Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 3125

    3125 Komšija

    Pa ljudi dragi, definicija konzole je sprava za zabavu i igranje, normalno da PC razvaljuje na ostalim poljima, nije niko pravio konzolu za prelom stranica isl.

    Vidis da porede :p
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Mislim da je htjeo reci da niko ko zna o cemu prica ne poredi PC i konzole.
    Neko je rekao da je PC vec presao PS3 po snazi.
    Nije jer PC ne iskoristava tu snagu ni do pola.....a nikad se nove tehnologije
    ne iskoristavaju odma jer niko nije izdao igru koja podrzava tu tehnologiju.
    A i kad neko izda igru to je josh uvijek samo JEDNA igra koja obicno nije cak ni
    igriva jer je izdana kao reklama(cast izuzecima).
    Konzole su namijenjene cistoj zabavi i tu je Playstation car.
    Nema daj troskova svako malo,nekompaktibilnosti,pregrijavanja,grafickih/audio opcija,
    rezolucija,virusa,bug-ova,spyware-a/adware-a,antivirusa
    i milion drugih nepotrebnih..........Plug and Play...so stfu noobs.
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    pa bolje za PC da ne iskoristava tu snagu za pola, nego Xbox 360 vec na maximumu mogucnosti s oblivionom......
    konzole su napravljene za americku djecu.....kojoj je kompjuter prekompliciran i nepotreban...
    a i troskovi za konzole su se povecale, em kupi konzolu, em HDTV
    dodjes nakraju na isto ko sto bi i pljunuo i na PC
    evo bas jednom tipu koji je reko da Xbox360 + HDTV po zajednickoj cijeni od 1000$ razvali bilokoji PC po istoj cijeni. Za 950$ imas kutiju koja razvali xbox360 i hdtv u oblivionu.

    pregrijavanje? Xbox360 moras stavit na klima-uredjaj da ti nebi izgorio
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nijedna graficka koja je napravljena jos od Voodoo kartica pa na dalje nije iskoristena 100%, vec se dodje na nekih 60% mogucnosti i odmah se ljudi sele na novije kartice. I tako sve u nedogled. I ne zaustavlja se sve na grafickim, tu ide i proc i sve ostalo...
    Xbox360 nije bio nista posebno i kad je izasao, a sada pogotovo. Nema cestite igre, a one najbolje su multiplatform pa ih ima i na PC-u. U ovom trenutku prilicno bespotrebna investicija. Btw Oblivion nije neki benchmark i ide puno bolje na X360 nego na kompu iste vrijednosti.
    A kad ja budem sa jednom te istom PC konfiguracijom (bez ikakvog upgradea) mogao igrati igre recimo nekih 5 godina u finoj rezoluciji, max detaljima, AA, AF, dobar framerate i ostalim pizdarijama, onda cu drage volje promijeniti misljenje i igrati se na kompu pored konzola. Zasto ne?
    HDTV i konzola (bilo koja) je dugorocna investicija...
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    E fakat @ImperatoR potpisujem nemozes upratit da samo vidis na netu :?
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Xbox je vise komp sa fiksnom konfiguracijom napravljen da se namlati kesha
    posto su skontali da se na konzolama vrte velike pare.
    xBox se ne pregrijava jer bolje koristi resurse nego zato sto je loshe dizajniran.
    Da sad imam viska par miliona opet ne bih bacio pare na xBox.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cim su windows kernel + directx u pitanju, zna se da ce igre izgledati prakticno identicno u prvoj i zadnjoj generaciji igara i da ce performansama biti prilicno blizu. naravno da ne bude kakve zabune rijec je o Xboxu/X360. govoriti o next-gen konzoli, a s druge strane dopustiti da se igre vrte u 30fpsa sa 2xAA je smijesno...
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja ne poredim konzolu i PC nego kazem da je ziva glupost davati pare za konzolu, kad je njena funkcija inkorporirana u jednu drugu masinu, PC, koja radi i milion ostalih stvari
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Teoretski bi to bilo ok da nema viska problema i manjka kvalitetnih igara.
    PC je opste namjene i upravo zato nije idealan kao platfoma za gaming.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma najbolje je kupiti sad PS3 i kakvu konfu sempron celeron samo da vrti net. Jedino ako se neko ne bavi ozbiljnijim stvarima nek kupi sebi komp po za svoje potrebe.. inace ako je 90% namjena racunara igre.. ovo je bolja kombinacija...
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo jučer čitam u avazu izbacuju u septembru vodeno hlađenje za ovu karticu.

