Grijanje/hladjenje u kuci/stanu i potrosnja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Jan 7, 2023.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovo i mene zanima. Da li samo naprskas ili treba još nešto?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naprskas, sačekaš desetak min, upališ klimu.
    Evo gledam u penniju ima neki domaći za 5km, kupit ću ga prvom prilikom. Btw mislim da je najbolje odraditi kada je podešena za hlađenje

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Hvala za info, javni kakav je taj spray ako budeš uzimao. Pogledam i ja šta ima u Penny-u.
     
    Haker likes this.
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sa prvim zakljucio grijanje, a sad samo ako treba po potrebi ukljuciti.
    Jedna klima 12 Gree LR grijala je oko 43 kvadrata, kuca stara stolarija zidovi dupla cigla debljine 36cm, izolacija nula u kuci je bilo 25 stepeni u dnevnoj i hodnik, a soba 23 cijelo vrijeme, a grijala dnevni, sobu, hodnik, kuhinju i banju otvarao preko noci, samo jednu sobu nije mogla ugrijati, nju grijao konvektorom ujutro i navecer.
    Malo je reci da sam prezadovoljan, moram ubaciti jos jednu klimu u ovo sobu sto sam dogrijavao konvektorom i da zavrsim sa grijanjem.
    Oktobar 150kw
    Novembar 408.03kw
    Decembar 488.49 kw
    Januar 616.68kw
    Februar 374.71kw
    Mart 303.66kw
    Ukupno 2341.57kw 315.17KM bez PDV-a ovo je sama klima trosila mjereno preko pametne uticnice, a komplet struje je dolazilo od 150 do 183KM mjesecno
     
    Stihoklepac and dams82 like this.
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Offtopic, mislim da nemas bas prostora na ovom forumu za dedicated temu o motornim pilama :D a vidim ti tu slicicu pa reko da te pitam ukoliko znas, ima li neki model koji trebam izbjegavati u rangu 800-900KM, da je npr bolje ici na stihl, iako na prvu djeluje skuplje.. Ako je avatar onako bezze, onda nista :D
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Radim sa pilop.
    Ako ne radis nista profesionalno, za kucnu upotrebu Stihl MS250 ili Husqvarne 445 Mark 2, ne gledaj nista ispod toga, oba modela su ti tu negdje sa cijenom, a ako trazis polovnu za taj novac mozes profi pilu kupiti ja nedavno prodao Husqvarna 372XP za 750KM.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zahvaljujem, trenutno sam blizi toj 445 II, https://olx.ba/artikal/27930535# nisam nasao jeftinije