Preporuka za smartwatch

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reventon, Aug 30, 2019.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa tebi je to poenta, ali poenta tih satova nije to. Za tebe nije smartwatch nikako. Nemas sta ismijavati ljude koji ga nose 24/7 ili plate preko 150KM. Tu se odmah vidjelo da nisi nikad ni koristio pravi smartwatch niti ga nosio. Jer nemas sata za te pare. Besmisleno je da ga stavis na ruku kad je trening. Zato tebi i ne vrijedi 150KM.
     
    Reznor likes this.
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve te metrike su totalno smeće, tako da svakako nema smisla nositi ga 24 sata.
     
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ima druže, koristio sam band od Mi Banda 1 (sve do 6tice), i zadnje dvije godine nosim Mi Watch (orginalni), koristim alarm na njemu, jer je najtiše od svih alternativa, plus mogu ga u toku noći dalje podesiti ukoliko mi je neki od malaca bolestan ili nešto.
    Dok sam bio dežurni, također mi je jako puno koristio, zbog poziva po noći, ne budim ostatak ukućana. Plus ono svjetlo, koliko malo izgleda, meni je sasvim dovoljno da vidim i da me ne razbudi dalje. Ja sat rijetko kada skidam, a ne koristim ništa od fitnes opcija, niti me zanima mjerenje otkucaja i spavanja i slično.

    Starac ima neku Mi Watch Active verziju, ima mogućnost javljanja na pozive direktno na njemu i budući da je čovjek električar, nije mu se jednom desilo da se javlja na banderi, ili na nekom trafou.

    Poenta, ne koristimo svi satove za fitnes...
     
    dams82 and Reznor like this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hajde nek ga neko koristi kao ja
    Alarm najbolja opcija, em ne budi druge em te ne istraumira zvono, plus ne pališ svjetlo kad ideš u wc

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    NaLe! likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Za početak mi pojasni šta je to pravi, pravcati, real deal smartwatch koji neko treba nositi da bi osjetio sve čari istog.

    A drugo, isto kao što ti možeš imati mišljenje da za mene nije niti u kakvom slučaju smart band ili smart watch, tako imam i ja da mi je to debilana :)
     
    Aldiin and Haker like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jasta, posebno danas kada vise nije razlika u funkcijama nego vise u nekoj premium izradi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa prvo to sto dosta ljudi na temi potencira kako su mjerenja netacna su nebuloze. Mozda na tim 100KM-"satovima".

    Otkucaji srca, koraci, vrijeme spavanja, itd sve je u 1-2% greske. Moze se vrlo lako i isprobati i testirati.

    Kao drugo, ako hoces sat na koji se mozes javiti i razgovarati ne moze na 100KM-"satovima". Rijetko se koristi ali posluži.

    GPS na tim 100KM-"satovima" ili ne postoji ili je smeće. Ne samo za sportske aktivnosti vec i kad ga koristis za navigaciju bude korisno.

    O tačnosti senzora, o mogucnostima customiziranja, smart feature-ima, boljoj bateriji, integrisanom esim, itd. da ne pričamo.

    Ako ti je debilana, nemoj koristit ni kupovat. Jer dzaba bacaš tih 100KM. Na pogresnoj si temi onda.


    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo ja ne vidim poentu klasičnog sata. Osim za pokazivanje i dokazivanje.
    Sa pravim smartwatch opet kažem, ko koristi za šta je namijenjen, može mu dosta olakšati svakodnevne aktivnosti, posebno ko je stalno u pokretu.
    Konkretno evo par slučajeva gdje je smartwatch detektovao probleme sa zdravljem:

    https://www.independent.co.uk/tech/apple-watch-heart-health-life-b2504936.html
    https://www.ndtv.com/feature/apple-...ife-after-she-collapsed-in-hotel-room-4014270
    https://www.9news.com.au/technology...ng-lives/5986f9b2-6712-4d69-b04e-e730d4c054b6

    Mislim da barem ovi veliki i ozbiljniji igrači tipa Samsung, Apple i Google ne bi tek tako lažirali podatke senzora, jer bi imali dosta tužbi.
    Sad imaju aplikacije koje prave health reporte bazirano na prikupljenim podacima, radio sam na jednoj takvoj aplikaciji.
    Dakle, to može biti puno više od trackanja koraka i HR :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jasta. Spavanje nije niti na jednom tačno, na najskupljem garminu misli da spavaš a ti budan. Koraci isto, heartrate na svakom u 1%
    Na kraju se svede na senzor koji koriste a sad i mi band koristi senzor kao i apple watch.
    Lako je pasti na marketing i da ti prodaju muda pod bubrege.
    GPS isto, ovaj amazfit gts4 ima dobar GPS.
    Istina jeftiniji nemaju GPS i pričanje na njega, kome treba kupi sa tim funkcijama i cao.

