Thread Status:
Not open for further replies.
  1. syss

    syss Veteran foruma

    ja ne sumnjam jer sam je ganjao jedno podne i znam koliko se grije... a grije se jako.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    A isti pisho. Ako je tad imao para dati za 7800GTX vjerojatno sad ima dati za 7900GT, tako da to nije nikakav problem.
    I sa jednom i sa drugom ces igrat 1280x1024 AA/AF bez problema.
     
  3. starac

    starac Novi član

    @syss
    Niko nije rekao da se ne grije? Pa dva GPU-a su u pitanju.
    U dobro provjetrenom kućištu, sa ventilatorima postavljenim da direktno duvaju u kartu, temperatura se kreće oko 75°C pri opterećenju.
    X1900XTX u loadu ti šiba na 85-90°C sa velikim i bučnim coolerom.

    :?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    samo pročitaj ponovo ovo... jedino te voda može spasiti.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    stavio sam danas Zalman VF900 :D tem su znacajno pale u kucistu :D hohoh

    [​IMG]
     
  6. starac

    starac Novi član

  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma nek je do 75°C to je vruce... meni moja nikad ne ide ispod 60°C da je ne znam sta radis... kad se vratim u VZ kupit cu VF900 i nadat se manjim temperaturama :mrgreen:
     
  8. starac

    starac Novi član

    75°C je ništa za g. kartu. 6800 koji je nekad bio kod mene već skoro 2 godine radi na na takvoj temperaturi. Grafički procesori imaju dosta veću toleranciju prema temperaturama za razliku od centralnih proc...
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma nema veze. Nek ona podnosi i 100°C da moze radit 10godina... al kad mi digne temp proca odma za 10-tak °C... to mi se ne svidja.
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    G80, G90 AND ATI R600 Specs Revealed


    65nm
    64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
    32 TMU's
    32 ROPs
    128 Shader Operations per Cycle
    800MHz Core
    102.4 billion shader ops/sec
    512GFLOPs for the shaders
    2 Billion triangles/sec
    25.6 Gpixels/Gtexels/sec
    256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
    57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
    WGF2.0 Unified Shader

    - G80 specs

    * Unified Shader Approach
    * Windows Graphics Foundation (WGF) 2.0 support
    * SM4.0 support
    * DirectX 10 support (wasn't this supposed to be WGF 2.0???)
    * maybe... up to... 48 shader units (unified)?
    * clock speed up to... 1Ghz?
    * GDDR3/4 memory interface up to ... 2GHz? and... 512bit controller?
    * 512MB?
    * SLI ready

    release time... maybe... Q2/early Q3 in 2006?

    - G90 specs

    * same as G80 but with...
    * dual-core on-die GPU? (same 1GHz speed/core)?
    * 32/40/48 unified shader units x 2 = 64/80/96 unified shader units?
    * GDDR4 memory interface
    Pokupio sam ove informacije sa stranih foruma. kao sto znate slba tacka mi je grafika pa sma se suzrdzavao da ne napisem nesto na ovu temu al nema sanse.
    Pod jedan za gantlemane koji je rekao da mu je stopao Pray sa sli sistemom. Nema sanse. Odigrao sma ga u 1680*1050 sa 4AA+8AF na high detaljima nikad al nikad nisam imao nit glitch nit drop down frame fazu, nikad nista. Ko god hoce nek dodje i nek se uvjeri. Pod jedan alati za fps mjerenje nisu vjerodostojni u vecini slucajeva, nase oci i subjektivan dojam su najbolje mjerilo. Da mi je znat kako je tebi stopalo sa 7900GT karticom?
    Nadalje, mogu sad da odma prodam ovo imam 5 ponuda i da kupim E6600 Conroe Core 2 duo i g80 cim izadje. Pitanje koja sma postavio sebi u tom mastanju i zaludjenosti sa grafuljama? Sta ce mi? Sta je od igara izaslo d aja to ne mogu pokrenuti kako treba na 20" lcd-u! Nista!! Ama bas nista! Nit Oblivion, nit GRAW, nit PRAY, sve leti al leti tako dobre i izgleda lijepo da je razmisljanje o bilo kakavoj zamjeni cisto ludilo.
    E sad pogledajte specifikacije G80 i uporedite ih sa G90 koji ne da ce biti jaci nego ce pojesti G80 za 200% po ovim specifikacijama i bandtwithom. Mogao sma takodjer zamjeniti 7800GTX za 7900GTX. Sta ce mi?
    Cim vidim karticu sa dual slot hladjenjem jasno mi je da nesto nije kako treba. I postoji pravi momenat za kupovinu. Za pola godine, ko bude mogao da uzme E6600 sa 975X cipsetom sa svi pasivnim coolerima i sa G90 single slot karticom koja ce biti takodjer sa pasivnim posebnim bakrenim hladjenjem kako govore jer ce biti proizvedena u 65 nm moci ce da cuje muhu u zraku dok mu mashina radi pod full loadom i tjera crysis u 200fps-a na najvisim detaljima. Ne znam za mnoge al po meni dobar hardwares mora prepoznat kad je najbolje vrijeme za kupovinu ili nadogradnju mashine. Moj tip je u aprilu 2007
    godine kad budu pale cjene postojecih conroe core procesora i izlaskom g90 kartice sa 2 gpu na jednom pcbu i integrisanom ageia phisics podrskom na istom!
     
