8+ GB rama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Oct 24, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    To je dok folda xD
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas Vedo staviti Accelero S1 sto jest,jest.Kod mene uradjen Volt mod,klokana do nebesa i kad melje onaj najgori od 511 poena ne prelazi 70C bude 68-69C i plus uopste se ne cuje! A vrijedi ta tisina 40km ako nista drugo.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Gdje cu ga naci za 40KM?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa u ingelu druze vedo,ako nemas nikog da ti dobaci onda je 50 jer je dostava 10km.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    To je mozda Ingel Media Markt ili Saturn pa se cudis sto ne znam ? :p
    Ok, thx, gledat cu da ga uzmem.

    EDIT: narucio sam S1, stize za dan - dva, valjda. Hurma havera, hoces mi ti ovo montirati? :p
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo nemoj da ti hurma montira. :lol: :lol: :lol:
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Đe me nađe :D
    Pazi ko se javio :mrgreen:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ah, nije mene trazio. :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako nesto, sve do 8800GT/38x0/4850. 4870 ne, kao niti GT200 kartice, sto zbog prevelikog zagrijavanja, sto zbog nekompatibilnosti u slucaju GT200 kartica.

    U teski OT ovo ode.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao S1, nek mi je Bog na pomoci sada :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo montirao sam S1, 2 pitanja:
    1) pise u upustvu da moram gumicom ocistit memoriju i regulatora voltaze. Nisam imao gumicu u kuci xD pa sam ih samo krpom ocistio i priheftao sam one pasivce, sad za sad su pravo cvrsti, postoji li mogucnost da u buducnosti olabave i otpadnu, radi toplote ili sl.
    2) dobio sam 4 pasivca za regulatore voltaze. Medjutim, na ovoj grafi imaju 4 grupe tih regulatora, ali kod 2 od te 4 grupe su regulatori postavljeni poput slova "L", pa sam morao dijagonalno staviti pasivce da bi pokrio te regulatore. Ima li to puno veze?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    1.I ja sam ocistio krpicom i alkoholom i sve OK nista nije otpalo.

    2.Takodje sam malo ukosio a jedan sam cak morao modificirati tako sto sam mu otkinuo dva pera da moze uklopiti pored kondenzatora i sve radi bas sasvim normalno.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    jao hurma je poznat po monitiranju 3rd party coolera na graficke :)


    btw vedo majstore, na tu graficku moze i vf900 koji ce vishe nego pristojno hladiti tu grafu, naravno i vf1000 sa 120 mm ventom zeze :) Ove jedinici od 511 creditam ne mogu zagrijati 8800 gt na 50 C, zvjerski klokanu :)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu, ugrubo, odokativno koje graficke danas moze hladiti vf900? mislim ove akutelne sad da kazem srednje/gornje klase?
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, eh hvala ti Dino, trebao sam davno ovo odraditi, evo dok folda temperatura GPUa ne prelazi 50 C (prislonio sam jedan 12 cm vent na ovaj cooler) :smt007
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema na cemu i sad kad je vec tako hladna,rivu u sake i polako,na 1680/1050 ce ti sigurno goditi 100tinjak megaherca pojacanja na GPU a memorija kolko mogne od 950 do 1000.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cestitam Vedo.
    Neka si se i ti riješio buke, i tih velikih temperatura.
    Sad je ugođaj foldat, zar ne ? :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala Renno, ma sad ga rahat mogu pustit da folda. Ne radi ovaj Memtest na Visti 64, ima li kakva alternativa?
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Digao proc na 3.2GHz, u idleu prva jezgra igra oko 52-55 C, rendao jednu scenu, ode prva jezgra na 63 C a ostale nesto manje, Zalman se dize sa 1500 na 2100 obrtaja, reko jebo ovo, i vratim sve. Jaran sa OCZ Vendetom 2 digao Q9400 na 3.2 i kune se da mu temp ne prelazi u loadu (Prime95) 46 C. Zar je bas toliko los ovaj moj Zalman? :evil: