1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nije problem vratiti, problem je čekati (bar meni) :wink:
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Ipak situacija sa frekvencijama 8600 GTS i 8600 GT nije onakva kakva je predstavljena donedavno.

    Evo kako su stvari glasile prije nekih mjesec dana.

    [​IMG]

    Dok današnji članak na Hardwarebase-u kaže sljedeće:

    No opet, tu je to negdje.

    Po ono nešto iskustva koje sam stekao radeći u Plus-u kada je riječ o cijenama na našem tržištu na osnovu cijena u Evropi moja pretpostavka je da će 8600 GTS koštati oko 550 KM dok 8600 GT oko 450 KM.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce sranje onda. Uvalili 2GHz memu na 128-bitnu sabirnicu. Bezveze totalno. I garant ce se jako malo clockat kao i 7600GT. Govorim za ovaj Ultra model.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa sudeći prema ovoj prije navedenoj tablici 8600 Ul/GT će imati 256 bitni pristup? (upitnik)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    trenutno 8600 ultra ne postoji, a sve navedene kartice u vijesti koju sam pisao koriste 128-bitnu sabirnicu.
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Što znači da je navedena tabela u potpunosti pogrešna.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    8600GT
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    8600GTS
    [​IMG]
    8600GT i 8600GTS
    [​IMG]
    Slike preuzete sa ocworkbench.com
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    Simpaticno... :smt045
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se ne svidjaju cooler-i...opet je nevidija odabrala lose referentne cooler-e. Ajd valjda ekipa(Gainward, Leadtek, BFG, eVGA i ostali) budu stavljali kakve bolje cooler-e.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    E hebo ga i ti Stevie, pa neces buljit u graficku dok igras DX10 igre, neg u moniotor valjda, zato nemoj kukat :mrgreen:
     
  11. [tota]

    [tota] Aktivista

    Što se tiče coolera, vjerovatno SRV nije mislio na izgled :lol:
    Pravo su trendi :lol:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce bucni. Na to sam mislio. A i da ce dobro hladit, samo na visim brzinama vrtnje. Slicno kao sto je bilo sa 7600GT.

    I ne, neces na tim grafama igrat DX10 igre, nece to one bi u stanju vrtit kad te igre jednom izadju. :lol:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma moci ce medium/high 1024x768, aa off, af off :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ruku na srce, to me ne zanima. Nista bez 1440x900/1280x1024, 4xAA, 8xAF...detalji mogu i medium, ali ove gore postavke su (za mene) obavezne.
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    onda nemas sta ici ispod 8800 GTS
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @stevie
    To ti na x300se igras na tim rezolucijama pa druge ne prolaze? :wink:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Stivi puno kaki.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Stevie nemoj biti neki mali kompleksas. 1024x768 je savrsno dovoljno da ti oci ne bi ispadale od kockastih piksela. Jesi to postao madionicar pa igras Oblivion , FEAR i ostale igre sa svojom X300 na tim postavkama?? :lol:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1) 1024x768 je drek za LCD kojem je nativna 1440x900
    2) da, navikao sam na AA i AF
    3) ne palim se opcenito na detalje
    4) X300SE mi ne sluzi za igranje
    5) na tim postavkama sam se lijepo igrao dva dana na 7900GS, ali sam je prodao(i zaradio). Dakle ne treba nikakva zvijer od grafe.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Koliko si igara presao na navedenim postavkama? Ustvari koliko si uopste probao igara na navedenim postavkama. Jasta si prije tri mjeseca eventualno pola godine imao takve standarde oko gaminga.