    Pa zamisli samo koji je to spavanje bullshit. Pa jesi li retardiran da ne znaš kada si se naspavao, kladim se da znaš razliku izmedju dobar prospavane noći i loše.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kvaju and Reznor like this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Za san ocigledno nemas ideju šta se mjeri. Nije cilj da vidis jesi naspavan. Sto ljudi koriste sat za heartrate kad trce, valjda znaju kad su se umorili ili preforsirali?

    Moj huawei gt2 odlicno mjeri sve parametre za san, a star model 4 godine. Probudim se lupam x2 na 10-15s, ne ustajem, sve očita.
    Koraci 99% tačni, heartrate isto. Ako ti 1% nije tacno onda ne znas ni matematiku. Kao bitan ti heartrate na 0.5-1.5 otkucaja po minuti? Pa doktori mjere 15s pa mnoze sa 4 i time prave gresku 2-4% minimum. Na koracima ti na 10k pogrijesi 100 koraka, big deal. Nek pogriješi 500, a nece ni band toliko, pa sta? Cilj je valjda kretanje, neces Ginisov rekord obarat.

    A to za retardiran, tako se porodici obraćaj ako oni vole. Sumnjam da iko na forumu voli.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jok njima to samo tebi.


    Koliko sam imao neprospavanih noći tamo uredno da sam spavao cijelu noć. Light, deep REM tome još manje vjerujem, i da, kada spavaš kao top znaš da si se naspavao.

    Moj prosjek je 20k koraka plus trening, ljeti 30k. Sad koliko je tačan teško je reći, meni svakako jedina funkcija koju koristim čisto da okvirno vidim, ali ja bih rekao da je mnogo veća razlika od tih 100 koraka.

    Otkucaji srca već prozvakano, u svakom slučaju nikad nezdraviji, nikad vise otrova ljudi ne trpaju u sebe i manje aktivni ali zato prati 50 parametara, kladim se da i ti spadaš u tu kategoriju ali eto izgleda imaš najtacniji sat na svijetu :)

    [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Hajd ne budi bezobrazan sa tim vrijedjanjem. Nije ti prvi put. Pa kad se obrise onda bude vidi brises moje postove ne brises svoje. Hajd malo kulture, nismo djeca.

    Nije bitno koliko parametara se prati i sta ko radi. Ismijavati druge i nazivati pogrdnim rijecima jer koristi neku tehnologiju koju ti ne koristis je za psihologa.

    Taj screenshot sa googlea necu komentarisat. Mogu ih i ja stavit 20 koji govore suprotno, nije poenta.

    Evo jos jedan glup screenshot:

    Over and out.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
    [​IMG]
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ništa treba reći bolnicama da ne kupuju nikakve tlakomjere i slične aparate.

    Samo nek kupe Apple Watch Ultra i nek ga kače na raju i mjere. U pauzama nek se puni, a ako ne daj Bože crkne, neka mjere puls palpacijom.


    Meni je taj kvalitet sna i slično bilo zanimljivo prvih par dana kao i svaka igračka i to je to. Ne treba mi smart gadget da mi kaze da sam fino spavao ili ne, ili jesam li se 2x budio.

    Razumijem ljude kojima stvarno pomogne i koristi, kao npr električar sa bandere koji se javlja na smart watch/band tako.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sat nosim kad odlazim od kuce. Posebno mi godi kad vozim motor. Pa kad mi zvoni telefon na sat pogledam ko me zove da vidim jel sta bitno i trebam li stat i javit se. Nekad se desi i da se javim na sat al jos nisam dozivio potrebu da pozivam sa sata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni su na satu korisne notifikacije da ne moram uvijek uzimati telefon u ruke, samo na mom to ne funkcioniše dobro :( Amazfit gtr 2 classic. Zato ga slabo i koristim. Eto ako ko hoće sat očuvan kao nov, ima mogućnost poziva, da mu ga prodam :)
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jao lik stvarno ima problem
    @selvin ne možeš ih ti obrisati koliko ja mogu napisati :)
    Sad nemoj brisati post, udahni duboko, izadji vani napravi 5k koraka, izmjeri na satu, gledaj da puls bude što manji.

    99% ljudi i koristi tako satove, na poslu kada se ne može javiti, da vidi notifikacije i to.je to. Ostalo sto prodaju je glupost, posebno fitness trackimg i stotine sportova koje ničemu nevaljaju.



    San je samo jedan bullshit od svega toga
    [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ga koristim najvise radi notifikacija, vremenske prognoze i da vidim koliko sam koraka napravio :) onako informativno.

    Kad vozim biciklo upalim da mi to prati, ili kad sam u teretani... ali sad da nesto ganjam, pace, otkucaje srca, picke materine... ne zanima me :)
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    Ko voli neka izvoli,tako ja kupi garmin, nije šminka većina smatra da je neki sat od 50km što meni i godi a sat je u rangu ultre...

    ja ne koristim puno opcija, ali to je opet do mene, ali taj eko sistem garminov je odlučio da to bude garmin da sad ne nabrajm.
     
    selvin likes this.