1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Memorija moze i 2100Mhz, nije ona problem, nego prcesor nije stabilan preko 860Mhz, napon je u loadu 1.025V, u idle je 0,8-0,9.
    Koliki napon stavljas za 930MHz na GPU ako nije tajna? :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa 1,087V, koliko Nvidia API dozvoljava. Moze se flashanjem kartice zaobici ovaj limit, ali je imho dovoljno, nije za ocekivati visi takt.

    Skrenuli smo s teme.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    maverick78 je bas kloknuo svoju 5850
    jedva cekam subotu sljedecu da kloknem procesor na 3.7 ghz i da onda vidim mogu li probit 6k
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos me nisi skino. :mrgreen:
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma necu ni moci, ovo mi je limit. :D 3Dmark11 je dusu dao za visejezgrene procesore, ja tu mogu samo mahati za vama.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogledaj moj score sa procesorom na 3.2 i tvoj na 3.33, gledaj test fizike. Oba rezultata imaju u ovoj temi. Uglavnom kod mene je manje bodova nego kod tebe. Ovaj 3dmark bas i ne koristi 4 jezgre...

    EDIT: ne znam da li si me shvatio, ali ovo:
    http://3dmark.com/3dm11/84450 i taj tvoj zadnji. Clockovi grafickih su tu negdje.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    na onim frekvencijama 850 mhz 2100 memorija
    grafa 102 stepena doduse u heaveanu ali nije ni u 3d marku puno manja sigurno i to je sa fanom na 100%
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma vise sam mislio na Enisovog i7 quada. Ja sam svoj morao kloknuti sa 3,3 na 4 GHz da bi dobio 2FPS vise u testu fizike.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Top lista 3DMark 11 rezultata

    stvarno mi nije nikako logican moj rezultat i kod Mavericka... Da li je moguce, da njemu 45MHz na GPU donosi bolji rezultat nego kod mene? Uprkos vecem taktu meme na grafi kod mene, a i vecem broju shadera (nije neka extra razlika, ali je ima), i vecem taktu na procesoru (a i na svim testovima brzem procesoru)?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. Esh

    Esh HWB

    Cini se da je tako. Generalno u performansama je 965 BE vs. Q9550 brzi na stock frekvencijama nekih 5-10% ako se dobro sjecam, no svakako je zanimljiva da 5850 sa dobrim klokovima "uzima" konfiguraciju sa HD 5870.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Do procesora je, Intel je Intel
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ova kartica se moze takodjer dobro clockovati... ja cu kasnije nekad pokusati i preko 950MHz.... znaci, razlika nije 45MHz, nego 30. Zaista mi je nelogicno da je 5850 bolja za vise od 200 poena, radi samo tih 30MHz..... sa clockovima 870/1230 sam imao 4223 poena, a sa clockovima 950/1270 imam 4402 poena. znaci clock gpu-a sam povecao za 70MHz, a poeni se povecalo za manje od 200MHz. Znaci nemoguce je da se kod njega za 30MHz, poeni povecaju za cirka 260 poena :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Trebas uzeti u obzir i eventualne sistemske optimizacije.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma da, moguce da je radio benchmark sa frisko instaliranim sistemom.... ali eto ja sam iz prve dobio tih 950, i ocekivao sam da cu imati dosta veci broj poena u odnosu na 100MHz manji speed gpu-a, ali to se nije desilo (razlika je manja od tih 200 poena)... Kako ovo cudo od benchmarka funkcionise, boga pitaj :D
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo ti nju ubaci u neku konfu sa Intelovim quad core iz core serije ;) pa provjeri
    Ja sam uočio razlike pogotovo na većim takovima kod Intela :smt006
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hoces reci, da je Q9550 na 3,7GHz bolji od Phenoma II X4 965 na 3,9GHz? svi moguci testovi na netu pokazuju dobru prednost mog procesora........ samo quadovi iz extreme serije su bolji, i to neznatno.... ali takvi su masno kostali (1000+KM), i proizvodili se u ogranicenom broju
     
  18. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Mogu ja i malo bolje :D

    [​IMG]

    http://3dmark.com/3dm11/167203;jsession ... uWspEMhTkR

    kolinsb, ne znam stvarno sta je razlog, koliko god da vrtim to je to... dobijam slican rezultat. Realno bi ti trebao dobiti dosta bolji skor. Evo ti nekih rezultata koje sam nasao na jednom drugom forumu za 5870:

    i5 750@4300 - 5870@ 900/1300 - P4829

    http://3dmark.com/3dm11/42812

    AMD Phenom II X4 B50@ 3800 - 5870@ 900/1300 - P4788

    http://3dmark.com/3dm11/33577

    i5 750@ 3800 - 5870@ 1000/1350 - P5038

    http://3dmark.com/3dm11/121575
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po čemu to...Ja baš imam jarana sa phenom 2 i uocili smo razlike u korist intela pogotovo na vecim taktovima
    Od Crysisa preko Vantage i jos nekih testova...

    Zanimiljivo je to da je Intel derao na visokim detaljima svakog testiranja dok je amd bio bolji u low postavkama...
    Veoma čudno ali istinito..
    ja mislim da su se neki bas pozabavili takvim testiranjima u tomshardware.com
    Ali ne bitno sad. Siguran sam da bi ti njega dobio u low res-u
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    kolinsb,probaj ti naklokat svoj proc dizanjem FSB-a pa onda provjeri rezultate.Ipak se dizanjem FSB-a digne i HTT i memorija ubrza.A onda takodje ima veze i sta se u pozadini dogadja dok se vrti test.Skajpovi i MSNovi antivirusi i ostale dzidze midze moraju ostaviti traga.