All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je žena bila nasekirana hoće li znati automatika voziti :) al nauči za dan :) neki dan prvi put poslije dugo vremena sjela u Manuelca, kaže ne zna hoće li znati :) al ništa, ne zaboravlja se
     
    Reznor likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Oktavija i Lambo Urus, isti :D
     
    Neraa, forzamilan, Reznor and 3 others like this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    imam i ja jednu takvu u kuci :D
     
    Reznor likes this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacno su isti.

    A4 B8 i VW Golf 5 platforma zajednicko imaju samo da su oba od metala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale bi se jadan nasekirao da vidi ovjes na avdiji :D
     
    dino73n likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravno da znam, alu ramena i lafete kad odu treba ti kredit da ih odradiš :D. Ja da sam mehaničar, ja bi audi najviše gotovio. Skupe ruke, tonu sranja, premium. Najslađe pare za uzeti.
    [​IMG]
    Lijepi čelik i multilink.
    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Malo se sa jaranom zajebavao sa rentanom teslom 3 long range 500 hp kakvo ubrzavanje treba ti kesa za povracanje skoro leti ko octavia :D mogu mislit kako ide ona performance ili plaid s kako vec od 1000 hp.

     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato je jedno autu drugo vagon

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Drnda Audi vjeruj, nije uštiman na udobnost, možda bolje leži u krivnama i na autocesti ali nisu neke razlike u drdanju. Jedine razlike u autima koje sam ja osjetio je Citroen C5 hidrovjes i airMatic w211 mercedesov zracni ovjes, ovo ostalo je sve u 5 deka.
    Amidzic ima B8, skoro mu crkao zadni led far, 750 KM, ja zato kupim frizider i ubodem P21 sijalicu od 3 KM.
    Eksluziva se plaća kao i premium, zato posmatram kako svi mehanicari voze auta tipa golfa, forda, toyotu, renola.

    Jopet kažem, ne gledamo svi na auto jednako, ja kad bi sad imao 50k budzet za auto, ja bi opet prije uzeo novo ne premium auto, nego premium mercedesa starog 7 godina. Nisam profesionalac prelazim 15k godisnje, vjeruj da nemam porodicu, punto ili clio bi mi bio dovoljan. Smatram da su polovna premium auta luksuz sa kojim je se veliki rizik igrati.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
    Ajdin87 likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja da nemam porodicu i stambeni kredi, lagano S63 AMG Coupe :D pa nek hala gori :D
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nijedan od tih problema nemam :)
    Niti drnda niti je crkla ijedna sijalica, a i vidjam masu A4 B8, sve im sijalice rade. Otac koji vozi W212 kaze da se odusevi svaki put kad sjedne u A4, jako mu je udoban i ima dobru zvucnu izolaciju, sta tebi drnda nije mi poznato :D
    Usput vecina novih vozila imaju LED farove, posebno 2015+ godista, cak i Octavia ima u toj varijanti https://olx.ba/artikal/53584476
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja godišnje prelazim. do 8 000 km, na tu kilometražu komotno mogu premium auto - nema se kad ni pokvarit :D
     
    Qler likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam klijenta s tim autom. Navozao sam ga se. 5.5L V8

    Vjeruj da mi nikad nije lego. Ima on snage i opreme da se izgubis. Al nesto nije to to. Doduse nisam vidio autoputa s njim. Mozda tu blista al po magistrali tanko. Jednostavno pretezak za taj obrtni moment. Da je dizel sigurno bi ostavio bolji dojam na tim relacijama na kojim sam ga ja vozio. A ovako taman kad se motor razvrti nema vise ceste valja kocit a ni to nije neki dozvljaj. Valja zaustaviti mrcinu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Inače, kao i svakom mid life crisis muškarcu, san mi je 911ka :) i to bi Targa najviše volio :)
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže nemam ja nista protiv B8, samo ja nikad ne bi dao te pare za 15 godina staro auto. Pogledaj cijene tog auta, pa za te pare koliko kosta auto iz 2009-te ide recimo 508 u facelift verziji 2016 godiste, isto D segment. A vjeruj da im ledice stradaju, smiješno je recimo strada onaj dio na gepeku, pa na šasiji, a oba koštaju skupo, ipak su to auta koja su odradila mnogo sati rada, amdzic je reparisao jednom, opet stradalo nakon godinu, onda je mijenjao štopku, pa je skoro iskesio 500 KM za neki radar što čita znakove.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pođoh komentarisati, haman te kriza srednjih godina spucala, bolje auta nego lake žene.
    Ja bi sada samo nematerijalne stvari, zanima me jug Italije, Maldivi, Majorka i sl.
    Prošle godine sam imao dva odmora juli i septembar, ogromna razlika u psihickom rasterecenju. To cu gledati da furam.
    A auto, to ti je kao igrica, kupiš bude furka 10 dana i kasnije sjedas u njega isto kao i u Mondea. Osjećaj bude isti.
    Meni bi zelja bila ovaj 508. Jako su im cijene pale. Auto moćno izgleda, wanabe premium. Ali to bas ako bi imao neke pare da ne znam sta cu sa njima.
    Peugeot 508 1,5HDI 2019GP. AUTOMATIK (34 900 KM)
    https://olx.ba/artikal/56676558
    Recimo 6 godina stariji Audi A5 isto košta.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj 508 super izgleda, fakat. Ali jebem ga ja, 1.5...

    Kako sam pisao ovdje meni je uslov bio da je 6ak :) i jeste, vozim ga kao Mondea, ali mi je češće osmijeh kad V6 se čuje ispred. Sad mi ratova C250cdi ko mikser :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hoce me pravo tvoji snovi. I 911ke sam se navozao. 1994g zuti. 3.6L 250 ili 280ks ne sjecam se tacno. Kupio ga jedan moj stariji drug 96' platio ga cini mi se 80k DM i to vrijeme a prodao ga prosle godine za 75k km. Uredno garaziran sa 115k km na satu. Kupljen s nekih 10k km na satu.

    To je cudo bas od auta. Vrlo komplikovan za voziti. VW buba iskustvo. :)

    Tezak za upravljanje pravo. Gasa ima cupa pravo al ostat na zamisljenoj liniji pravi posao. Bas se treba dobro usteliti da ga mozes cjepat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! and Qler like this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Bio_Sam_Zmijanac Nemamo isti pogled, recimo ja volim uzivati u voznji, a ne da osjetim svaku rupu kao u Polu, a imali smo Octaviu A5, jako neudobna za nas 4 je bila :D
    Naravno, vjerujem da se moze naci nesto slicno A4 B8 u tom cjenovnom rangu, ali sam siguran da u mom slucaju to ne bi bila Octavia :D
    To za te LED diode zna se desavati da odu, ali opet kazem, jedino sam promijenio naprijed jednu xenonku i to je crkla jer je kineska bila, ona druga Philipsova jos radi ali je ostavljena kao rezervna.
    Ocu je na proslom W211 otisla ta stop lampa pozadi, pa je reparirao i opet je crkla, pa uzeo originalnu i opet se desilo. Zakljucak na kraju je bio da ulazi voda u gepek, znaci nije crkavalo zbog same kvalitete dioda u stop lampi.
    Meni je crkla na A3 bila, isto voda usla, zamijenio, vozio jos godinu-dvije i prodao.
    Sto se tice tih egzoticnih auta, jos se sjecam Boxstera od tetka, volio bih sad opet da mogu sjesti u njega, pa sa spustenim krovom na autoput u Kaliforniji, to je dozivljaj neponovljiv bio :)