8+ GB rama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Oct 24, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Memtest nije bio od pomoci, sprzio ga na DVD, bootam sa njeg i pokrene ga sve ok. Onda onaj timer dodje do 5 sekudni i tu stane sve, desno errors je 0, loops stoji isto 0, jedino one 3 tackice na dnu se stalno pojavljuju.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Smanji brzinu RAM-a. Tj. ako može na toj Intel ploči. :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta ba stane?

    Vrti ti taj memtest bar 4-5 passova.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    moze na 667. Nista, sad sam ubacio samo ovih 12 GB, ev sad instalirao Win7, do sad sve perfektno bez greski radi. sad cu kontaktirati tipa sa ebaya od kojeg sam uzeo ram pa da vidim sta cemo i kako cemo.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa ako radi na 667 onda budi sretan. NIje valjda da pored 16 GB mora biti i na 800mhz? :D
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    @Stevie - vrti ga ravno 5 sekudni i onda sve stane, jedino one 3 tackice nastavljaju da pice :roll:
    @GW -ma necu stavljat nazad ovu sto ne radi, ne smijem rizikovat opet BSOD, sjebala mi je ionako 2 Max fajla :cry:
     
  7. GW

    GW Moderator

    Pa nemoj koristiti Windows sa njom. Dakle smanji brzinu RAMa na 667 mhz i odvrti memtest.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Misa mu, sto nece da mi odvrti MemTest, stane kao na ovoj slici i sa faulty ramom i sa ovim ostalim sto OK radi..

    [​IMG]
     
  9. dHM

    dHM Aktivista

  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nema se tu sta vise probavati. Defektan modul i tacka.