    Ne znam je li do sada postojalo vodeno hlađenje za grafičke, ali izgleda ćemo uskoro comp-ove priključivati na vodovod k'o veš mašine.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    evga je ranije najavila vodeno za ovu karticu i mislim da je takva kartica vec u prodaji.. ne znam gdje nadje avaz ko izvor, haha..

    elem, vodeno hladjenje na grafickim karticama u komercijalnoj ponudi je vec par godina.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    podosta dugo da... samo da napomenem kako se ova karta (točnije gornji dio) grije prestrašno.

    performanse su naravno na razini, ali kad mi samo padne na pamet da 1-slot kuler vuče "hladni" zrak sa pozadine donjeg pcb-a koji isto tako ima kojih 1000 stupnjeva - ne hvala.

    o cijeni da ne pričam... preko 4500kn.
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija


    Ma izlazi četvrtkom onaj prilog o informatici u avazu pa pogledah, a ovo se odnosilo vjerovatno na neku drugu firmu koja izbacuje hlađenje za istu karticu u devetom mjesecu.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sta gledao drzooooo u rukama...7950 je bacanje para do nebuloze...
    po mom misljenju kod izvali vise od 300km za graficku nije dobar (ni sam nisam dobar al eto).

    Konzole su najjednostavniji nacin prestanka ulaganja u pc ...na ps2 ubacis sta god da je izaslo ...nezapinje,netreba ga oc-at,netreba upgrade.....xbox 360 se mozda grije al i to ce rijesiti sa sljedecom generacijom.

    7600gt je po mom misljenju plafon do kojeg treba ici mada
    7600gs-7600gt-7900gt su respektivno 150 km razlike u cijeni tako da ko hoce high detalje mora izvaliti dobar kesh.
    A generalno izuzev obliviona i farcry-a nemozes iskoristiti performanse ovih kartica.

    Sto se tice novih komponenti sve ovisi koliko ce vista biti zahtjevna u finalnoj verziji mada je meni beta letila bez ikakvih problema.
     
  16. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Dok sam koristio SLI, na 1600x1200, sve opcije na maksimum, fakat nisam imao problema, F.E.A.R 50 fps prosjek. Nisam jos reinstalirao a bas me interesuje stanje sada. Projektor je 1280x720 native tako da sam silaskom na tu rezolucij ublazio pad fps.

    Sto se tice ove karte, primamljiva je zbog relativno niske cijene (po USA odnosu prihodi/cijena) i zato sto je najmocnija karta. Medjutim, ovo mora biti zadnji model iz 7. generacije. Izbacice oni varijantu sa drugacijim hladjenjem i sminkom ali nijedan GPU nece biti brzi sve do pojave G80.
    Po mom misljenju 7900 GT je bilo pametno preko nekoga vani kupiti, koristiti par mjeseci i prodati uoci lansiranja 8. generacije.
    Best bang for the buck.

    7950 GX2 je overkill, pogotovo zbog toga sto ne podrzava dx10.
    Nikad ne bih kupio najaci niti posljedni model neke generacije prije nego sto se nova generacija pojavi, poredjenja radi.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Baš sad pogledah taj prilog, Club3D će to predstaviti 8 mjeseca u Leipzigu :)
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I kakva je frka sa vodenim na grafi? Mislim, sta je toliko BUM?

    Vodeno je na grafama, kako Enis rece vec dugo. Mislim da je Gainward prvi nabacio vodeno na CoolFX GeForceFX 5900 Ultra jos 2002 ili 2003. Nista novo.
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, ne znam ni ja što su se odjednom počeli dizati :mrgreen: . To će sada postati standard, ljudi se mijenjaju pa tako i potrebe za sto efikasnijim hladjenjem :)
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Treba stediti vodu,a ne trositi je na gluposti. :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.