Thread Status:
Not open for further replies.
  1. syss

    syss Veteran foruma

  2. shift

    shift Aktivista

    Pa dali je pametno sad kupit tu grafu 7950GX2.
    Ja se dvoumim 7900GTX ili 7950GX2.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Glup je onaj ko kupi 7950x2 jer krajem godine izlazi G80 i R600 koji ce da deru tu karticu uz duz i poprijeko cijenom i performansama.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    7900gt plafon zdravog razuma.
     
  5. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    A zasto glup? I taj "pametan" koji ceka R600 ili G80 isto tako ce "napraviti" gresku jer ce za 6 meseci od njihovog izlaska na trziste izaci brza, bolja, jaca graficka kartica, kako smo vec i navikli ... Ne postoji "pravi momenat" za kupovinu novog hardvera, to se pokazalo x puta.
     
  6. Sale

    Sale Aktivista

    Jest mili al da se ne radi o novoj generaciji grafickih kartica sa novim DX10 koji nece dugo vremena biti zamjenjen znas i sam koliko je dugo bio DX9. I te sitnice kao SM 4.0 i sl.

    Neznam najvise o najnovijim karticama al znam da ce biti ogromna razlika u odnosu na danasnje graficke koje mozes kupiti.Nova generacija isti princip rada al ipak sve drugacije. 8)
     
  7. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Zar stvarno mislis da ce to biti ogroman skok u performansama i kvalitetu? I don't think so ... Isto kao i do sada , na kasicicu (zlicicu) ...
     
  8. Sale

    Sale Aktivista

    Hoce i na tome se radi, da grafika u igrama izgleda sto realnije i da ide pri normalnoj brzini ( to mislim na broj slika u sekundi ili FPS) da naravno svise "special" detalja i sl. stvari. Samo sto ce to biti ne normalno skupo, ali za koju godinu moci cemo si mozda i takve stvari priustiti.

    Bio to ogroman ili ne, ipak ce biti skok u kvaliteti i perfomansam naravno.
    Sto stari ljudi kazu Zivi bili pa vidili.

    Na to mislim vidjet ces kako ce izgledati igre zar par godina i onda to usporedi s danasnjicom.

    Ak nisi obavjesten malo usporedi, kak ja nazovem, Far cry 2 (odnosno Crysis) i Far cry ( 1)

    Znam da nije crysis jos izasao ali za te stvari ima trailer. :smt002 8)
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista


    Ja ne znam da li ti razumes kako treba sve sto citas, ali ko je uopste pominjao par godina unapred ???

    Rekao si :
    Jest mili al da se ne radi o novoj generaciji grafickih kartica sa novim DX10 koji nece dugo vremena biti zamjenjen znas i sam koliko je dugo bio DX9. I te sitnice kao SM 4.0 i sl.

    Neznam najvise o najnovijim karticama al znam da ce biti ogromna razlika u odnosu na danasnje graficke koje mozes kupiti.Nova generacija isti princip rada al ipak sve drugacije. Cool


    Osvrnuo sam se na to sto si rekao da ce biti ogromna razlika!!!
    Naravno da ce biti ogromna razlika za 5 godina, ali definitvno nece u sledecoj generaciji i nenormalnom boostu u kvalitetu i performansama, kako si ti rekao .... Niko od proizvodjaca hardvera a ni sam M$ nisu ludi da skracuju proces muzhe svoje klijentele tako sto ce ubrzati razvoj tehnogije... Ovakav tempo im sasvim odgovara, svakih 6 meseci dobijes generalno 10 posto ubrzanja a to platis vise nego 10% vise ....
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Nadji mi igru kojoj je potreban 7950? Mozes vala izdrzat 3-4 mjeseca i kupiti kick ass proizvod, jedino bas ako ne znas sta ces od sebe zaletiti se ko junac i uzet kartu od 1200-1300 km koja ce do kraja godine biti u pola cijene.
     
  11. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Vidis, relativna stvar je to "kojoj igri je potreban 7950" ..... ako ne igras na max detaljima, nisu ti bitni ps3, soft shadows, hdr, naravno da ti nije potrebna, naravno da se moze igrati i sa ostalim karticama ... Ali to je isto kao i pitanje kome treba BMW X5 kada se i sa Yugom moze putovati ... Banalizujes stvari ...

    Ali mogu ti reci da recimo i COD2 i Oblivion i GRAW, imaju ozbiljnih dropdauna koji ce osramotiti i 7950GX2, tako da moze biti samo jos gore na drugim karticama, i onda je logicno da najbolje resava taj problem upravo 7950GX2 ... Okarakterisati nekoga da je glup zato sto je kupio najbrzu karticu na trzistu je isto kao reci nekome da je glup zato sto vozi najbolji auto .... Tek je to glupo ...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo tako. 7900GT je kartica koja sve tjera jako fino, jako se malo grije, jako malo trosi(svega 50W) i sto je najvaznije puno je jeftinija od recimo 7900GTX. Dok je razlika u brzini izmedju 7900GT i GTX minimalna...
    Isto tako je i 7600GT jako isplativa kartica.
    To je sto se tice nvidije. :)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Citaj malo dublje, nisam rekao da je glupo dati 1300 mambi za karticu kada je vrijeme za to. Mislim bacati pare pred izlazak nove duplo mocnije arhitekture.

