnije sljedece nesto normalno da stavim na auto...
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Ronaldo_9, dams82 and Qler like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo gledam, upirem prstom još mekane baš dobro izgledaju, mada predju 3 - 4k po sezoni, znači sve skupa 15-18k imaju.
    Onako meni drže još dobro, a nije da zimi ne trebaju, najčešća relacija Konjic - Sarajevo, kad ga ispalim uz bradinu nisam promjetio da lošije drže.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ovo je dobar video na temu...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    po ovome i nije neka razlika XD
    doduše mozda da je bio neki test led,snijeg itd bilo bi vece razlike
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko su lošije ove sava od pirellija, čudo. Mozak mi očekuje grip od pirellija, ono krene proklizavati preko nosa, pirelli mi nijednom nije proklizao na mokrom

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ako voziš normalno te tracmax gume su sasvim ok. Ja sam kupio ocu kad je imao passat 8, mislim da ga je kupio 2019,
    4 nova tracmaxa ljetna po preporuci prijatelja koji ih je imao i bile su sasvim ok, pasata je prodao 2021 i novi vlasnik je naša mušterija i sad ima te gume u ljetnom periodu, vjerujem da će na proljeće opet njih stavit, namontirane tada na nove felge i samo se mjenjaju točkovi sezonski. Šteta da ih se odrekneš ako su nove, bar ih poderi pa onda uzmi premuim.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato kazem, mozda ih icejfim sad jedno ljeto, :D da i malo se podsjetim zadnju vucu :D kako je voziti, da ne zalim. Pa onda sta mijenjati.
     
    dams82 likes this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

  13. dams82

    dams82 Komšija

    Čitao sam o tome nekad, država valjda nema interes da to ganja pa prodali kazne advokatu da on ganja, a advokat dere po ušima koga može...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    I dalje se dvoumim da li da platim ili ne, vidim da masa ljudi nije platilo. Sta mi se najgore moze desiti ako ne platim ovom advokatu vec samo uplatim kaznu za parkiranje prvi puta kada odem u Hr?
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    To se kao naziva "odvjetnički ured" a ustvari je agencija za utjerivanje dugova, samo što to kod nas zvuči uličarski. U EU ustaljen sistem, jednom mi se desilo da nisam platio dionicu autoputa u mađarskoj a opomenu mi poslao njemački utjerivač dugova. Moguće se cjenkati. Ako ne platiš, pošalje ti za dva mjeseca duplo višu opomenu i onda moguće na sud. Mislim možeš se natezati sa njima ali ne znam koliko daleko možeš dogurati. Ne vjerum da je fejk jer kako bi znali za tvoju kaznu? dobili su podatke od naše policije koja je kontaktirana od hrvatske.
    Probaj platiti samo kaznu, u mom slučaju ja nisam imao mogućnost naknadno platiti putarinu
     
    dmr likes this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited: Nov 17, 2023
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nekako mi to ne zvuci kao da je u pitanju ozbiljna institucija, vise kao pijaca. Ja bih uplatio samo tih 15€ ali direktno drzavi ili gradu/zupaniji, na njihov racun ako ima navedeno na kazni, a kamatari nek sanjaju o ostatku.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Slična situacija se desila prijatelju. Za uredno plaćen parking, stigla koverta iz Srbije.

    Obzirom da je sve djelovalo veoma čudno, nikada nije platio.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta će ti uraditi ako ne platis? Ja više ne idem u HR radi mora, goni ih u pm.

    @dams82 nakon koliko da radim veliki servis, posljednji je radjen u desetom mjesecu 2019. od tada prešao 50k.

    Stvar je što mi ovaj dihtung uljne pumpe slini ulje, a vidim zna otici I ovaj dio kroz koji prolazi I rashladna pa pomiješa ulje I vodu. Za sada je samo kompreor klime I karter vlazan, majstor kaže da još čekam, ali ovaj moj majstor je malo u fatonu vozi dok se ne razjebe skroz.

    Šta mi je ciniti, najlakse je sacekati veliki servis pa skupa sa njim jer je ovaj dihtung zaljepljen na blok motora iza ramenica..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 17, 2023
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prije dvi-tri godine sestra isto dobila kaznu u Posedarju. Placen parking preko bmove aplikacije. I kad se zavrsilo s kupanjem, krenuli prema autu i docekao nas papiric na autu.

    Bukvalno kaznu napisali jednu minutu kad je istekao parking. A mi mozda stigli 2-3 minute poslije.

    Isto bila nedelja, kraj dana. Vratili se kuci, ja pisao prituzbu opcini Posedarje email. Nikad odgovora dobio nisam, ali eto sestra od tada dosta puta isla u Hr i nikad ni jednog problema. Nikad nisu zaustavili zbog te kazne.