All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Lemforder sam nasao dva, treci, nema niko, al ima neki koji je isto dobro kvalitetan, nije Meile HD, al nikako da zapamtim... Ulje sam uzeo Petronas Mercedes, doslo me 22KM litar, 8 litara...
     
    dams82 likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Koji nisi našao da ja pogledam ima li kod mojih dobavljača?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    nasao sam jedan motora, i mjenjaca, drugi motora, sad ubij me ne znam koji...
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Imaju izgleda dvije vrste, to bi trebalo po šasiji, ali svi su dostupni iz lemforder, i lijevi i desni.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pitanje u vezi placanja kazni. U pitanju je kazna iz 2019, u Olovu, dakle nadleznost Ze-Do kantona. Kazna je placena iste te godine ali su nasli nekih 3,60KM kao troskovi za prekoracenje roka placanja. Pokusavam platiti preko mobilne aplikacije da ne idem na salter zbog toga, ali mi trazi broj poreznog obveznika i broj budzetske organizacije. Imam racun primaoca, vrstu prihoda i poziv na broj.
    Pokusavam googlat al ne mogu da nadjem, za prvo je izmedju 7 do 13 cifri, a za drugo je 7 cifri. Ili ako ima urnek uplatnice negdje na netu, nasao sam za TK.
     
    Last edited: Dec 12, 2023
  6. dams82

    dams82 Komšija

    To je neka naknada kad je kazna iz drugog kantona, obično piše na nalogu da se neplaćanjem istog iznosa uz kaznu ne računa da je kazna plaćena. Eh sad mi je čudno da si dobio da to platiš, a nisi dobio instrukcije jer malo ti fali da pogriješiš i da novac zaluta, a tebe i dalje terete. Najbolje da ujutro nazoveš policijsku stanicu u Olovu i da zamoliš da ti daju instrukcije za plaćanje.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa broj poreznog obveznika je tvoj jmbg kao i na svakoj uplatnici za javne prirode. A budzetsku organizaciju bolje da provjeris sa njima.

    Mislim da je 3.6KM taksa za bilo koju kaznu dostavljenu postom, ne mora ni bit drugi kanton.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    zippoo and dams82 like this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skontao sam i ja da je broj poreznog obveznika ustvari jmbg al ovo drugo nisam. Nasao sam neki broj ali ne prolazi kroz app.
    Ovo su mi u osiguranju izvukli prije pola godine kada sam registrovao auto. Nije sad da se ne moze registrovati auto nego cisto eto da mi ne stoji tih 3.60, da ne ostanu gladni levati.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tako se i meni desilo u Zenici, dao te 3.60 KM osiguranju oni uplatili prilikom registracije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  10. cryptex

    cryptex Novi član

    Uplata novcane kazne koja je prekrsajnog tipa i ide na Kantonalni nivo, nema definisan br budzetske organizacije tj isti je prazan.

    kada radis uplate za isti, sa obzirom da mobilna bankarstva ne dopustaju to polje da bude prazno, upisi sve nule ili devetke

    porezni obveznik je JMBG
     
    Reventon and dams82 like this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusao sam ali ne prolazi kroz aplikaciju unicredit banke, tako da je jedina opcija na salter.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Preporuka za keramicku zastitu?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja danas uzeo od rođaka auto, lakirao mi na krovu pukao bio lak, odložio se komad, možda 3 sa 7cm :) nisam mogao da gledam. Poliran mi sad krov komplet :)

    Evo kako je bilo

    [​IMG]
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Crvena boja je zeznutana, haman pa na svakom autu, lak izgori i pocne blijedit. Do te mjere dodje da ostane crveno na krpi kad prebrises.

    @forzamilan Sonax
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste vala, svako crveno baš se mora paziti.

    Al eto, sredio sam za sad :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh evo mali update :)

    Sređeno sve, zamjenjeni svi filteri, ulje, antifriz, servis mjenjača odrađen, nosači zamjenjeni... drugo auto poslije novih nosača. Drastična razlika. Plovi auto. Sređen i krov nema više ove fleke..

    Ali, ne bi ja bio ja da nisam peh... kad su mi mjenjali gume sjebali navoj na glavcini... sad je to sex napraviti... u ponedjeljak bi to trebao srediti... Nisam ni gledao, kad sam kupio auto, prijasnji vlasnik presjekao šarafe da stanu, imao one duge, i debil da uštedi, šta li, umjesto da kupi nove ove skratio, i loše odrezao i provrtio se navoj na glavčini šarafom... Debil... Sad moram to rješavati... To mi je najgore kad kupis auto, vidis koliko je neko cigancio... I na Fordu sam imao tih nekih debilnih stvari od prijašnjih vlasnika, ali na CLS da neko štedi na šarafima nisam očekivao....

    Al auto je mrak :) uživam u svakom vala kilometru :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo mora se priznat i auto uziva u svom novom vlasniku. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko se sjećam već si pisao o oštećenim navojima na prednjem točku?
    Tu je nabolje zamjeniti glavčinu komplet. Neki dan gledam oni momci u Puračiću nabavili cls za dijelove, ako ti nešto treba pogledaj kod njih, samo mu fali zadnji branik.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pitao sam 350KM su po piku, 750KM nova glavčina u StarLine.. Vjerovatno ću po otpadima tražiti.

    A uživa auto :) jebi ga, da ga sredim ko za sebe jer ako sve bude kako treba, planiram ga dugo zadržati..
     
    dams82 likes this.
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ne mora biti do prijasnjeg vlasnika, moze biti do majstora.
    Dosta odmah stave saraf u pistolj i pocnu zavrtati, tad zacas nastradaju navoji.
    Po pravilu uvijek rukom zavrnes malo saraf i onda pistoljem.
    (jbg, majstoru je previse izgubii dodatni 30 sekundi po gumi)
     
    Qler likes this.