  11. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Te rekla/kazala stvari ostavi za svoju ekipicu koja te gleda ne trepcuci dok izbacujes gomilu praznih prica. Ja sam okacio screenshotove, na kojima je verodostojan framerate. To sto ti odokativnom metodom meris i tvrdis da je sve ok, jer ti je i 20fps igrivo u FirstPersonShooterima, to je samo tvoja privatna stvar. Dakle, okaci mi sshot gde je najvece opterecenje u igri pa cemo uporediti ...
    Bla bla bla mene ne zanima....

    "Za pola godine...moci ce da cuje muhu u zraku dok mu mashina radi pod full loadom i tjera crysis u 200fps-a na najvisim detaljima..."
    - Upravo o ovim praznim pricama sam govorio
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Sine ti si pun sebe a to ti kazem ovako odokativnom i subjektivnom procjenom. Boli me neka stvar sto si glup ispao i kehnuo duplo vise love nego sto sam ja dao za mashinu a kako sam rekao nek dodje ko hoce kod mene pa nek kaze jel stopa ista. Mene ne zanima sta mi govori neki test metod kad ja vidim da mi igra glatko ide, pa kaci da ne kazem kome te screenshotove. A moja ekipica ako mislis na syssa, peacemakera, sulu-a i ostale ima jedno 6 puta znajna vise od tebe pa nisam njima nikad pokusao da solim pamet kao sto ti radis nama ovde. O kakvim si ti praznim pricama govorio? Sta me citiras ma de te ne vrijedjam vise, radio sam pola godine projekt za fakultet oko arhitekture NV40 GPU.a a ti mi nasao pricati i soliti pamet ovde. Nemoj da ti pocenm pricati sta znaci razdvajanje T&L engina na vertex i pixel dio cjevovoda kod 3.0 arhitekture a sta znaci kad imas shared okruzenje kod unificiranih cjevovoda! Jesi li ti svjestan sta znaci 96 unificiranih cjevovoda gdje hardware odlucuje koliko ce koristiti za izracunavanje vrhova trokuta a koliko za osvijetljavanje i ljepljenje tekstura na 3d scene bez bit mupppinga od dx10-a???? To sto ti imas u mashini je smetlje za 2 mjeseca i neces dobiti za to ni 30 % cjene koju si dao, isto kao i ja ali ja sam toga svjesten i ne prodajem muda za bubrege nikom ovde. Tebi neko opalio suplju i procitao recenzije ovo je bolje, ovo je losije, meni treba sli da te citiram bla bla bla. Iscooliraj sine i poslusaj ljude, jer niko nije najpametniji. A da i da te pitam sto si to overclockirao komponente. oces mi reci sveznalico koliko si iskoristio fizicku memoriju jer imas 2 GIGE, to ti rendas nesto, il radis kakvu kvantizaciju zvuka, mozda je sporo ucitavanje igara sa gigom rama? Mozda vistu koristis na dual bootu da bi mogao pokrenuti PRAY na XP-u? Stvarno ima razlike sa sli-om i 2 gige rama...Kome si ti uzo ovde suplju prosipat, ovde raja mozda nemaju top-notch hardware ali sigurno sta imaju je znanje, pa iduci put kad budes dosao da trunis u prazno ljudima koji prate IT industriju 10 godina izaberi neki forum sa debilima, ovde ih neces naci!
     
  13. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Evo opet mlatis praznu slamu ... Sve je bla bla bla ...

    Ko se ovde pravi pametan tacno se vidi iz prilozenog. Lupas sve u 16, lupas da boli ...