    Isto kao da danas kupis FX62 za nekih 1000$ jel to isplativa investicija? Svaki Conroe mete pod sa tim procesorom. I nemoj mi reci da se ne mozes fino igrati sa 7900GT/GTX.
     
  14. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Duplo mocnije arhitekture ?? Pa valjda si vec toliko u svetu racunara da si shvatio da nema cuda i skokova o kojima ti sada pricas ... 1300 sada bice isto "bacene" pare kao i kada se pojavi R600. Kao sto rekoh, za otprilike isti vremenski razmak pojavice se neka "ludilo" kartica koja ce biti R600/G80 Killer ... Pa seti se samo hype-a oko 64-bit arhitekture ... I gde je taj boost ???

    A sto se tice procesora... Upravo dokaz da ne postoji "pravi momenat" za kupovinu hardvera .... U never know ....

    Ne postoji pojam ISPLATIVO u svetu PC hardvera .... Osim ako ne zaradjujes od njega ....


    A sto se igranja tice, "fino" je zaista relativan pojam .... pricamo o framerateu od 10, 20, 30, 40, 50, ili 60+ ??? Sta je tebi fino ???

    Bitno je reci da ne mozes istim ugodjajem da se igras, definitivno nije isto igrati se na 7950GX2 i 7900GTX ili GT ....
    Ja osetim prilicno razliku kada recimo igram PREY na max detalja, 1280x1024 u Single GPU modu i kada je igram u SLi rezimu... U single GPU modu framerate pada i na 30-ak na nekim mestima u igri, dok u SLi rezimu toga nema ... ?

    Izuzetno sam alergican na "glas razuma" ponekih ljudi koji su kao iz sveta racunara i znaju sta je za nekoga dobro a sta ne ... Svako kupuje ono sto voli ... Neko zeli 21" monitor, a onda ce mu neko pametan reci da mu to ustvari ni ne treba, da je 17" za igranje idealno, malo se zamaraju oci, ionako si dovoljno blizu monitora i sve se ok vidi... Suplje price ...
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Fakat si lik koji zivi od reklame. Daj jedan dobar razlog kupovine 7950 ne cekajuci na next gen.

    To gore ''duple performanse'' i sl je karikiranje.

    Dovoljno je 60fps, nemoj sad reci da je potrebno 300 frejmova.
     
  16. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ne zivim od reklame, ja probam .... Ne pricam na osnovu informacija sa neta i zakljucaka koje donosim posle obilnog rucka lezeci na krevetu i gldajuci u plafon.

    Pre bih rekao da ti zivis od reklame .... Ti pricas o duplo boljim performansama sa sledecom generacijom, ne ja.... Ja sam realan i ocekujem skokove kao i do sada...

    Nigde nisam pomenuo 300fps, upravo do 60fps sam nabrajao... Zar ne ??? Dakle jasno sam ti dao do znanja da ni 7950GX2 u pomenutim naslovima nema 60+ fps, vec to ume da bude i mnogo manje ... Dodaj spisku i T.Raider : Legends pri ukljucenim NextGen modom i shvatices o cemu pricam ....
     
  17. Sale

    Sale Aktivista

    Stvarno si pripametan i mislis da sve znas a da se i ne informiras o nicemu. Mislis da ce stalno sve isto teci kao i do sada. A ne uzimas u obzir da se stvari mjenjaju i da ljudi (proizviođači) nastoje napraviti sto bolje graficke kartice i igre sto boljom grafikom, s mnogim detaljima a ipak na bazi stvarnosti .
    Valjda si vidio prva igra koja je podržavala fizik karticu je bio GRAW ne znam znas li razliku igrati tu igru s tom karticom i bez nje. Ak neznas idi googlaj pa vidi razlike. Doci ce vremena da necemo samo kupovati jake graficke vec i te dodatne kartice.

    I to je bio skok u grafickoj revoluciji. Znas takvi ljudi kao sto si ti najčesšće su tvrdoglavi tj. da im ne možeš pojasniti neke stvari.

    Neznam razlikujes li ti DX-ove, imali kakve razlike izmedu DX8 i DX9 ?
    Ak ne znaš da ti kazem razlika je ogromna a sad zamisli i usporedi DX8 igru s novom (kao sto je Crysis) DX10 igrom pa ćeš odmah primjetiti razliku.

    Stoga ne buncaj i da ljudi sto su na forumu da misle da sta znas a grdno se varaju:!!!
     
  18. ming

    ming Veteran foruma


    Bujrum idi kupi 7950 i kukaj za koji dan kako si mogao bolje proci.
     
  19. Sale

    Sale Aktivista

    Moja zadnja poruka je bila namjenjena GORANSTEIN-u
     
  20. shift

    shift Aktivista

    Hvala Goranstein na podrsci.Mada nisam bio na vrijeme informisan o brzom izlasku G80 i R600.
    Tako sam se isto zaletio u 2 mj. ove god.za proc.Pentium 955 EE 3.46GHz,sva sreca procita negdje za nadolazeci Conroe, bogami isplatilo se cekanje (razlika u performansama i temp.je velika),i za grafu cu sacekat pa ce mo vidjet. "Ali moram sad nsto da uzmem za novu konfiguraciju"
    Stvarno je steta nabacit losu graf... na ostale dobre konponente.
     
Thread Status:
Not open for further replies.