Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Evo ilustracije ... Testirao sam neke igre na single gpu 7900GT i u SLi rezimu sto je ekvivalent 7950GX2 (provereno rezultatima kod ortaka sa istim procesorom, osim sto je ploca ddr2 kod njega, kao i memorija)

    Call Of Juarez Demo /Single GPU (7900GT) :
    [​IMG]
    framerate = 12fps

    Call Of Juarez Demo /SLi GPUs (2x7900GT) ili 7950GX2 :
    [​IMG]
    framerate = 27fps

    F.E.A.R. /Single GPU (7900GT) :
    [​IMG]
    min=26 / avg=48 / max=107

    F.E.A.R. /SLi GPUs (2x7900GT) ili 7950GX2 :
    [​IMG]
    min=47 / avg=102 / max=255

    Prey /Single GPU (7900GT) :
    [​IMG]
    framerate = 33fps

    Prey /SLi GPUs (2x7900GT) ili 7950GX2 :
    [​IMG]
    framerate = 51fps

    Na 7950GX2 se dobija mozda neki frejm vise, ali to je to u sustini (+/- tolerancija)...

    Znaci ako 7900GT negde izvlaci 30fps, 7950GX2 ce imati duplo, sto automatski znaci ugodnije igranje ... Priznacete da je ogromna razlika izmedju 30fps i 60fps ....
    Zato ne pricajmo napamet vec konkretno ... :D
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Znam, konkretno ali mi smo pricali o G80 cipovima grafickim karticama koje jos nisu ni izasle, a nismo mnogo poredili 7900GT i 7950GX2 mi znamo da su perfomanse skoro pa duple, kao sto si i ti napisao. Ali vracam se na nase stare postove, kakva ce zvijer biti G80 kartica mozda sa GDDR4 memorijom.
    Ocigledno ne znas ni o cemu pisemo! :wink:

    Konkretno ti pisem!!!
     
  3. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Eto zasto je tesko pisati na forumu... Pa citaj pazljivije sta je pisano ...
    Konkretno, sta je sulu rekao ...

    A evo sada i tebi odgovaram, prvo za GRAW... Efekti u GRAW sa Ageia karticom su vise nego minimalni, nikakve revolucije nije bilo, cak je framerate i manji nego bez te kartice, a po logici stvari ne bi smelo biti tako ... Vizuelni dozivljaj je ... Pa kao i da je nema ... Eto kolio je razlika ... to sto particles vise prsti, a ubrzo zatim i nestane toliko je mizerno da je zanemarivo...
    Pa onda, u vezi sa G80 i R600, jedino sto ce doneti ove kartice jeste DX10 podrska, a performanse ce biti u skladu i sa ranijim skokovima DXx na DXx ... nista... A efekti u tim prvim naslovima takodje ce biti minorni... Pa se opet postavlja pitanje "isplativosti" kupovine prvih dx10 kartica na samom pocetku dx10 ere .... Jel sad nesto malo jasnije oko mojih stavova ???

    NE POSTOJI "PRAVO VREME" ZA KUPOVINU PC HARDVERA .. ili kupujes ili ne kupujes .. sasvim jednostavno ....jer svi smo mi ovce za sisanje ...
     
  4. shift

    shift Aktivista

  5. syss

    syss Veteran foruma

    postoji jedan (po meni) ogromni drawback 7950gx2 karte koji nitko ovdje nije spomenuo - grijanje.

    karta se grije ko omanji kalorifer pri loadu + obično pada preko čipseta + topli zrak ide na cpu... etc.

    kao što velika većina zna jednostavnu jednadžbu: više grijanja = kraći životni vijek. naravno ako netko ide na water onda 7950gx2 ftw... ali ipak da napomenem kako bi nekome "on budget" bilo puno pametnije zadržati stari pci-e grafu i napraviti upgrade u obliku conroe + 965/975 conroe ready mbo, pošto su high-end grafičke debelo "prevalile" trenutne procesore u snazi.
     
