1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nisam imao takve "standarde" dok nisam kupio LCD. Na 17" CRT-u se guralo u 1024x768.
    Ne, nisam presao nijednu igru (manje od dva dana je premalo za to), samo sam poigrao nekolicinu (srednje) zahtjevnih igara.
    Ponovit cu, high/ultra detalji me ne zanimaju. Vazniji su mi AA/AF i nativna reza monitora...a bilo sta jace od 7900GS/X1950pro zvacu AA/AF lakocom.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    samo kratko... stivi daj provjeri u suprotni tabor veličinu kulera proizvoda podjednake snage :wink:

    iskreno meni je svaki puta iznimno drago kada vidim karticu sa kulerom vrijednosti 3km jer znam da ni on nije kritičan što se grijanja tiče, a mene nitko neće zaustavidi da ja hladim grafu sa zalmanom, vodom ili sokom od višnje. dok god bude ovakvih rješenja iz nvidia-e, ja ću uvijek nju preporučiti i/ili je kupiti za sebe.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ziher je to da je grijanje malo...to i prilici nvidiji. :D Drugo nisam ni ocekivao...samo velim da cooleri "izgledaju" glasni.

    BTW imao sam kako rekoh 7900GS na dva dana, stvarno se malo grije. Tek nesto vise od 7600GT. I opet cu uzet 7900GS...
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    Jeste napali na momka, auuuu :mrgreen:

    al necu sad o tome

    sto se 8600gt tice pa poprilicno fino izgleda, najvise mi se svidjelo to sto je gledat veoma kratka a ne kao ova ATI-eva izdanja

    a sto se hladenja tice sigurno je zadovoljajuce za default clockove a za sve preko zalman i odma neboli glava :wink: 8)
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Kak sam rekel prije, sacekat g90 i njene derivate zaobici g80 druzinu u potpunosti ne zbog kulera vec zbog performansi jer ruku na srce tice znaju kako ce se ponasati u DX10 naslovima. Taman do nove godine sacekat kad se pojavi i penryn i onda nakucat konfu da moze da ebe Dx10 u potpunosti
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmm, pa ako bude bolja od 7600gt, u dx9 naslovima, ne vidim zasto 8600gt neko ko tek kupuje grafu ne bi malo sacekao :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A rekli su da ce 8600GT zamijenit 7600GS/GT. Tako da vjerojatno nec bit brza od 7600GT. No, 7600GT danas nije dobra kupnja jer je 7900GS tek nesto malo skuplja.

    @nani, pametno zboris :D
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    Sve govori o trenutnoj situaciji grafkickih karti i opravdanosti njihovog postojanja... Na kraju ispada da tranzicija DX10 traje punu godinu dana, apsurdno i bolesno
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali upotedio bih sa 6600gt i 7600gt, i poznato je da 6600gt nemoze primirisat 7600gt a 7600gt je zamjena za 6600gt :)
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    7600gt dere 6800ultru u novim igrama.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo i 8500GT

    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa o tome ja i pricam :)
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma preseravanja. Mozes na prste izbrojat igre koje koriste shadere 3.0, a podrzani su jos od 6800 grafa.
     
  15. Raptor

    Raptor Aktivista

    Samo demonstracija nadmoci nvidije... Nekad je ovo konkurencijsko natjecanje jako lose i gadno istovremeno za kupce. Umjesto da dobijemo bolje proizvode, desavaju se ovakva "preseravanja" kao sto kazes
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    GeForce 8600 - nove informacije i prvi rezultati!

    Nvidia planira da svoje DX10 proizvode namjenjene mainstream tržištu predstavi na CeBITu, a planira da ih učini dostupnim 17. aprila. Sajt VR-Zone donosi sočne informacije o novim grafičkim kartama, uključujući i preliminarne rezultate u testovima. Jezgro GeForce 8600 GTS radi na 675 MHz, dok 8600 GT radi na 540 MHz, što je nešto niže od specifikacija koje su ranije najavljivane. Klokovi za memoriju iznose 1 GHz za 8600 GTS (1 ns čipovi i 256 MB GDDR3 memorije), odnosno 700 MHz za 8600 GT (1.4 ns memorija). GeForce 8600 GTS posjeduje osmoslojni PCB, a 8600 GT šestoslojni PCB. Kao što je i najavljeno, 8600 GTS će zahtjevati dodatni konektor za napajanje i imaće termalnu disipaciju od oko 71 W, dok 8600 GT ne zahtjeva dodatni konektor za napajanje i posjeduje termalnu disipaciju od oko 43 W.

    Izvor: VR zone

    http://www.vr-zone.com/index.php?i=4775
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa eto, nisu losi rezultati. 8600GTS brza od 7950GT, mada sam ocekivao vise. Mislim da se ipak ne isplati dati preko 450KM za nju. Kao sto pise, impresivno za 128BIT interface

    @Nani (OT) kako vrti 7950GT igre na 1680x1050, onako iz prve ruke ?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sve i da je brza u 3DMarku ne znaci da ce bit brza i u igrama.

    Sjetimo se koliko je 7600GT blizu u 3DMarkovima jednoj 7900GS(u verziji 2005 7600GT ima cca 6000, a 7900GS 7400), dok je u igrama razlika puno veca.

    Jos uvijek cekam da vidim po kojim cijenama ce bit, i kakve ce se pokazat na iole visim rezolucijama i sa AA/AF-om (u ovo cisto sumnjam, 128-bitna je to mema).
     
  19. Raptor

    Raptor Aktivista

    A mozda je u igrama jos brza nego sto je u marku :wink: . Mark je samo orijentir, nazalost trenutno jedini dostupan rezultat
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sigurno nije. 3DMark "voli" visoke taktove GPU-a...:D A GPU od 8600GTS kuca na visokih 675MHz. Vjerojatno se bude lose clockala kao i 6600GT i 7600GT. Ista filozofija, relativno malo cjevovoda, 128-bitna mema, i vrlo visoki taktovi :mrgreen:

    Ne znam, nekako sam skeptican u vezi ove 8600GTS.