    A sto se ekipice tice, ne, ne mislim na ljude na ovom forumu, vec na ekipicu iz kvarta ili sa faxa gde se gadjate pojmovima i ciframa
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    :D :D :D :D :D :D :D
    No comment
    Samo mi molim te obrazlozi to moje lupanje?
    Fino reci sam sebi nisam u pravu i tacka.
     
  15. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    1. Definitivno nije tacno da nemas dropdown u PREY.
    2. FRAPS je definitivno merodavniji od tvoje odokativne metode. (Zasto TomsHardware ne daje komentare na osnovu odokativnih metoda, mozda i tebe da angazuju, sto da ne?)
    3. Ne velicam ja svoj hardver vec ti. Ja sam vrlo realan i prilozio sam shotove na kojima se vidi da nije sva sjajno i bajno.
    4. Da li si mislio na Bit Mapping kada si rekao bit mupping ili si mislio na Bump Mapping?
    5. Ne bavim se 3d modelovanjem, niti znam detaljnije o arhitekturi NV ili ATI chipova, ali to me zaista ni ne zanima, ono sto mene zanima jeste konacan proizvod i kako on radi ono za sta je i namenjen. Dakle nije bilo price o tome na koji nacin kako sta radi, vec o performansama ... U svakom slucaju, ne sporim da si radio projekat na faxu, ali to sto si natrtljao ovde spoj je tekstova koje si procitao na netu pripremajuci materijal, stoga tako i zvucis, natucas pojmove .... (moram li da znam elektrotehniku da bih ti rekao da neki usisivac usisava dobro ili ne, moram li da znam o nacinu kako ekran prikazuje sliku da bih ti rekao da SONY ima bolju sliku od Samsunga npr., moram li da budem strucnjak u anatomiji da bih ti rekao da neka riba izgleda odlicno????)

    Dakle u cemu si u pravu? U tome sto tvrdis da nemas dropdownova framerate-a u Prey? Ni ja nemam u CRYSIS :D:D:D

    Grow Up Boy, savladaj tu groznu potrebu da budes spektakularan
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Necu da se petljam,ali meni se nekad desavalo da igra pici,a u frapsu se zakuca na 15-ak fps-a. ;)


    PS. Nisam lud,a ni corav. :)
     
  17. Sale

    Sale Aktivista

    Goranstein ti nisi osoba za foruma. Znas li sto?
    Prvo mislis da sve znas!
    Drugo mislis da drugi nista ne znaju! (Kao da si ti savrsen)
    Trece mjesas se u neke komentare o kojim i ti samo znas nesto s net-a!(i onda ovde balis), dokaz TomsHardware.

    Stoga nemoj se u buduce tako ponasati budi fer i realan i prvo razmisli sta zelis reci.
    A iskreno reci odakle si.
    Jer sam imao jednog i prijatelja nalik tebi, pa je sada ostao bez prijatelja.Sad po cijeli dan visi sam u kuci za PC-om i bali drugima na Net-u reko da nisi slucajno to ti? :lol: 8) :shock: :?
     
  18. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    - Naprotiv, ni u jednom momentu nisam imao aluziju da sve znam, samo govorim o onome sto sam probao ... Cak sam i okacio shotove da bih to potkrepio, a ne pricao napamet.
    - TomsHardware sam samo napomenuo kao najpoznatiji sajt te tematike, znao sam da ce neko to ovako protumaciti, no dobro, svestan sam bio toga.
    - Razmislio, i rekao, reci gde nisam bio u pravu, pa cemo da diskutujemo ... nikakav problem.

    Iz NS sam, nisam skoro ostao bez prijatelja, imam svoj zivot, posao, devojku, dakle sasvim normalan i realan, i ne gadjam se vertexima i i pixelima ... samo ono sto mogu da potrekpim na validan nacin.
     
  19. Sale

    Sale Aktivista

    Puko si ti jarane kao fosna. heheh :lol:
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    sad kupiti 7950GTX kako li vec je ja mislim najveca glupost koju normalan covjek moze uraditi... mislim sa ja sa svojom 5900xt mogu igrati sve igre a ako mi je bas toliko stalo do 7950 sacekam jos par mjeseci kad ce joj cijena pasti jedno 50% a za ostatak para se napijem :D sad izlaze nove graficke i ovima moze cijena samo rapidno ici DOLE... a razlika u 150 ili 200 fps se ne primjeti niti mi igra ulogu... koliko ja znam sve preko 30fps oko ne registruje... znaci ako mi igra ide na recimo 60fps odlicno :D ako ide na 2000fps meni isto ko na 60fos
     
Thread Status:
Not open for further replies.