  6. starac

    starac Novi član

    Postoji i te kako pravo vrijeme za kupovinu. Poznajem likove koji su istresli keš na 7800GTX nekih 20 dana prije pojave 7900GT-a. Loš tajming za kupovinu i neinformiranost.
    Ja sada ne bih kupio 7950 baš zbog G80 karti koje će i biti brže i podržavati nove tehnologije, a i bliži se izlazak. 7950 je dual gpu karta, a G80 će biti single i ako bude 30% brža bit će ok. Opet će se kasnije pojaviti dual gpu G80 riješenje za najzahtijevnije.
     
  7. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Da bi za nekih +20 dana cena 7900GT opet isla dole ... Potom je sledilo obaranje cena ATI kartica, i opet se moze reci da je neko uradio lose kada je kupio 7900GT .... Isto tako sam i ja uzeo 2 7900GT, da bi za mesec i kusur dana za manje para mogao da uzmem 7950GX2 ... Pravo vreme? No way ...
    Potom ce slediti opet obaranje cena, pa opet pojava nove kartice, i tako u krug ..... Ne postoji "pravo vreme" ....

    Isto tako ce se pojaviti i G80 i R600 ... pa ce obarati jedni, pa drugi, pa revizije i u krug. .. A pogotovo sto su to prve dx10 kartice ...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vrlo dobro receno.
     
  9. starac

    starac Novi član

    @Goranstein
    E stvarno si lik?
    Poenta je u tome da su likovi mogli kupiti 7900gt da su samo malo sačekali, i ostalo bi im još 100€ u džepu jer je bila tolika razlika u cijeni, ako ne i veća. A 7900gt je ultimativni best buy, i karta sa ogromnim oc potencijalom. Cijene svih g. karti ti uvijek padaju, i kada bi gledao na to nikada ne bih kupio kartu.

    @syss
    Čisto sumnjam da se grije više od X1900XTX-a i da je bučnija?
     
  10. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Slazem se sto se tice ovoga.

    Brijem da ce se opet zamjenit.Sada G80 ce suckat dok ce R600 vratit ATi na prijestolje,onda nakon nekog vremena ce opet Nvidia pwnat.
     
  11. shift

    shift Aktivista

    I ja mislim da ce Atija R600 vratit na prijestolje spajanjem shedera i varteksa (unificed),koji ce sadrzavati 64 unificirana procesora a radni taktovi ce premasivat 650MHz.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, vise se grije i vise trosi od X1900XTX. I bucnija je zbog vrlo lose rijesenog hladjenja...
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Radeon X1950 CrossFire puts Quad SLI in its place
    http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3727

    Razlika izmedju 7800GTX i 7900GT je toliko velika da je stvarno jako bitno dal ces imat 100 ili 105fps u nekoj igri.
    Daj ne pricajte gluposti... svejedno dal je netko kupio 7600GT ili 7900GTX kad obe kartice mogu pokrenut sve igre na najvisim detaljima.
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    stavio quad sli na celerona :D i 512MB RAM-a :D
     
  17. starac

    starac Novi član

    @Stevie Ray
    Eto ja imam drugačije informacije. GPU-ovi na 7950x2 se uopće ne griju puno. Problem je u donjem čipu jer se nalazi u sendvič poziciji i cooler ne dobija frišak zrak. Ventilator sa strane je obavezan i prostrano i provjetreno kućište. A X1900XTX pri opterećenju troši više.

    @Shenron
    Gleda se razlika u cijeni, a ne razlika u performansama koja je mizerna. I gleda se oc potencijal. 7900GT možeš pretvoriti u 7900GTX.
    I kakve gluposti mi pričamo? Ja hoću da igram igre u 1280x1204 rezoluciji sa AA/AF jer imam LCD. Zato imam 7800GT koji radi kao GTX.
     
  18. starac

    starac Novi član

    Malo više su nerealni. No Nvidija još uvijek nije izbacila prave drajvere za quad SLI.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7950GTX povuce max. 140W, dok X1900XTX povuce 120W.
     
  20. starac

    starac Novi član

    Ja rekoh pri opterećenju.

    [​IMG]
     
Thread Status:
Not open for further replies.