All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Jan 18, 2024
  2. nivla

    nivla Komšija

    @suppa_FMB mozda ti je do mehanicara koji to montira
    generalno ja sam na petici kad se poceo cuti zamajac otisao i kupio luk rep set sa dmf, i jednostavno nije to nikad bilo to, kontam da sam kupio sachs da bih bolje prosao
    koliko znam svi ti setovi (sachs sigurno) su refurbrished u srbiji, tj nisu novi vec se poprave i puste u prodaju, moze biti da te potrefi lose repariran, ali ja bih prije rekao da je do mehanicara
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovdje blizu mene ima neki servis Dzafko. Svako malo se zatvori pa ponovo otvori i dodje neka druga ekipa, pa se moras s njima ponovo "upoznavati" :D
    Tako jednom sam uradio mali servis na A4, sve odradjeno extra bilo i za sat, mogao sam gledati, medjutim, tad sam bio nesto bolestan jedva i to izdrzao i hajd rekoh doci cu za 7 dana da mi stave onu ceduljicu za promjenu ulja, jer u tom trenutku nisu imali, kad ono nema servisa vise, kaze majstor izgubio na kocki :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 and EL NINO CFC like this.
  4. nivla

    nivla Komšija

    imas abdulu odmah do benje, moze ti svu mehaniku i te redovne servise radit, a nije ti daleko
     
    Reznor likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Postoji mnogo razloga zašto strada zamajac, jedan je npr ako mjenjač ne uklopi dobro na motor, imaju one čaure na dva šarafa i prilikom skidanja ispadne jedna ili obje, majstor nabaci mjenjač, spojnička osovina izađe iz ose i razbije zamajac brzo. Ako motor ima nemiran rad, ubrizgavanje ako nije ok prenose se veće vibracije od očekivanih. Taj auto ima dvije vrste zamajaca, ako ima start stop i ako nema, ko zna šta je tu razlog. Skoro sam dobio info da je motorex prodao zamajac i vrlo brzo reklamacija, kao ne valja, daju drugi opet isto, ode čovjek u nipex ugradi OE tri puta skuplji i opet ne valja, na kraju nije bio zamajac nego usisna klapna u kvaru pa se stresao motor, pogrešna dijagnoza.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Treba se čuvat tih poročnih, narkomani, alkoholičari, kockari, švaleri, njima je najmanje tvoj auto na pameti...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na kraju ti ja odvezem u servis da zamjene kočiona kliješta, dogovorim ujutro u 8 prije posla. Zamjene i ja pravac na tehnički jer mi svakako ističe registracija pa da vidim efekte toga. Kaže na tehničkom ne radi ti ručna na prednjim lijevim kliještima :eek: Sad im opet moram ići i ganjati se za termin da vidimo šta je u pitanju. Prije neke dvije godine zamjenjene sajle i vodilice na obje strane.

    Mogao bih ti tako dosta slučajeva pričati. Uglavnom se sve svodi na lahke pare, da se što više vrti, nema tu neke posvećenosti poslu. Kod svakog red auta ispred radnje. Hoće im se može im se. Vozimo stara auta na kojima uvijek ima nešto zamjeniti plus ceste loše tako da pos'o ide a para lahka.
     
    dams82 likes this.
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo slike sa tehničkog pa ako može tumačenje, ja koliko vidim ovdje sajla uopšte ne zateže lijeva kliješta, dok na nožnoj normalno radi. @dams82 @dino73n

    [​IMG]

    Evo ne bi mi mrsko i nađem mjerenja od prošle godine sa tehničkog, pošto ja to u slikam da imam za sebe. Ja nikakvu razliku ne vidim osim u svom novčaniku :(

    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 18, 2024
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Teško je naći majstora pouzdanog, a svakako ne treba prvom sa desna ostaviti auto.
    I ovdje je tako, već sam pisao da su jednom drugu radi filtera goriva pola motora izmjenjali, malo streka, dizne, nosi na reparaciju.

    Evo meni ovo zviždanje na startu ne prolazi, vala provalit ću sam šta je pa gledati šta dalje.
    @dams82 jel može altenator zviždati sve nesto kontam da je do njega, na startu možda minutu se čuje, zvuk je nekakav visoke frekvencije nema šanse da skontam odakle dolazi da ga ubiješ. Ili je neka relacija na upisu ili da nije ona membranu ispod dekle motora, znam da ona voli otići na ovim astrama? Znam da je prijašnji vlasnik već mjenjao deklo u ovlaštenom.
    @zoi pa ako su ti blizu Dino i Damir meni bi bio no brainer odvsti Im :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakvi blizu ja u Zenici oni u Gračanici. Kao da bih se zezao sa nekim drugim. Evo vidiš kod mene nije sad kvar da auto neće ići, ali daš pare da se napravi i ništa, sve isto na mjerenjima :)
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    @zoi odi do pivica u donjoj gracanici
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ma nema sanse da budu u godini razlike identicna mjerenja u jedan njutn :D ovo je presmijesno, samo dokaz kako kod nas tehnicki sluzi samo da se plati
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. nivla

    nivla Komšija

    ovo je vrlo mala sansa da se ponovi na uzastopnom mjerenju a ne nakon godine, ako to sve koci ja ne bih nista dirao
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Problem sa tim majstorima jeste što moram ganjati nekoga da me vozi tamo vamo ili da ja sjedim i čekam da on završi. Kad je neki zahvat do sat vremena i može se sačekati, preko nema smisla.

    Možda i jesu samo kopirali od prošle godine :) Sad ću baš uporediti i ostale vrijednosti.
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    mislio sam na zenicku donju gracanicu, svratis dogovoris i sacekas da zavrse, nije ti ni almy daleko svratis rucas vratis se i gotovo, mada to i nije zahvat koji bi trebao trajati duze od 1-1.5h
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma znam na šta si mislio. Sve je to van grada gdje je radnim danima teško to organizovati. Hvala na preporuci s a kako, pošalji broj u pm ili ostavi ovdje pa nek stoji :)
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    nemam broj nazalost, mirnes pivic
     
    zoi likes this.
  18. cryptex

    cryptex Novi član

  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Taj Dzafko je čisti promašaj, uzima bijesnu kiriju, naplaćuje radnicima alat kao da je suho zlato.

    Niko mu se ne zadrži dugo jer je govno od čovjeka.

    Mislim da se neko od radnika prebacio na Soukbunar , kažu da je ok.
     
    Reznor likes this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jel' i za sarajevski kanton važi onih 3,60KM dodatnih kada nalog za prekršaj primim poštom? :D