Alan Wake

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Oct 21, 2008.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Ne bitcham zbog toga sto nece izaci za PC, ali su meni jos smjesnije prijasnje najave Alan Wake-a. Pogledaj malo sta su sve "obecavali", i na kraju se ispostavilo da ce biti ekskluziva za konzole.
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Sve znam, međutim nije je uradila ni ista kuća koja je trebala.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    meni je u svoj prici shega prezentacija Quad Corea od strane Intela, "jedna jezgra racuna tornado, druga fiziku letvi kako lete, treca sjene itd itd"
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija


    http://kotaku.com/5527633/alan-wake-rev ... its-medium
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo sam na ovo mislio - IDF 2006
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Da, da. Upravo to. :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Igrao nekih sat i po. Meni je ovo definitivno najljepsa igra na Boxu. Voda, sjene i sl. su prejako uradjeni. Prica se takodjer ne cini losa. Ovo cu svakako da odigram do kraja.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Slažem se za sve, grafika je bolesno dobra. Ne sjećam se kada mi je neka igra ovako usadila strah..nevjerovatno :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, i ono sto daje dojam da stvarno svaki objekat u igri je interaktivan, tj. da je sve nekako zivo. ludo kad puhne vjetar pocne se svaka travka njihat, balvani se kotrljaju itd, bas su mocno sa DOF efektom i maglom/mrakom zamaskirali udaljene objekte, pa zaista izgleda fenomenalno. i super sto je krizic nisana zamjenjen lampom, ma film pravi ocam' :D
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa vidio si da na kraju prve epizode,tj. na početku druge kaže ''previously on Alan Wake'' i idu scene šta si uradio na prvom levelu..baš šega :D

    Mada mi gameplay malo baca na Condemned 2 Bloodshot.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    posto igra nije "idi i pucaj sve sto vidis" onda im je to dobar potez. I prije, kod igri koje imaju jaku pricu i ovise o njoj, ako pauziram 2-3 dana sa igranjem rad obaveza, kad pocnem opet igrati - pola stvari zaboravim sta se desavalo :) a ovako te bas slatko podsjeti gdje si bio i sta si radio
     
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sad sam malo ljubomoran...cini mi se da je ovo prava igra za mene...odmah mi se svidjela, cim sam vidio neke slike, podsjeca li na Alone in The Dark? I ovo nikad nece izaci za PC, zar ne? Heh, ma nema druge nego otici kod prijatelja pa igrati na x-boxu...
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. Zer0

    Zer0 Aktivista

  15. gilla

    gilla Aktivista

    To je staro a i na 1 april.S obzirom da je ms potrebna svaka moguca exkluziva za box,cisto sumljam da ce ugledati svjetlo dana na pc,cim su ukinuli pc verziju prije neki mjesec.Ne znam,mozda postoji kakav dogovor sa remedijem za naknadnu pc verziju,al cisto sumljam.
    .
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Normalno da ce biti PC verzije, to meni nikad nije bilo upitno, samo je pitanje kad...
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Prešao sam igru. Nakon prve episode (ima ih šest) igra poprilično postaje monotona. Ne bih da spoilam, ali moglo je to puno bolje. Od mene 7/10.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    zavrsio prve 3 epizode, od 6. Slicno misljenje kao kod kolege, postaje malo monotono i pada onaj wow factor koji dobijete nakon 1. epizode.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cim se igra iz temelja dvaput mijenjala, nije "to to". Do kraja ce godine mozda i biti PC verzije, pa ce ako nista dobra tehnicka "nabrijanost" popraviti utisak (720p, 8xAA, 60fps) do drugog dijela ili nekog DLC-a (koji je uskoro u planu btw).